Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kíváncsi vagyok, vajon hány...

Kíváncsi vagyok, vajon hány ember van Magyarországon, akinek születése óta kis összegeket félretettek a szülei, hogy könnyebben kezdje el az életét. Vagytok itt ilyenek?

Figyelt kérdés

Csak mert én most döbbentem rá, hogy 19 éves vagyok, és semmim nincs, amit vagyonnak lehet nevezni, mert a szüleimtől soha nem kaptam semmit, csak eltartottak, de nem segítettek elindulni. Ém tutira elindítok egy megtakarítást, ha gyerekem születik, ha havi 2-3ezret tennék bele, már az is jó lenne, és nekem fel se tűnne a hiány.

De vannak, akiknek csinálták ezt a szüleik, vagy a magyaroknál ez egyáltalán nem szokás, mindenki inkább a hitelt meg az öngyilkosságot választja?



2012. jún. 18. 19:10
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
80%
Úgy nem nagy művészet félretenni, ha eltartanak....
2012. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Nem tartanak el, már semmit nem kapok tőlük. És eddig se kaptam. Csak annyit, amennyire feltétlen szükség volt, de te is nagy okos vagy, ha nem olvastad el, hogy 19 éves vagyok, gondolod 18 éves korom alatt már kirúgtak otthonról a szüleim és magam tartottam el magam?
2012. jún. 18. 19:35
 13/40 anonim ***** válasza:
" csak eltartottak "
2012. jún. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
Mért, téged nem tartottak el 18 éves korodig észlény??
2012. jún. 18. 19:38
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

szia

nekem van egy 6 éves kislányom, van neki babakötvénye.úgy terveztük, hogy mivel "jó ki " állami támogatás van a befizetésekre, teszünk neki félre, fizetünk abba bele neki 5 ezret minimum/hó.


Na most, deviza lakáshitelünk van, ezen kívül személyi hitel (annak idején hogy foglalót tudjunk adni, illetve önerőnk legyen- azért vettük fel), folyószámla-hitel (hogy azt a 200 ezret ki tudjuk fizetni, ami a lakásátíratáshoz kellett + amit a bank leemelt hitelfolyósítási jutalék címén, ebből fizettük).

A hitelek a lakásbiztosítással együtt) az egyikünk fizetésének teljes összege, összesen 100 ezer ft.

A rezsi az egyikőnk fizetésének fele, azaz 50 ezer ft (másnak még több is).


3-an élünk a kislányommal a 2 fizetésből + családi pótlékból. Marad a kajára, óvodai befizetésre, telefonszámlára, ruhára, váratlan kiadásokra, mindenre: 50 ezer ft.


Szóval mi ezért nem tudunk - egyenlőre - félre tenni a kislánynak.

Másnak a zsebpénze ennyi...

2012. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
Na végre egy értelmes válasz. Nem kötekedni kell, hanem válaszolni, erről szól ez az oldal. De amúgy nyugi, a kötekedősek majd rájönnek, hogy elszúrták, csak most tartják olyan okosnak magukat.
2012. jún. 18. 19:41
 17/40 anonim ***** válasza:
76%
18 éves korodig gondolom eltartottak, egy év alatt meg nem hinném, hogy olyan őrült sokat félre tudtál tenni, pláne hogy elképzelhetetlen bármi olyan munka, amivel ennyi idősen , szakmai tapasztalat nélkül olyan összeget keresnél, amiből félre lehet tenni, ha most önellátó vagy.
2012. jún. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
70%
Miért kötekedés az, ha valaki neked nem tetsző választ ad?
2012. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

előző vagyok, akinek 6 éves a kislánya...

lemaradt, hogy nem cigizünk (soha nem is tettük), nem iszunk, nagyon spórolunk, már annyira ki vagyok éhezve egy kiadós shoppingra... :)

remélem, nem sokára bepótolhatom.. :)

2012. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Ti tényleg ennyire sötétek vagytok? Pont azt írtam, hogy jó lett volna, ha az őseim félretesznek, mert így elég nehéz volt elkezdeni. De senkit ne zavarjon. Ha nem tudtok válaszolni, menjetek át a humor vagy a szex kategóriába.
2012. jún. 18. 19:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!