Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csak én bántam meg és szívok...

Csak én bántam meg és szívok ennyit ezzel a *** diákhitellel?

Figyelt kérdés
Bocsánat, de már annyira kikeltem magamból. Itt vagyok 28 évesen, pici 15 hónapos kislányommal, és egyszerűen úgy érzem ennek soha nem lesz vége. Most kérem a szüneteltetést, mert már nem bírtam fizetni, fel akarták bontani a szerződést, és kiderült Gyes mellett lehet szüneteltetni. Már 7 éve fizetem 500.000 Ft-ot vettem fel, már volt 600.000 is az egyenlegem, most jelenleg 480 körül állok. Már ha kiváltottam volna egy személyi kölcsönnel, már annak is vége lett volna. Nagy átvágás ez az egész. Más is így van ezzel?
2011. nov. 15. 10:37
1 2
 1/12 Antimod ***** válasza:
Ne is mondd, nekem is felment a csillagos égbe a tartozás, kezdem majd nagyobb havi összeggel törleszteni, hogy egyszer vége legyen. Jó befektetés az államnak, nekem meg muszáj volt felvennem, mert nem tudtam 120+ pontot összeszedni a felvételinél.
2011. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, de szerintem ezt eléggé elszúrtad. A diákhitelben az a jó, hogy bármekkora összeget törleszthetsz. És köztudott, hogy ha csak a minimumot törleszted, akkor soha nem lesz vége. Úgy éri csak meg, ha ezt kihasználod, és amint elkezdesz dolgozni, havi 30-40 ezrével egy év alatt visszatörleszted.
2011. nov. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nem átvágás! Csak sokan nem értik a diákhitel lényegét! Ha a minimálisat törleszted akkor persze hogy nő a tartozásod! Legalább havi 25.000 - 35.000 Huf-ot kell törleszteni, mert akkor csökken a tartozás! Én 1.250.000 Huf-ot vettem fel és 1,5 év alatt visszafizettem. Nagyon jó konstrukció ez, csak sokan nem járnak utána és a rendszert szidják! Persze mindig azt a legkönnyebb szidni.
2011. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én erre csak azt tudom mondani, hogy amikor felvetted, akkor kellett volna elolvasnod az összes dolgot.


A tgyás és a gyed ideje alatt nemcsak szüneteltetni lehet, hanem kamattámogatás is jár rá. A gyes időszakában pedig csak szüneteltetni lehet. Visszamenőleg fél évre lehet kérni, kérd onnan. Bár ez már eső után köpönyeg, a későbbiekre nézve egy jó tanulság, hogy jó alaposan nézz utána, hogy mit veszel igénybe.

2011. nov. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jó hír!

Mióta én igénybe vettem a kedvezményeket, azóta megváltozott. Most már a gyesesek is kaphatnak célzott kamattámogatást.

A másik jó hír, hogy nem fél évre visszamenőleg, hanem a kérelem benyújtása évének első napjától.


[link]

2011. nov. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én rengeteget nyertem vele, felvettem annyit amennyit csak lehetett minden félévben, megforgattam a cégünkben, közben nyári munka, egyéb bevételek, és most 24 évesen saját új 3 BMW-m van, meg még tőkének való pénzem, amit szintén még cégbe forgatok, reményeim szerint 28-29 éves koromra tudok venni hitelmentesen egy lakást. És persze jó állásom van, amiért keményen tanultam az egész egyetem alatt. Ennyit erről, aki meg nem ért a pénzhez, az magát szidja. Nekem sokat segített, amikor meg végeztem, egy összegben visszafizettem.
2011. nov. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elő kell törleszteni, és simán viszafizethető. A kötelező minimálrészlet a kamatot sem fedezi, ezt csak azért találták ki, hogy a frissen munkába állt embert ne terhelje annyira. Senki ne gondolja már, hogy több százezer forintot ki fog fizetni 4-5e forintos törlesztéssel!
2011. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyszer befizettem egyszerre 100.000 Ft-ot, tavaly havi 15.000 fizettem, előtte pedig 5000-et és ebben az évben is 5000-et fizettem havonta, csak tavaly az utolsó két havi 15.000 Ft-ot nem bírtam fizetni és ez a tartozás azóta is van, 35.000 Ft kamatokkal együtt, és most fel akarják bontani a szerződést, ezért kell a Gyes.es ügyet elintézni, hogy szüneteltetni, hogy behozzam magam. Tudom hogy az évi kamat kb 50.000 Ft és az felett kéne fizetni hogy lefele is menjen a tartozás, és azt is tudom, hogy havi több tízezret kellene fizetni, de hát egy keresetből örülünk, hogy jut az albérletre és a megélhetésre. Amúgy igen akkor tudtam mit írok alá, és ha jól emlékszem 6%-os kamattal indult és anno azt mondták, hogy a kamat nem fog változni, most pedig 12% körül van. Mindegy igazatok van, hogy hogyan kellene törleszteni, csak hát a nincsből ugye nehéz többet fizetni, és sajnos ennek így soha nem lesz vége úgy érzem:(
2011. nov. 16. 19:34
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
minek kellett a kölök, csak nehezíti a megélhetést
2011. nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

19:34


A kamata jelenleg 8%, nem 12 valamennyi. Fél perc utánanézés.


[link]

2011. nov. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!