Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kíváncsi vagyok, vajon hány...

Kíváncsi vagyok, vajon hány ember van Magyarországon, akinek születése óta kis összegeket félretettek a szülei, hogy könnyebben kezdje el az életét. Vagytok itt ilyenek?

Figyelt kérdés

Csak mert én most döbbentem rá, hogy 19 éves vagyok, és semmim nincs, amit vagyonnak lehet nevezni, mert a szüleimtől soha nem kaptam semmit, csak eltartottak, de nem segítettek elindulni. Ém tutira elindítok egy megtakarítást, ha gyerekem születik, ha havi 2-3ezret tennék bele, már az is jó lenne, és nekem fel se tűnne a hiány.

De vannak, akiknek csinálták ezt a szüleik, vagy a magyaroknál ez egyáltalán nem szokás, mindenki inkább a hitelt meg az öngyilkosságot választja?



2012. jún. 18. 19:10
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
45%
De mondd már meg, hogy miből tett volna félre, a nincsből???? Sötét meg te vagy, Darth Vader
2012. jún. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Annak üzenem, akinek a kislánya van, neked köszi hogy normálisan elmondtad mi van, így megértem, a többieknek meg üzenem, hogy kopjanak le. Nem nekem nem tetsző választ, hanem használhatatlan választ adtatok, aminek semmi köze az eredeti kérdéshez. Azt kérdeztem, kinek tettek félre a szülei.
2012. jún. 18. 19:47
 23/40 anonim ***** válasza:
78%
Én magamat tartom el, még a minimálbérből is mindig félre tudtam tenni 4-6.000 Ft-ot havonta. Nem mondom, hogy könnyű, de meg lehet csinálni. De ha valaki cigizik, iszik, mert neki az "jár", akkor az vessen magára!
2012. jún. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
74%

A legtöbb minimálbéres nem azért nem tesz félre, mert cigizik meg iszik. Hanem mondjuk van két gyereke. Erre azt se lehet mondani, hogy sok lenne.

Gondolom, nem tartottál még el gyereket: nem olcsó mulatság. Kezdjük ott, hogy évente háromszor le kell cserélned a teljes ruhatárát. Nem ehet akármit, fokozottan fontos a kiegyensúlyozott étrend. Minden vacak vírust összeszed, és a patikában ritkán hagysz ott 5 ezernél kevesebbet. Iskolába járatod, könyvek, füzetek, osztálypénz, stb.


Értem én, mire gondolsz, ennyi idősen én is röhögve eltartottam magam albérletben, egyetemistaként. Még félre is tettem. De a gyereknevelés nem ingyen van. Nem mindegy, hogy a keresetedből egyedül élsz, vagy többen.

2012. jún. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
63%
Szia. Had válaszoljak egyértelműen. Se a szüleim, se az ő szüleik nem tettek soha félre egy vasat sem. Ezt tanulták az ősöktől. Ehhez gratulálhatunk mindenkinek aki ilyen helyzetből jött. De amit még nem csináltak. Soha nem dolgoztattak félretett pénzt. Folyton csak a munkából próbáltak megélni. Őrültség. Én nem csak hogy félreteszek a kisfiamnak, de olyan helyekre teszem, ahol akkor is több lesz belőle ha nem talál majd munkát és nem tud mellé tenni. Persze ezt nem hagyom hogy ingyen élésre használja, de a fejlődésére költhet belőle. :) Szóval Rohamsisak, gratulálok, másképp gondolkodsz, ezért más lesz a végeredmény is, és nem szabad lebecsülni a kis pénzeket. Ha magadat is fejleszted, találni fogsz helyeket ahol a kicsi is jól dolgozik majd neked (és idővel nagy lesz) :) Csak így tovább.(A Te fiad büszke lesz rád!!)
2012. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
47%
21:48! Igen, családot fenntartani már nem lehet a minimálbérből, éppen ezért minimálbérre felelőtlenség a gyerekvállalás. A sok minimálbért kereso csak szétrakja a lábát, aztán mikor nem jön ki a pénzéböl, akkor fut az államhoz segítségért. Csak olyan családba szabadna gyereket vállalni, ahol rendelkezésre állnak a megfelelő egzisztenciális feltételek.
2012. jún. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
30%

Nekem nem tettek félre a szüleim, de segítettek amikor úgy érezték, hogy megtehetik (sokszor erőn felül is).


Én most jól élek, és a gyerekemnek is komoly egzisztenciát biztosítok.


Akik arról beszélnek, hogy nem lehet félretenni azokat meg ignoráld. Vagy minimálbért keresnek (tehát nem volt hajlandóságuk tanulniuk/többet vállalniuk egy jobban fizető állásért, vagy nem volt kreativitásuk/bátorságuk egy vállalkozáshoz), vagy hiteleik vannak (mert korábban akartak költeni mint mielőtt megkeresték volna a rávalót) vagy egykeresős családban élnek (úgy tényleg nehezebb félretenni).

Nem kell az ő példájukat követned. Lehet vállalkozásod, jobban fizető állásod, és lehet társad akivel együtt vállaljátok a gyereket (alapfelállásban csecsemőkortól eltekintve mindkettőtök keres). 2 fizetésből tuti félre tudsz tenni, 10-20%ot mindenképp. Azt befektetve már lesz a gyereked jövőjének egy pénzügyi alapja.

2012. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Na végre értelmes válaszokat is kapok, köszi mindenkinek. Abban is van valami, hogy nem tesznek félre a szülők, de ha kell valami azt mindig meg tudják adni, bár emellett én nem szavaznék, mert nem lehet előre tudni, biztosan lesz-e pénz, ha szükség van rá. Sokkal könnyebb apránként keveset eltenni, mint egyszerre sokat előteremteni.

Amúgy meg már alapból nem értem, miért hajlandók minimálbérért dolgozni az emberek. Ha mindenki kiállna a maga igazáért, már régen előrébb tartanánk, csak mindenki jobban szeret sírni mint cselekedni. Lehet hogy én még fiatal vagyok, de az alap gondolkodásom 30-40 évesen is ugyanez lesz, az okostojásoknak meg akik ide írogattak, sok sikert az élethez, 40 évesen is ugyanott fognak tartani mint most, amikor én már régen nyaralót meg lovasfarmot veszek, és sorolhatnám még. Ja és a gyerekeim nekem hálásabbak lesznek, mint nekik.

2012. jún. 19. 16:00
 29/40 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 gyerekünk van és havi 10-10 ezret teszünk be nekik babakötvénybe. Mondjuk nem tudom, mennyit fog érni ez 18 éves korukban, amikor kivehetik, de a semminél több lesz. Lehet, hogy később többet is teszünk rá, most ennyi fér bele a keretbe.

Nem minimálbérből élünk. Abból szerintem nem lehetne eltartani egy 5 fős családot.


Szüleim nem tettek nekem félre, viszont segítettek anyagilag is (első lakásomat és autómat egyedül vettem, de pl. kaptam tőlük hűtőt, szőnyegeket, szóval berendezési tárgyakat, ill. apukám a szerelési munkákban sokat segített)

2012. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
akkora az infláció hogy nem érné meg
2012. jún. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!