Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudok panaszt tenni, ha...

Hol tudok panaszt tenni, ha megtévesztettek az áruhitellel kapcsolatban? (Euronics Kft)

Figyelt kérdés

2011. március 05.-én bementünk egy Euronics üzletbe, hogy áruhitelre vegyünk egy tv-t.

Kinéztük egyet 135000 ft volt az ára.

Elmondták, hogy milyen lehetőségek vannak, de mivel van otp-s számlák amire a fizuk érkeznek, ha arra vesszük, akkor -13500 ft-al kevesebbet kell fizetünk és a többit 10 egyenlő kamatmentes részletben fizethetjük.

Oké, örültünk, a bank is elfogadta a kérelmet..stb

Azt mondták majd a bank vonni fogja a részleteket a számláról.

Erre ma június 24.-én jön egy levél a Vöröskő Kft-től (hozzá tartozik az euronics), hogy a bank mégsem fogadta el a hitelkérelmet és 8 napon belül fizessük ki a 123300 ft tartozást vagy esetleg lehetőségünk van 9 egyenlő részletben is kifizetni.


Na most itt nem azon van a hangsúly, hogy nem fizetjük ki, de kérdem én miért kellett erre 3 hónapot várni, és miért fogadta el a rendszer a kérelmet akkor és most miért írják, hogy mégsem?


Ja és arról még nem is beszéltem, hogy ott helyben ki kellett fizetni 12300 ft-ot (1 havi részlet) kp-ben (nem volt lehetséges kártyával fizetni) :/, amiről semmilyen számlát nem kaptunk tehát nincs nyoma sem.

Akkor erre nem figyeltem, így az én véleményem szerint az zsebbe vándorolt, és nem került semmivel sem kevesebbe a tv.

Hiába ecsetelték a 10% kedvezményt.


2011. jún. 24. 11:39
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Az első kp. befizetés nem 13500Ft. volt, mert akkor stimmel? És a Tisztító folyadék kedvezményes hitelre vetted.


Ha egyik hónapban sem tudták vonni a tejesítés napján a hitelt, akkor sajnos jogosan mondták fel a hitelt.


[link]

2011. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Ha nem így volt akkor:


[link]

2011. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
De az is lehet hogy a tévednek a önrész mértékeben, vagy a különbözetet levonták a számládról.
2011. jún. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Nem 13500 volt, hanem 12300, mert itthon felírtam, hogy aznap mire mennyit költöttünk.


Volt és van most is fedezet a számlán, tudták volna vonni. Nem kaptunk semmilyen formában sem felszólítást, hogy nem tudják levonni a pénzt!

2011. jún. 27. 12:14
 25/33 A kérdező kommentje:
a számlámról nem vontak semmit. :(
2011. jún. 27. 12:17
 26/33 anonim ***** válasza:

Nem meglepő az OTP-nél. Mondjuk csak náluk nem az.


[link]


Lehet panaszt tenni. De inkább bankót érdemes váltani. Mi lesz ha nagyobb hitelre kerülne s sor. Azzal inkább nem rémisztgetlek. Pedig van egy két szörnyű sztorim.

(12300Ft. és 13500Ft.) A számla egyenlegen nézd majd meg, szerintem az kiegészítették maguknak! Ha nem akkor csak bénáznak.

2011. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Előbb írok utána nézek utána. Hát úgy néztem.

És elfelejtettem a Vöröskő Kft írtad (hozzá tartozik az euronics). Az első részlettel kapcsolatban valami tényleg nem tiszta. Hogy lett a 12300Ft-ból 13500Ft?

2011. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:
86%

Tv 135.000

folyadék 2.000

-------------------------

Összesen: 137.000

10% kedvezmény -13.700

-------------------------

Fizetendő 123.300


Tehát valószínűleg a 10% kedvezményt megkaptátok és levonták, majd a fennálló összeget követelik most tőletek. De ez esetben a befizetett összeg "eltűnt".


Majd írd meg, mi lett a dologból.

2011. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

ma 17:49-es Először amíg nem olvastam el a kommenteket csak a számokat én is így számoltam.


Aztán nem jutott eszembe. Köszi. Engem már nem gyötör a feledés.


Ha így van. Reméljük a boltban erre tudnak magyarázatot adni! Mert ha a befizetést ők nem tudják igazolni. Viszont elvárt, (azt láttuk én az oldalon is) akkor jogosan keresed rajtuk.

2011. jún. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Viszont van egy veszélye, ha vissza vonják a kedvezmény és nem ismerik el a befizetést.
2011. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!