Ezekkel a feltételekkel kaphatok hitelt?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnék vásárolni. Júliusban lesz 2 éve, hogy dolgozom, még fiatal vagyok (22). Egy nagyobb cégnél dolgozom, viszont eddig ennél a nagy cégnél külsősként voltam és csak március 1-től van munkaviszonyom a nagy céggel. 130-140 ezret keresek. A párom 85 ezret. 5 millió forintot szeretnénk felvenni, mert a lakás 4,3 millió. Önerő 200 ezer Ft jelenleg. Mennyi az esélye, hogy így kapok olyan hitelt,ahol a havi törlesztő olyan 80ezer körül van?
2013. ápr. 5. 11:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én BP-i árakkal számoltam.


Itt egy 53 nm-es lakás ára durván 270-400e ft / nm. Ahol én néztem a lakásokat és megfelelő lenne nekem ott 300e / nm körül van. Vagyis illetékekkel meg mindennel együtt 17M + belsőépítészet (ugye ez szerkezetkész....). Durván 20-22M forint. Ha ennek reálértéken kiszámoljuk a hitel kamatokat / kezelési költségeket akkor durván +30%-al lehet számolni, vagyis 26-28M mai értéken.

Az épületek ~ 5 évente igényelnek felújítást, a teljes érték 2%-át nyugodtan lehet hosszútávon évi fenntartási / karbantartási díjnak számolni. Ez ~300,000 ft / hó hosszútávon, azaz 40 év alatt + 12M forint. Ez 40 évre összesen 26 + 12M forint = 38M forint.

Nem tudok költözni, ha megszorulok akkor a bankkal nem lehet egyezkedni, míg egy főbérlővel lehet... Ha máshol kapnék munkát nagyon nehéz eladni.


Ugyan itt kiadó 60 (!) nm-es teljesen felszerelt lakások, amibe csak a bútort kell vinnem, mert konyha + fürdő + mosókonyha + riasztó + kábeltv + LÉGKONDI meg minden sz@r be van kötve. Ezt most kiadják nekem 70,000 Ftért és a szerződésbe rögzítve van, hogy csak jan 1-jén lehet emelni a havidíjat maximum a jegybanki alapkamattal! Vagyis ha én még élek 40 évet akkor 33,5M forintomba fog kerülni mai reálértéken a lakhatásom.

Pont nem érdekel, ha elromlik a fűtés, ha hullik a vakolat, ha beázik a tető, ha csőtörés van és elázik az alattam lakó, stb... Ez mind a főbérlő gondja. Kifest, karbantart, minden beépített berendezés az ő felelőssége (konyha, fürdő, légkondi...) Nekem egy filérembe nincs. És ha Debrecenbe kapok melót akkor 30 nap múlva tudok költözni...

2013. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz, de ez azért nem Budapest. Az albérlettel még az is a gondom, amit te írtál, hogy pl. a festés nem a te dolgod..hát ezaz..nem úgy alakítom a lakást ahogy én szeretném, nem fúrhatok be egy csavart anélkül, hogy szólnék a főbérlőnek. Azért ez így nem mehet életünk végéig, szerintem. Aztán persze mindenki máshogy gondolkozik, én inkább még 5-10évig lakom albérletben, és utána veszek fel egy hitelt CSALÁDI házra, mint hogy életem végéig albérletben lakjak. Mindkettőnknek biztos a munkahelye, a párom csak felmondásos/kihalásos módon tud "eljönni",nekem pedig évente megújítják a szerződést, amíg áll a gyár, és még egy darabig fog!
2013. ápr. 5. 12:26
 13/23 anonim ***** válasza:

"nem úgy alakítom a lakást ahogy én szeretném"


?

Ezt nem értem. Miért nem? Egyrészt helyből olyan albérletet veszel ki, ami tetszik, mert választék az van sz@rásig.

Én mondjuk 10 éve nem vertem szöget a falba, de nem olyan nagy gond megbeszélni bármit egy főbérlővel ha normális, ha meg nem van más hely...

Ugyan így családi házat is lehet bérelni, nem csak panelt vagy belvárosi lakást.


"Mindkettőnknek biztos a munkahelye"


Ebbe mondjuk ne legyél annyira biztos. Én is dolgoztam egy cégnél, ahol minden betonstabilnak tűnt, egyszercsak elgurult a vezetőség gyógyszere, offshore kiraboltak minden pénzt a vállalatból és kész. Mert úgy döntött, hogy csak. Kirúgva nem lett senki, csak épp fizetésképtelen volt a vállalat, minden vagyona kimentve külföldre - perelj ha akarsz.


Ez Magyarország ma. A legnagyobb vállalatokkal megtörténhet bármikor.

2013. ápr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen 30%-os önerő kell.
2013. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha be tudnátok vállalni havi 80.000Ft hitelt, akkor egy olcsóbb albérlet (pl 40.000Ft/hó) mellett évente fél millió Ft-ot fére tudtok tenni. 2 év múlva már lesz 1,2 millió Ft önerőd. Ez egy 4,5 Millió Ft értékű ingatlan megvásárlásához elég lehet önerőnek.


Jelenleg önerő nélkül csak plusz ingatlan fedezete mellett lehetne lakást venni, de lakásvásárlási hitel címen nem kapsz többet, mint a vételár.


Egy ajánlat, ami szerintem elég jó:

116 hónap futamidő, 4,5 millió Ft államilag támogatott lakáshitel, fix havi részletek:

67.600/hó 48 hónapig

34.700Ft/hó további 68 hónapig.

Összesen 5.604.400Ft a visszafizetendő. Ez 1,1 millió Ft-tal több, mint a felvett hitelösszeg.


