Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem lázadnak (reklamálna...

Miért nem lázadnak (reklamálnak) fel a banki hitelesek a bank ellen?

Figyelt kérdés
Szervezzenek tüntetést a nagy-bankok előtt, minden nap! Átverés, becsapás, megtévesztés, és uzsora-kamat kizsákmányolásért!
2013. jún. 4. 10:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés.
2013. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert tudjak, hogy nincs igazuk, es inkabb csendben megdolgoznak a buta dontesukert, ha eletuk vegeig is, de visszafizetik az adossagukat.
2013. jún. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
79%
Mit vársz tőle? Ijedtében összerittyenti magát a bank, és odaadja neked ajándékba a fennmaradó tartozásodat?
2013. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%
Megy ez a duma, hogy "semmis a devizahitelek x %-a". Barátom, ha neked semmis a devizahiteled, akkor ugyanúgy nincs házad, mintha megkaptad volna a devizahitelt.
2013. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, te hitelt kaptál, amin vettél egy ingatlant.

Mit szeretnél? Ha kötelezne a bank, hogy most fizesd vissza a hiteled összegét, de senki nem nyújtana neked hitelt, akkor meg tudnád oldani?


Nyilván nem, mert akkor végtörlesztettél volna. Senki nem kötelezett arra, hogy hitelt vegyél fel. Arra, hogy CHF alapon tedd ezt, arra végképp nem.


Egyébként, ha lázadozni akartok, akkor lázadjatok a kormány ellen, mert a kormány gazdaságpolitikája okozza, hogy ilyen gyenge a forint.

2013. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
86%
Inkább az oktatás ügyi minisztérium előtt kéne lázadozni, hogy ennyi hülyét kiengedtek az iskolából és adtak nekik önálló cselekvésre jogot.
2013. jún. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
kaslerarpad.hu ott már 20.000 tag van
2013. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem,hogy nincs devizahitelem,DE empátiám talán van.

Nyilván nem azt várják el a devizahitelesek,hogy elengedjék a hiteltartozásukat,hanem azt,hogy állítsák vissza azt a szerződést,amit hitelfelvételnél aláírtak. Merthogy a sok egyoldalú kamatemelés és generált árfolyamemelés miatt lett duplája a hiteltörlesztésük és tartozásuk. Mert ugye,amikor aláírták a szerződést,akkor senki nem mondta nekik,hogy a duplája lehet a törlesztés. A bankban az alkalmazottak csak azt közölték,hogy ingadozhat kis mértékben. Na de a dupla törlesztő,azért nem kis mérték. A mai világban itt magyarországon sajnos nincs akkora fizetés,hogy a dupla törlesztést is tudják fizetni az emberek. Ezért sokan rossz helyzetbe kerültek. Ne legyetek már ilyen érzéketlenek!! Ha tudták volna az emberek,hogy milyen magas lesz a törlesztő,akkor biztosan nem vállalták volna. Csak pár éve szórták a hiteleket és nem tájékoztattak róla senkit,hogy ekkora törlesztőrészlet emelés lesz. Az emberek pedig nem értenek a pénzpiachoz,hogy maguktól tudták volna.

2013. jún. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
66%

"nem azt várják el a devizahitelesek,hogy elengedjék a hiteltartozásukat"


De, pont azt várják. És ezt megideologizálják azzal, hogy ŐK ÁT LETTEK VERVE, holott senki nem lett átverve, sőt.


"állítsák vissza azt a szerződést,amit hitelfelvételnél aláírtak"


Mindenkinél az a szerződés érvényes. Minden ellenkező hír feszültségkeltő bullshit és önigazolás.


"Merthogy a sok egyoldalú kamatemelés és generált árfolyamemelés miatt lett duplája a hiteltörlesztésük és tartozásuk"


Nem. A tartozásuk és részleteik azért emelkedtek meg, mert 150 huf-on vették fel a CHF hitelt és ma épp 241....


"Mert ugye,amikor aláírták a szerződést,akkor senki nem mondta nekik,hogy a duplája lehet a törlesztés"


A pénzügyi analfabétizmus nem a bank hibája, hanem az egyéné. A patikába se mondják neked, hogy ne vedd meg az 5.000 ft-os vitamint, mert itt van 2 másik 500 ft-ért ami ugyan azt tudja. Meg a péknél sem mondják, hogy ne vedd meg 60 ft-ért a sajtos kiflit, hanem vegyél egy sima kiflit 10 ft-ért, reszelj rá 3 ft-nyi sajtot és tedd be a sütőbe 2 percre és kész is vagy...


"A mai világban itt magyarországon sajnos nincs akkora fizetés,hogy a dupla törlesztést is tudják fizetni az emberek"


Ezért lehet Orbán Viktornál és a FIDESZnél kilincselni, mi köze ennek a devizahitelhez?


"Ha tudták volna az emberek,hogy milyen magas lesz a törlesztő,akkor biztosan nem vállalták volna."


Ha LENNE AGYUK ÉS HASZNÁLNÁK IS az emberek akkor nem vették volna meg 2 minimálbérre a 20 milliós házat meg a 0 ft önerős új szuzukit. Had ne sajnáljak senkit, amikor az ÉN LEADÓZOTT PÉNZEMBŐL korrigálják MÁSOK HÜLYESÉGÉT, amikor azt a pénzt lehetne értelmes dolgokra is költeni!


"Az emberek pedig nem értenek a pénzpiachoz,hogy maguktól tudták volna."


Erről megint ki tehet? Köszönjük Emese.

2013. jún. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Devizahiteles vagyok én is, és tévedés, hogy azt akarjuk, hogy engedjék el.

Számokban:

Felvettem 20,5 milliót, a törlesztés 120 volt. Ez emelkedett 210-re folyamatosan. 5 év után tartozok 33-al!!

Ha kimondanák, hogy semmis, akkor az eredeti állapotot kéne visszaállítani, tehát:

20,5 millió

5 évig használtam a pénzét, erre kamat (gondolom jegybanki alapkamat kétszerese)

- az 5 év alatt befizetett összeg.


Nem számoltam ki, de 5 év alatt olyan 8 körül fizettem be, kérjenek vissza akkor MOST 15-18 milliót, tényleg nem számolgattam.


A házam ér annyit, el tudnám adni, visszafizetném, és nullán lennék.


Most viszont nem nullán vagyok, hanem itt állok egy bebukott lakással, amit el fognak vinni, elárverezik, és követelnek még rajtam egy nem kis összeget.


Azért van különbség, de semmi irreális dolgot nem akarnék én sem.

2013. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!