Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha együtt örökölt a férjem a...

Ha együtt örökölt a férjem a testvérével egy házat, de a testvérének APEH-tartozása van, akkor az a férjem örökségére is kihatással van?

Figyelt kérdés

Lefoglalhatja az APEH a férjem részét ,azaz a testvére tartozása miatt lehetséges,hogy ne kapjon semmit.


A testvérét ki is tagadták az örökség egy részéből,mert méltánytalanná vált annyira csúnyán viselkedett,tehát a férjemnek járna a ház 2/3-a,a testvérének 1/3-a.


Jelenleg sincs bejelentve a férjem testvére az élettársához sem,hogy ott lakik,az APEH miatt,hogy nehogy utolérjék.

Alkoholista,eltartatja magát az élettársával.

Nagy nevetve mondja,hogy úgyis elévült az APEH már...


2011. dec. 12. 11:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Végrendelet esetén a kötelesrész jár ami a fele az egyébként járó résznek.Teljesen kitagadni magyarországon végrendelettel nem lehet.Ahhoz kell az előbb említett rendőrségi bírósági dokumentum ami bizonyítja hogy az életére egészségére tört az örökhagyónak.Ezt is be kell mutatni a közjegyzőnek.
2011. dec. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Az,hogy az életére,egészségére tört nem foglaltatott benne a végrendeletben ,csak,hogy kizárja a csúnya viselkedéséért.


De ha utánnajárunk járt ott akkoriban szociális munkás,rendőr (gondolom ilyen esetekben vesznek fel jegyzőkönyvet,ha kihívta őket a mama) és ők gondolom tanuként tudnak szolgálni ha vitatni próbálja bárki,hogy a mamát fenyegette és bántotta.

2011. dec. 12. 11:37
 13/24 A kérdező kommentje:
Szerintem a sógorom meg sem fog próbálni harcolni azért a részért amiből kitagadták,már a halálos ágyán feküdt a mama és mi szóltunk a sógoromnak,hogy most még bemehet hozzá,azt mondta ,hogy ő bizony nem megy.
2011. dec. 12. 11:38
 14/24 anonim ***** válasza:
Volt már hagyatéki tárgyalás? Valami hatósági hivatalos papír mindenképpen ajánlott csodálkozom az ügyvéden hogy a csúnya viselkedés belefoglalását elégnek tartotta, pláne ha ténylegesen volt hatósági intézkedés.
2011. dec. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nemrég történt a haláleset,a férjem testvére azonnal megjelent,hogy kéri a pénzét,vagy beköltözik a házba(a számlákat nem fizetné az biztos ha odaköltözne,mert egyáltalán nem dolgozik,az élettársa tartotta el idáig,de ő is beleunt és azt mondta ő ezt nem csinálja tovább,hogy egy fillért nem ad a közösbe a sógorom).
2011. dec. 12. 11:48
 16/24 A kérdező kommentje:
Mi szerencsére nem ott lakunk,tehát üres a ház jelenleg.
2011. dec. 12. 11:51
 17/24 anonim ***** válasza:

A kitagadás alaki kelléke az, hogy ezt így jelezzék a végrendeletben. A jogosító kelléke pedig a beletörődés vagy a bírósági jóváhagyás. Semmilyen papír nem szükséges a kitagadáshoz, hogyha a kitagadott belenyugszik a kitagadás tényébe. A közjegyző nem fogja vizsgálni azt, hogy a kitagadás jogos volt-e, ha a kitagadott nem ért egyet a kitagadással, kérheti bíróságon annak jogosságának megállapítását. A közjegyző fel fogja tenni azt a kérdést a kitagadottnak, hogy egyetért-e a végrendeletben foglaltakkal, tájékoztatni fogja a lehetőségeiről.


Esetetekben a "ki a gyorsabb" elv fog érvényesülni: Ha az öröklés tárgyát képező ingatlan az ingatlannyilvántartásban a tartozó fél nevére kerül, akkor - mivel az illetékügyekben is az adóhatóság jár el - az adóhivatal értesülni fog a tulajdonszerzésről, ezért el tudja indítani a végrehajtási eljárást. DE! Ha a végrehajtási eljárás elindulását megelőzően megvásároljátok az ingatlan adósra eső részét, akkor utána már nem lesz mit végrehajtani...

Tehát a közjegyzőnél szülessék olyan döntés, hogy:

A tartozást felhalmozó testvér felé jelezzétek, hogy pénzben meg kívánjátok váltani az örökrészét, egyezzetek meg a közjegyző előtt az árban, és a közjegyző készítse el ennek megfelelően az okiratot. A testvér pénzzel, ti pedig az egész ingatlannak távozhattok. Így nem is kerül a testvér nevére az ingatlan, vagyis még csak fedezetelvonás sem igen merül fel...

2011. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

KITAGADÁS:



Nem jár köteles rész annak, akit az örökhagyó végintézkedésében érvényesen kitagadott. A kitagadás csak akkor érvényes, ha a végintézkedés annak okát kifejezetten megjelöli.


Kitagadásnak csak akkor van helye, ha a köteles részre jogosult


- az örökhagyó után öröklésre érdemtelen lenne;


- az örökhagyó sérelmére súlyos bűncselekményt követett el (A kitagadás megítélése során a súlyos bűncselekmény nem büntetőjogi kategória, így a szülő terhére elkövetett könnyű testi sértést megvalósító tettlegesség a legszorosabb családi kapcsolatra tekintettel a kitagadás szempontjából súlyosnak minősülő bűncselekmény);


- az örökhagyó egyenes ági rokonainak vagy házastársának életére tört, vagy sérelmükre egyéb súlyos bűntettet követett el;


- az örökhagyó irányában fennálló törvényes eltartási kötelezettségét súlyosan megsértette (érvénytelen ugyanakkor a gyermeknek a törvényes tartási kötelezettség súlyos megsértésére alapított kitagadása, ha az örökhagyót a kötelezettség sorrendjében előbbre álló házastársa eltartotta);


- erkölcstelen életmódot folytat (a bírói gyakorlat szerint önmagában a rendszeres italozás nem minősül erkölcstelen életmódnak, így kitagadási okot nem valósít meg);


- jogerősen ötévi vagy azt meghaladó szabadságvesztésre ítélték.


Házastársát az örökhagyó házastársi kötelességet durván sértő magatartása miatt is kitagadhatja

2011. dec. 12. 11:57
 19/24 anonim ***** válasza:
Hát őszintén nagyon hülye ember az illető mert a hagyatéki tárgyalásig semmit nem követelhet a régebbi örökrészt se.Majd ott a közjegyző elosztja az örökrészeket és csak utána történik meg a födhivatali átírás amiért fizetni kell és csak azután jön ki hogy mennyi a neki járó rész.
2011. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"az adóhivatal értesülni fog a tulajdonszerzésről, ezért el tudja indítani a végrehajtási eljárást. DE! Ha a végrehajtási eljárás elindulását megelőzően megvásároljátok az ingatlan adósra eső részét, akkor utána már nem lesz mit végrehajtani... "


Tehát gyakorlatilag a férjem beleegyezése nélkül elárvereztethetik az ő örökségét is ,mert a másik örökösnek tartozása van az APEH felé :-O !?

2011. dec. 12. 12:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!