Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy ismerősöm, akit a BKV...

Bambusz Barbusz kérdése:

Van egy ismerősöm, akit a BKV már öt éve büntet. Zokszó nélkül odaadja a személyi igazolványát meg a lakcímkártyáját. A levelet nem kapja meg mert az csak levelezési cím. Már ezerszer megbüntették. A börtönbüntetés lehetséges? Ugye nem?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a büntetéssel kapcsolatos pénzügyi követeléseit a BKV továbbítja a NAV felé, aki aztán az illető jövedelméből von le valamilyen összeget, vagy valamilyen tulajdonát veszi birtokba. Egy közgazdász munkatársam riogatott azzal, hogy börtön jár neki. Annyira megijesztett... az ismerősömnek nem is mertem mondani amíg nem vagyok benne biztos hogy igen/nem.
2012. jún. 15. 10:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Nincs börtön, bár vállalhatja hogy nem kifizeti, hanem leüli a büntetést.
2012. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Nem lehetséges.Én 14 éves korom óta kapom a büntetéseket.Most 29 vagyok.Volt,hogy naponta többször is megbüntettek.Nekem is levelezési címem van.Már több száz büntetésem lehet az elmúlt 15 év alatt és még semmilyen következménye nem volt a bliccelésemnek.Bejelentve dolgozom a fizetésem bankkártyára érkezik és még abból sem vontak le soha semmit.
2012. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Szánalmas vagy, hogy ég dicsekszel is vele. De ami késik nem múlik egyszer úgyis behajtják.


Adóhátralék módjára behajtják, komolyan nem értem ezeket az embereket nem kötelező használni a tömegközlekedést és nem alanyi jogon jár az utazás vele.

2012. jún. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%
Nekem a Budaörsi önkormányzat lóg több mint egy millával. Ha bliccelnék én is büszke lennék rá (néha bliccelek is), de alapvetően nem járok BKV-val. Másfél éve nincs bérletem. :)
2012. jún. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Nem dicsekszem hanem a tényeket írtam.Te nagyon szubjektíven látod a dolgokat.Az eszedbe sem jutott,hogy nem brahiból bliccelek.88 ezer forint a havi keresetem lakásom nincs ezért albérletben élek ami rezsivel együtt 58000 forint.Kereken 30000 forintom marad a megélhetésre és minden másra.Nem tudom mennyire várható el,hogy ebből 10.000 forintot elköltsek bérletre.Így is napi 1000 forintom van a megélhetésre.Gyerekkoromben meg azért blicceltem mert a családi körülményeim kb. az éhezésre voltak elegendőek nemhogy bérletre.Nagyon szívesen megvenném a bérletet ha csak egy kicsivel többet keresnék de így erre képtelen vagyok.Én az olyanokat nem értem meg mint te akik azt hiszik mindenki jól él és rendezett körülmények között saját lakással.Te csak a saját szociális helyzetedet veszed figyelembe ami nyílván jobb mint az enyém vagy van aki eltart és megveszi neked a bérletet.
2012. jún. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Értem én, de én sem járok ferrárival mert nem tehetem meg. ennyi erővel lopjak egyet mert nem keresek annyit? Van lábad sétálj, bicikliz.Ez, hogy nem telik rá gyenge érv..... Nem alanyi jogon jár ez egy szolgáltatás nem kötelező igénybe venni. Nekem ez a nézőpontom, ha nem telik rá nem veszem igénybe.


Az más téma, hogy dolgozó emberek éppen éhen nem halnak szégyen qurva ország, nagyon nem jól van ez így.

2012. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen egyet értek az utolsó válaszolóval. Ha nincs pénzem kifizetni a 7 ezer forintos villanyszámlát, akkor lehetőség szerint nem használom a villanyt, vagy csökkentem annak használatát olyan szintre, amit ki tudok gazdálkodni. Nem pedig elvárom, hogy mindenki tekintettel legyen rám. Én is sokat gyalogolok, mert nincs pénzem bérletre. Nálam is így működnek a dolgok.
2012. jún. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
Utolsókkal azért nem értek egyet, mert a "bliccelő válaszoló" dolgozik, adót fizet, az ő adójából is eltartjuk a BKV-t, tehát nem mondhatod, hogy semmit nem fizet csak használja a szolgáltatást. Arról nem is szólva a BKV-sok már mennyi pénzt elloptak, elsikkasztottak, a szoláltatásuk meg egy nagy nulla, sajnos én is azzal vagyok kénytelen utazni. Szegény éppen hogy megél valahogy és akkor azt tanácsoljátok neki, hogy menjen gyalog a munkába, ha nincs pénze bérletre?? Nagyon szolidárisak vagytok!
2012. jún. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Értem.....akkor én is ingyen megyek múzeumba, nem fizetek az autópályán, a tömegközlekedésért, taxiként használom a mentőt, ha kedvem támad a tűzoltóautóval menni akkor elviszek egyet, a parlamentben elfoglalok egy szobát és ott lakok. Megtehetem mert fizetem az adót?Színvonal olyan amilyen (pocsék) korrupt vezetők vannak, lopnak de börtönbe kéne zárni őket nem követni a példájukat. Talán ha okosan döntenek az emberek a köv választáskor változik valami mert ez így nagyon nem jó, rosszabb mint a balkánon, pedig milyen virágzó szerethető kis ország volt.

De legyen már egy kis erkölcsi tartás ne cigánykodjunk! Tudom sza.r kevés pénzből kilátástalanul rabszolgának lenni valamelyik külföldi éhbért adó vállalatnak (Borsodi kisvárosban lakok) de ne legyen már természetes dolog ha rossz a színvonal lopnak a fejesek akkor én is megtehetek mindent.

2012. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
Amiket felsoroltál nem releváns, mert a tömegközlekedés egy olyan dolog, amiről nem igazán lehet lemondani. Nem tudom az illető hol lakik, de nyilván nem 5 percre a munkahelyétől, szóval oda valahogy el kell jutnia nincs mese. Szerintem ha te lennél abban a helyzetben amiben ő, te sem gyalogolnál. A példádban szereplő többi dolog meg tényleg olyan, hogyha nincs rá pénz, nem használom. Egyébként teljesen egyetértek veled, mert én magam is próbálok nem lesüllyedni arra a szintre ahol az országunk/politikusaink állnak, de úgy gondolom vannak olyan helyzetek, amiben már nagyon nehéz teljesen becsületesnek maradni és nincs is sok értelme. És szerintem ez egy ilyen helyzet.
2012. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!