Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha tartozásom van megtudok...

Ha tartozásom van megtudok nősülni ha van házassági szerződés?

Figyelt kérdés
van egy lakáshitelem ami irrálisra nőt a fizetése és nem tudom fizetni.de már régóta tervezzük a barátnőmmel a házasságot.ha házassági szreződésben belefoglaljuk hogy minden az övé és az én nevem nincs semmi akkor elvehetnek tőle valamit ha hozzám jön?KÍMÉLJENEK a rosszindulatú megjegyzésektől!
2013. márc. 23. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt kellene belefoglalni, hogy mennyi adósságot viszel a házasságba. Ha házasok lesztek és ketten sem tudjátok törleszteni, elveszik a lakást, akkor mindketten buktok. Hiába hagyod rá ebben az esetben, tőle éppúgy elvehetik, mint tőled. A lényeg, hogy valahogyan fizessétek a törlesztést.
2013. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A szerződés a házasság előtt állapotot mutatja, odáig rendben van, nem vittél semmit a házasságba. De ha később vesztek bármit ami értékesebb (autó stb), akkor az már közösen szerzett ingóságnak minősülhet ELVILEG. Nem értek hozzá, csak logikusan próbálok gondolkodni. Ergó ami közös tulajdon lesz később, azt a végrehajtó elviheti. De majd mások javítanak, ha nem így van.
2013. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy van.

Ha ö kap meg mindent akkor a hitelt is amire a fedezet van.

Ha ő megkapja a házat és nálad marad a hitel akkor az úgy nem működik mert a bank nem tudja behajtani rajtad de a barátnődön behajthatja ha már házasok lesztek mert akkor a hitel rá is fog vonatkozni. Szerintem oldjátok meg másképp a dolgot és én beszélnék egy jogásszal ez ügyben. Maximum annyit tehettek hogy a házat ha azon van a hitel marad a te neveden de az egyéb értékeket a párod nevére így akkor maximum a házból dobhatnának ki, de szerintem mást találj ki erre.

2013. márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tartozás csak a tied marad!

Az Ő meglévő vagyonát nem érinti. Tőled viszont elvehetik ami a tied. Tehát érdemes ezután mindent a párod nevére venni!

2013. márc. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Házassági szerződéssel megoldható ez a helyzet. Egy jó ügyvéd kell, aki alaposan, pontosan készíti el.


Viszont nem értem, hogy miért nem próbálod meg értékesíteni az ingatlanod és ennek kapcsán kérni a bank együttműködését. Az ilyen esetekben általában segítőkész a bank... Senkinek nem érdeke az árverezés....

2013. márc. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyan oldottátok meg a dolgot? Mi házvásárlás és házasság előtt is állunk,s mindezt jó volna úgy megoldani,hogy a Párom adósságát egyikbe se vigyük bele. Jó volna eladni a bedőlt hiteles házat,de ez ki tudja hány évbe telik. Én meg már abba se nagyon akarok belemenni,hogy az új ház a nevemen legyen. Párom meg a 4-es által írt állásponton van,hogy innentől minden a nevemen lesz.Ez így nem fer. Meg házasság után hiába,az is közös,gondolom vihetik. Nem tudom hogy oldjuk meg!?
2013. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!