Ti belemennétek a hitel átvállalásba?

Figyelt kérdés

Elsőként tudom hogy nem a legjobb kategória, de nem is tudom hova kéne írnom, és itt vagyok a legtöbbet.

Nos ahol lakunk az a ház, telek az apámé és hiteles.

Eleinte a nagy házban laktunk 3an (párom, a fiunk és én).Apu nem lakott itt.

Majd amikor haza költözött, mi építettünk a telken belül egy könnyű szerkezetes házat.

Apám már több mint fél éve külföldön él, dolgozik.

Ma hazajött ügyeket intézni és megemlítette hogy mit szólnánk ahhoz, ha fizetnénk tovább a hitelt, vissza beköltöznénk a nagy házba (mert ugye az már jó ideje üresen áll) a kicsit meg kiadnánk bérbe.

Jelenleg 90e a törlesztő, de mivel svájci frank úgy változik mint az időjárás.

A kis ház 48nm 2 szoba, konyha, étkező, fürdő külön wc, spejz.Talán 40e + rezsiért kitudnám adni.

Az fedezné a hitel majd felét, a többit kitudnánk gazdálkodni.

Ti belemennétek?


2012. aug. 13. 19:41
 1/7 anonim válasza:
Az anyagi részét nektek kell tudni és azt hogy mennyire vagytok kényelmesen a kicsi házban. Csak egy kérdés, az árfolyam fixálásra nem gondoltatok? Azzal megoldódna az ingadozás, legalábbis egy darabig. Ha Fundamentás a hitel, akkor mindenképpen megérné az árfolyamrögzítés.
2012. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nekunk most valtjak at forint alapura,muszaj bele mennunk,mert kulonben arvereznek a hazat.Nekunk nagyon nem eri meg.

12millio helyett 75ot kell vissza fizetnunk.

2012. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És papíron is a tiétek lesz a nagy ház? Mennyi a hitel? Milyen a nagy ház? MIllió kérdésem volna...
2012. aug. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én is ezeket akartam kérdezni, hogyha átvállaljátok a hitelt, akkor a tietek lesz az egész ingatlan a kis és a nagyházzal együtt? AZ árfolyamrögzítést amúgy én is javaslom. ;)
2012. aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezt az árfolyam rögzítést sajnos nem tudom hogy lehet-e, meg kell kérdezzem aputól.

Perpillanat azt tudom hogy az a szitu hogy most van elmaradás a törlesztővel.Amikor ez ügyben jöttek a banktól, akkor én említettem páromnak hogy meg kéne beszélni apuval hogy fizesse ki az elmaradást, és onnantól átvennénk mi a hitelt, bemegyünk a nagy házba ezt meg kiadjuk.De nem is nagyon forszíroztam, mert párom első blikkre elvetette az ötletet, meg apuról se gondoltam hogy bele megy.Én akkor azt úgy gondoltam hogy kerüljön is az én nevemre.

Erre tegnap jött apu ezzel az ötlettel.Hogy kifizeti az elmaradást, és utána fizessük mi tovább.Nem is beszéltünk egyenlőre részleteket.


Egyenlőre nem hiszem hogy rögtön a nevemre kerülne.

Viszont ha nem megyek bele, és apu nem tudja fizetni a hitelt, mert ugye kint is valahol élnie kell, albérlet vagy ott lakás vásárlás, és ő eladja vagy viszi a bank, akkor mi mehetünk albérletbe, ahol egyrészt nem feltétlen hogy sokkal kevesebb lenne a kiadás, másrészt anyámmal 5 év alatt voltunk 4 albérletbe, így tisztába vagyok vele hogy az nem szól örökre.


A nagy ház 100nm, 2 szoba, konyha, fürdő, wc, spejz, étkező nappali.

Kényelmesebb lenne az kétségtelen.Egyrészt mert nagyobb.Másrészt a kis házba nincs gáz.palackkal főzök, fával fűtünk, a nagyban van gáz.


Igazából részemről az egyetlen aggály az az hogy a telekre vadidegenek jönnének lakni.Igaz megvan osztva végül is, egy átjáró van a 2 telekrész közt, de azt is le lehet zárni, de akkor is.

2012. aug. 14. 07:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Biztos lehet valami félismerőst keresni albérlőnek, másrészt nézd meg ezeket a mai ikerházakat, amikor 4-5 -öt húznak fel egy telekre. Ott egymás szájába laknak az emberek...
2012. aug. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Albérletből befolyó pénzre ne alapozz.

Nem egyszerű olyan albérlőt találni, aki rendesen fizet, hosszú távon marad, normális életvitelt folytat. Mert ez is szempont ha annyira egymás szájában laknátok.

Ha ezek közül valamelyik feltétel is hiányzik a bérlőnél, akkor már bukott a költségvetésetek, a tervetek.

Ennél rosszabb, ha hosszú távon marad, és nem fizet. Persze most lehet mondani, hogy ki kell őket rakni időben, de csak nézzetek szét a honlapon, mennyi olyan kérdés van, hogy a kérdező segítséget, tanácsot kér, hogyan rakja ki a régóta nem fizető bérlőit, akik már rengeteg közüzemi tartozást is felhalmoztak. Vagy olyan verzió is előfordulhat, hogy néhány hónap alatt csinál x összegű hátralékot, és lelép. Ti pedig fizethettek utána. Jön a következő bérlő, és ugyan ilyen.

Nem mondom, hogy minden albérlő ilyen, de leírtam, hogy ezzel a lehetőséggel is számoljatok. Mert akkor nem hogy bevétel lenne a kisházból, de még minuszba is vinne titeket.

2012. aug. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!