Ha ezt a többletet visszaosztom a 116 hónappal, akkor havonta 10.000Ft-ba kerül ez a hitel és 10 év múlva tehermentes lakásod van.

2013. ápr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Kedves 13-as! Helyből nem olyan albérletet veszek ki amilyet én szeretnék, mert amint írtam (feltéve ha elolvastad) itt vagy kiveszek egy 30évvel ezelőtti bútoros lakást, vagy fizetek 60ezret az 1szobáért, viszont akkor jól néz ki. A Hankook elég nagy cég, nem magyar kézben van, hanem Koreai..ők nem úgy gondolkoznak mint mi ;) Most épül a gyár következő része, nem valószínű hogy csak úgy bezárják..ez nem Budapest meg egy nevenincs cég. A többi válaszolónak köszönöm a választ! 10 év múlva tehermentes lakás? Jól hangzik, de akkor inkább még gyűjtögetünk és ha már hitel, akkor családi házra! :)
2013. ápr. 6. 11:14
 17/23 anonim ***** válasza:
Ha legalább 4 évig gyűjtögettek házvásárláshoz, akkor kiváló lehetőség valamelyik Lakáskassza program. A saját megtakarításra 30% állami támogatást kapsz, ez pl havi 20.000Ft esetén 300.000Ft, de ha mindketten takarékoskodtok a pároddal 20-20.000Ft-ot 4 évig, akkor 2,5-2,6 millió ft fog összegyűlni, ami mellé jár egy 4,9-5,5%-os hitelrész is. Ennél jobb, biztosabb lehetőség nincs most lakáscélra.
2013. ápr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
19%

# 16


Ááá, végülis dehogy.

Észak Korea megtámadja Dél-koreát három hét múlva a hőn szeretett Kim Dzsongil emlékére, A HK részvények esnek egy 40%-ot a tőzsdén még aznap (mert ugye a 20,000 alkalmazottból 6000 délkoreai, illetve a többségi tulajdon is délkoreai), ezért az anyavállalat azonnal megszünteti a drága EU központokat és áttelepül Indiába, ahol a gyerekmunkások egy tányér curryért dolgoznak 2 napot. A piacot meg átveszi a Dunlop meg a Michelin röhögve.


Nem ijesztgetni akarlak, de egy pillanatig ne hidd, hogy egy mammutcég nem tud 3 hónap alatt kivonulni MO-ról, ahogy tette azt az elmúlt 10 évben legalább 20 mammutvállalat - ha figyelted volna a gazdaság eseményeit.


Félre ne érts - én tőlem vehetsz házat akármilyen hitelre. Csak ne nekem kelljen az adómból finanszírozni majd, mikor sírsz, hogy munkanélküli lettél meg elszállt a frankhitel és jajj jajj gonosz bankok segítség.

2013. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Cseresznyefa, köszi jól hangzik!

Kedves 18! Ha annyira el akarnak menni, meg annyira szar lesz minden, nem tudom miért építik az új gyárrészt és vesznek fel folyamatosan embereket?! Nem figyelem a gazdaságot, mert nem érdekel, a lényeg, hogy van munkám és a páromnak is, és mivel a közalkalmazottakat kihalásos módszerrel küldik el, vagy önként távozhatnak, ezért még neki is lesz egy darabig úgy gondolom. Na mindegy, gondolom irigy vagy, mert én ekkora célokat tűzök ki magam elé, és meg is fogom valósítani, és merek álmodni és merek tervezni! De akkor te legyél továbbra is pesszimista, és fogd fel úgy a világot ahogy, aztán majd meglátjuk ki hova jut x év múlva. Én optimistán gondolkozom és reálisan is, te pedig mindennek csak a negatív oldalát látod, és ha így gondolkozol, ezek fognak történni veled. De ez már nem az én problémám!

2013. ápr. 7. 05:50
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem az életkor szabja meg az érett gondolkodást. Vannak 50-60 éves álmodozók, árral sodródó, folyton a rossz körülményeket okoló emberek és ismerek huszonéveseket is, akikről látszik, a jég hátán is meg fognak élni, mert céltudatosak, okosak. Ha elvesztik a munkahelyüket, keresnek és találnak másikat, mert akarnak találni. Senki nem állítja, hogy most könnyű a helyzet, de aki megoldást keres az elképzelésére, az talál, aki meg kifogást, az is...

Nekem nagyon tetszik ez a mondás.: "Ha úgy gondolod, hogy meg tudod csinálni, vagy ha úgy, hogy nem, mindenképpen igazad lesz."

Kedves kérdező, azt javaslom, alaposan tájékozódj, mielőtt bármiről is döntesz. Pl ismerd meg a lakáskasszák működési elvét, vizsgáld meg, illik-e az elképzelésedhez, megfelelő lehet-e ez nektek a későbbiekben? Vannak pozitív érvek mellette, pl a 30% állami támogatás és az alacsony kamatozású lakáshitel, de azt is mérlegelni kell, hogy ezt csak leghamarabb 4 év múlva tudod felhasználni, ami nem lesz gond, ha ezt előre tudod és ehhez igazítod a terveidet. Azt is mérlegelni kell, mi van, ha borul a terv, milyen lehetőségeid vannak, mit lehet módosítani, és ennek mik lesznek a következményei.

Szívesen segítek az eligazodásban, ha érdekelnek a részletek. Nem csak a hitelekhez értek, a lakáskasszák apró betűs részeit is ismerem.:)

Akkor tudsz jól dönteni, ha minden lehetőségről meglesznek az információid.

2013. ápr. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!