Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kíváncsi vagyok, vajon hány...

Kíváncsi vagyok, vajon hány ember van Magyarországon, akinek születése óta kis összegeket félretettek a szülei, hogy könnyebben kezdje el az életét. Vagytok itt ilyenek?

Figyelt kérdés

Csak mert én most döbbentem rá, hogy 19 éves vagyok, és semmim nincs, amit vagyonnak lehet nevezni, mert a szüleimtől soha nem kaptam semmit, csak eltartottak, de nem segítettek elindulni. Ém tutira elindítok egy megtakarítást, ha gyerekem születik, ha havi 2-3ezret tennék bele, már az is jó lenne, és nekem fel se tűnne a hiány.

De vannak, akiknek csinálták ezt a szüleik, vagy a magyaroknál ez egyáltalán nem szokás, mindenki inkább a hitelt meg az öngyilkosságot választja?



2012. jún. 18. 19:10
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy a minimálbérből - ha gyereket nevelsz - nem lehet félretenni. A kérdező felvetésére reflektáltam ("Nem hiszem el, hogy havi 5ezret képtelenek félretenni az emberek. Még a minimálbérből is.").


A dolog másik oldala, hogy általában aki minimálbért keres, az nem ért a pénzhez. Magyarán vagy beteszi egy biztonságos bankbetétbe, ami éppen csak értékén tartja a pénzt, vagy megpróbálja befektetni, és jó eséllyel rövid időn belül elveszti.


Mindamellett nem vagyok minimálbéres és fontosnak tartom, hogy előre gondolkozzanak az emberek. Csak nem ennyire egyértelmű a dolog.

2012. jún. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Flector 67 ***** válasza:
100%

Sziasztok.

Szerencsére, az én Szüleim megoldották az életemet. Dolgoznom se kéne. Persze nem minimálbérből. Könnyű ám mondani, hogy csippentsünk le 3-5-10 ezer forintokat.

Kedves Kérdező! Te elkezdtél már félrerakni? Mert mondani mindent lehet...

2012. jún. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Nem, mert nincs gyerekem. De mire lesz, lesz annyi jövedelmem, hogy félre tudjak tenni.
2012. jún. 20. 16:52
 34/40 Flector 67 ***** válasza:
100%
Na látod. Kezdj el már most félretenni inkább a Számára. De tudod, ez a bort iszik, vizet prédikál szituáció...
2012. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
Én nem prédikáltam semmit, csak megkérdeztem kinek tettek félre! És megmondtam, hogy szerintem jobb előre gyűjteni, mint egyszerre kicsengetni azt a pénzt! Mi volt ezen prédikálás? Ti értettetek félre mindent.
2012. jún. 20. 17:00
 36/40 Flector 67 ***** válasza:

"Jó neked. Örültem volna, ha nekem is tesznek félre, dehát a magyaroknál ez tényleg nem szokás, képtelenek 3-4ezer forinttól megválni, inkább többet cigiznek, minthogy félretegyenek a gyereknek."


Én ebből következtettem. Ha téves, elnézést.

2012. jún. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Hát eléggé téves. Az viszont tény, hogy látom a környezetemben a sok embert, akik sírnak, hogy minimálbérük van, de mégis van pénzük napi 5 doboz cigire, meg discóba menni minden hétvégén, meg iPhone-juk van stb. Ha van egyéb jövedelmük, akkor már tárgytalan a minimálbér, nem? Akkor csak papíron van annyi. Én az ilyen emberekre gondoltam. Értitek már?
2012. jún. 20. 17:08
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, hogy sokaknak csak papíron van minimálbér. Közvetlen ismerősök közül kapásból tudnék mondani vagy 5öt.

Nos nekem a szüleim cigiznek, régen apám vásárolt minden lószart össze fizetéskor ilyen kaja olyan utazás stb. Hóvégén meg kuncsorgott az anyjának, hogy agyjon már egy tizest. Nem keresett rosszul vagy 200at tuti kapott ennek ellenére nem voltunk gazdagok(elváltak a szüleim) Mióta anyámnál van a pénztárca azóta (bár ő nem dolgozik) több mindent tudunk venni, és mindig van pénz ha kell. Besegítenek nagyfaterék is ezzel azzal néha.

Nekem meg mindkét tesómnak is van a bankba pénz de nem a szüleimtől kaptam hanem nagyszülőktől.

A báttyám meg a nője most mentek fel Pestre és havi 150et félretudnak rakni úgy, hogy még ide haza is adnak nekünk és összesen keresnek vagy 300-at. Megjegyzem egyiknek sincs dilomája vagy ilyesmi... Egyszerű szakma.

Ezzel is lehet bizonyítani, hogy meg lehet élni ma Mo-n. Csak okosan kell beosztani a pénzt. Szerencsére tesómék beosztják.

2012. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Előző kommentelő, a szívemből szóltál! Látod, erről beszéltem! Mindenki csak sír hogy nem lehet itt megélni meg nincs se munka, se pénz, pedig ez csak azért van, mert nem is akarják igazán. A pénz kell, de nem hajlandók semmit tenni érte. Nekem olyan munkám van, ahol jutalékos a fizetés, de így is baromi jó, szóval nincs vele probléma, nem én kerestem, hanem megtaláltak vele, pedig még eszem ágában sem volt dolgozni, de megértettem azt, hogy ha kocsit akarok meg házat meg nyugodt életet, akkor dolgozni KELL. És már én is meghívtam ide jó pár embert, és ilyen indokokkal utasítják vissza (pedig amúgy felvették volna őket), hogy nem fix a fizetés, és így bizonytalan. Na most őszintén?! Inkább kapjon fixen havi 120ezret, minthogy azon kelljen filóznia hogy vajon 500 vagy 600ezret kap?? És akkor ezt magyarázzátok meg nekem, mi ebben a logika?! EZ AZ amiért nem lehet itthon megélni. Mert senki nem AKAR.
2012. jún. 29. 06:44
 40/40 anonim ***** válasza:

Aki minimálbérből él az nem csináljon gyereket!

Totálisan jogos a kérdező felvetése.

Sajnos sokan nem azért vállalnak gyereket,hogy nekik félre rakjanak,hanem,hogy a belőlük származó támogatásokat is feléljék.


Ez mentalitás kérdése.Sajnos én már 25 vagyok,de még most sem látom a szándékot a szüleimben,hogy felfogják,hogy felnőttem,segítség kellene az elindulásban.

Ők még mindig a lakást akarják felújítani,mindig ez volt az első,az,hogy az embernek vannak vágyai,az mindig másodlagos volt.Ja és igen,cigiznek és isznak,mert ez jár nekik,szerintük:D

Az az igazság ha szegény helyre születtél is ki szeretnél törni,akkor be kell vállalnod valami extrémebb dolgot.Pl erotika ipar,stb.

Nekem nem lesz soha gyerekem,mert fel tudom már most fogni,hogy nincs miből.Sokan csak úgy csinálják,gyártják "Majd lesz valahogy" módon.Ha neked nincs helyén az eszed senki nem fogja megmondani neked,hogy mi a jó.

Ismerek olyan "családot",ahol 3 gyerek van,a szülők alig dolgoznak,kb arra apellálnak,hogy amit az államtól kapnak abból már nem halnak éhen.És alkalomszerűen néha dolgoznak.De ha nincs munka az sem zavarja őket.

Ezek a gyerekek az iskolát sem fogják kijárni,mert 16 éves korig kötelező az iskola sajnos,nem lesz más választásuk,mint elmenekülni.Akkor gondold el nekik milyen életük lehet?

2013. okt. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!