Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van egy ismerősöm, akit a BKV...

Bambusz Barbusz kérdése:

Van egy ismerősöm, akit a BKV már öt éve büntet. Zokszó nélkül odaadja a személyi igazolványát meg a lakcímkártyáját. A levelet nem kapja meg mert az csak levelezési cím. Már ezerszer megbüntették. A börtönbüntetés lehetséges? Ugye nem?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a büntetéssel kapcsolatos pénzügyi követeléseit a BKV továbbítja a NAV felé, aki aztán az illető jövedelméből von le valamilyen összeget, vagy valamilyen tulajdonát veszi birtokba. Egy közgazdász munkatársam riogatott azzal, hogy börtön jár neki. Annyira megijesztett... az ismerősömnek nem is mertem mondani amíg nem vagyok benne biztos hogy igen/nem.
2012. jún. 15. 10:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm a válaszokat. Kicsit elterelődött a téma, de sebaj:). Én nem ítélem el azt, aki nem veszi meg. Ugyanis az ominózus személy is minimálbérből él, ételre alig van pénze...meg nem ítélkezem, csak aggódtam. Nem hinném, hogy a börtönt választaná, ha oda kerülne a sor. De még egyszer köszönöm a témába vágó tapasztalatokat.
2012. jún. 17. 09:53
 12/21 anonim ***** válasza:
70%

Nekem erről az önsajnálatról valahogy mindig az a kép ugrik be, amikor a TV-ben sírnak-rínak egyesek, hogy éppen most fogják kilakoltatni őket, mert nem tudják fizetni a dolgaikat ezer! éve, és olyan mély nyomorban élnek, hogy csak na. Közben pedig a szájában lóg a cigi, megy mögötte számítógépen az internet ezerrel, frissen festett, dauerolt a haja, és műkörmei vannak. Ilyenkor kinyílik a zsebemben a bicska. Én elmondanám nekik, hogy ők igen csak messze vannak a nyomortól.


Mi 105 ezer forintból éltünk hárman, 25 km-re dolgozom, és mégis megvettem a bérletet, mert így tartom tisztességesnek. A helyi járatosat már nem vettem meg, mert arra nem volt keret, és bizony fél órákat is erőltetett menetben mentem, hogy időben beérjek, még 7 hónapos terhesen is, mivel a táppénzből még annyira sem éltünk volna meg. Mégsem gondoltam egyszer sem, hogy bármiért amit igénybe veszek, ne fizessem meg az árát. Talán nagyon rosszul neveltek, de én ezt felvállalom.

2012. jún. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
83%
A 9-es válaszoló teljesen el van tájolódva szerintem.Hogy jön a blicceléshez a mentő és tűzoltó autó lopás vagy a múzeum.Azért a jegy nélkül utazás nem bűncselekmény és nem megbocsáthatatlan.Úgy csináltok mintha nem is tudom milyen főbenjáró bűn lenne.A 25 kilométert gyaloglónak meg csak annyit hogy ezzel a felfogással nem is viszed soha semmire és mindenki át fog taposni rajtad.Nem tudsz bérletet venni mert ilyen állapotok uralkodnak az országban,létminimum alatt élsz erre mit csinálsz?Elfogadod,befogod a szád és még a munkába is gyalog jársz mert hát nehogy bliccelj te nagy becsületes.Eközben persze téged a végsőkig kihasználnak,semmibe vesznek és hidegen hagyja a kormányt és a munkáltatód,hogy éhen halsz vagy sem.Igazi szolgalelkű ember vagy akivel bármit meg kehet csinálni és meg is csinálnak!Nem gondolom,hogy aki TÉNYLEG nem tudja megvenni a bérletet annak ezt szégyellnie kéne és mindenhová gyalog járni.A botrányosan alacsony keresetek és a magas árak miatt sokan saját hibájukon kívül nem képesek megfizetni ezt a szolgáltatást és még sok minden mást sem.Akkor a megoldás az,hogy még inkább nehezítse meg a saját életét avval,hogy "becsületes" marad egy ilyen helyzetben.Különben meg a becsületesség nem ott kezdődik,hogy veszek jegyet vagy nem.
2012. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem 25 km-t gyalogol, hanem annyira van a munkahelye, és abból a kevésből is megvette a bérletet, pedig - mint a fenti példák is mutatják - nem is kellett volna, hiszen alapból jár ez a szolgáltatás mindenkinek. Vagy nem?

Nem minimálbérért dolgozik, csak éppen munkanélküli volt a párja, és a családi ellátások (GYED, csp.) volt ekkora egy hónapban, amiből hárman éltek.

Nem használ ki senki, mert házam van, kocsim, munkahelyem, nyaralni is el tudok menni, csak éppen azt akartam érzékeltetni, hogy amikor "rosszabbul" ment egy pár évig, akkor is megvettem a bérletet, mert ilyen hülye a felfogásom...

2012. jún. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem hülye a felfogásod egyáltalán csak néhány hozzászólás elég álszent és képmutató.Itt mindenki olyan becsületesnek mutatja magát de ennek a fele sem igaz.Méghogy gyalog járnának inkább ha nem lenne pénzük bérletre?!Ugyan ki hiszi ezt el?Mindenhol megy a mutyizás és "okoskodás" a mellékes jövedelmek és hasonlók.Azért mert valaki őszintén leírja,hogy nem bír bérletet venni és bliccel de még nem volt következménye(ugyanis a kérdés az volt,hogy mi lehet a dolog vonzatja)egyből rárepül a sok dögkeselyű és fórumnak használja az oldalt.A kérdezőt nem az érdekelte,hogy milyen erkölcsi kérdéseket vet föl a bliccelés hanem,hogy mi lehet a következménye.Erre valaki adott egy használható,mindenre kiterjedő választ.Az oldal ezért van!
2012. jún. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Pont azért éltek létminimum alatt mert három emberre jutott az a 105 ezer forint és ha elosztod akkor az 35000 forint per fő ami a létminimum alá esik te észkombájn!
2012. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
A 25 kilóméterre dolgozó hölgy könnyen becsületes mivel nincs más lehetősége ugyanis a vidéki buszokra csak az első ajtónál lehet jegyet venni felszállás után.Ha nem fizetsz a vezetőnek akkor nem szállhatsz fel.Budapesten viszont könnyen bliccelhet az ember ha akar vagy ha nincs pénze.A minimálbér(a legkisebb adható összegű fizetés teljes munkaidős foglalkoztatásért) és a létminimum(Az a minimum összeg mely az életben maradáshoz szükségeltetik) pedig két külön dolog.
2012. jún. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide? olvass vissza, és értelmezz.

szerinted morálisan nem elítélendő a bliccelés, akkor szerinted természetes? például csokit szabad lopni de már autót nem? kis bűn nem bűn?hol húzod meg a határt?Fogd már fel ez egy szolgáltatás nem KÖTELEZŐ igénybe venni és nem jár alanyi jogon. Lehet hihetetlen de engem úgy neveltek ne csaljak, ne lopjak éljek becsületes életet.

2012. jún. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
26%

Olyan érdekes ez az egész. Tényleg neveltetés és felfogás kérdése "csak".

Én is 'elköthettem' volna csomó dolgot a munkahelyemről, észre sem vették volna, mégsem tettem, mert valahogy nem tudnék nyugodtan aludni utána. Nem azért, hogy kiderül, hanem, hogy személy szerint engem zavarna ez a szitu. Beleverték az emberbe a szülei, hogy ami nem az enyém, az nem az enyém, ahhoz nincs jogom. És ilyen helyzetben ez buggyan ki belőlem, kifordulni a bőrömből pedig nem tudok,... és nem is akarok, hiszen egyet értek azzal, amit a szüleimtől hoztam.

2012. jún. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem tudom én nagyon sok éven át megvettem a nagyon drága bérletet és utaztam a koszlott, lerobbant, büdös, ritkán járó stb buszokon meg metrón. Szóval amikor volt néhány olyan évem amikor rosszul ment és nem tudtam megvenni a bérletet valahogy nem éreztem lelkiismeret furdalást amiatt, hogy bliccelek, mert úgy gondoltam, hogy a korábbi évek alatt jócskán megfizettem már azt a "magas" színvonalat amit nyújtanak. És tök igaza van az egyik előttem szólónak, hogy egyrészt álszentek azok, akik azt mondják ők gyalogolnának ilyen helyzetben, mert tutira nem, másrészt meg aki mégis, az nagyon hagyja magát kihasználni.
2012. jún. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!