Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás vásárlás, vagy albérlet?

Lakás vásárlás, vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Budapesten lenne jobb munkahelyem, amihez ott kellene albérleteznem.

Van némi spórolt pénzem és a fizetésem nem túl sok.

Nézegettem a Budapesti albérleti árakat, és azt, hogy egy albérlet kb annyi lenne havonta, mintha hitel segítségével vennék egy kisseb használt Garzon lakást és annak törlesztő részletét fizetném.

Mégis csak a sajátomat fizetném, még ha a banknak is.

Szóval nem tudom, játható-e ez az út, meg persze az illeték, értékbecslés, és nem is első lakáshoz jutó lennék. Az előző elment amikor elváltam.


2009. okt. 12. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vegyél valamit. Minden albérletre kifizetett hónap kidobott pénz.
2009. okt. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a hitelnél azt is vedd figyelembe hogy ott 10-20 évre elkötelezed magad és kell kb 30-40% önerő h rendes hitelt kapj!!!pénzügyi tanácsadó válalatnál dolgozok , ha a hitel mellett döntesz és segítség kellene írj bátran, szívesen segítek...
2009. okt. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%

Hitelt NE vegyel fel soha... nem eleg az a 2millio amivel tartozik minden ujszulott ? ekkora az allamadossag... ilyen orszagban hitelt felvenni, hosszutavra...


Egyszer vettem fel hitelt (nem is sokat, 2 evre 300ezret), es azt hittem konnyen kirakom majd azt a havi 10ezret, de elegge nehez volt, pedig akkor jo allasom volt 120-130at kerestem. De ki tudja mivan 1-2 ev mulva.. plane hosszu hiteleknel 10-20 evre


En tobbet soha nem veszek fel hitelt, csak ha ehhalal fenyeget, vagy az eletem/egeszsegem mulik rajta...


inkabb csovezek mint lakashitel... (a lakashitel ugyis oda visz a vegen, hogy felveszel 5millat visszafizetsz 20millast es meg mindig 10zel tartozol, aztan eladod a kerot hogy kifizesd a maradek hitelt es a vegen nyersz 1-2 milliot jaj de jo...


inkabb jarj utana mennyi lenne torlesztes es ugyanazt a penzt rakd be 1 bankba havonta, meglatod 20 ev helyett 3-4 ev alatt osszejon ugyanaz a penz

2009. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja es a zs***zast kifelejtettem a hosszu irasombol... :D
2009. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha meg albérletben lakom, akkor nincs mit félretennem.

A jövőmet én sem láthatom előre, de jöhet egy társ, és akkor már ketten fizetjük a részleteket, aztán lehet idővel örökölni…stb.

Persze, hajléktalanná is válhatók, de nem az a célom.

2009. okt. 12. 19:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Inkább lakás,mint albérlet.
2009. okt. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Max ötmilliós lakásra gondoltam, többet nem adnék egy garzonért:-) Mert nem én gyertem meg a hétvégén a lottó ötöst.
2009. okt. 12. 19:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, mivel az én voltam.
2009. okt. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Több szempontot vegyél figyelembe.


Ha albérletbe mész, akkor az eddig összerakott pénzed likvid marad, tehát bármikor hozzányúlhatsz, kamatot, hozamot termelhet. Miért jó a likviditás? Mert még nem vagy "megállapodott, nem tudod, hogy egyedül, vagy társsal fogsz-e élni 1-2-10 év múlva és nem lehet tudni, hová, merre vet a sors és a munkahelyek se biztosak manapság. Mi ennek a megoldásnak a rossz oldala? Hogy az albérletre költött pénzt gyakorlatilag kiszórod az ablakon.


Ha veszel egy lakást (feltéve, hogy elég az önerőd és hitelképes vagy), akkor értéket teremtesz, hiszen egy ingatlan még most is vagyon, még ha manapság kicsit megtorpantak, vagy hanyatlottak is valamelyest az ingatlan árak. Lakhatsz a sajátodba, nem vagy kiszolgáltatva a főbérlőnek sem.

Mi okozhat itt problémát? A likviditásod erősen lecsökken, nem tudsz mihez nyúlni, ha pénzre van szükséged, nem tudsz azonnal továbbállni, ha épp úgy adódna, hogy máshol jobban szeretnél élni, mert a hitelrészlet leköti a szabad kapacitásodat.


A döntéshez jól kell ismerni magadat, a jövőbeni elképzeléseidet és nem árt némi számításokat végezni.


Magamat ismerve, mivel albérlet ellenes vagyok, valószínűleg vennék a helyedben egy olyan kis lakást hitelből, ami forgalomképes, könnyen kiadható, alkalmi áron árulja a gazdája (manapság elég sok van ilyen, egyre több az elszegényedett lakástulajdonos).


4-5 mill Ft hitelnek 20 évre a törlesztő részlete kb annyi, vagy kevesebb, mint Pesten ma a legkisebb lyuk albérlet díja, tehát pillanatnyilag nem lenne nagyobb teher egy saját, mint az albérlet fizetése.

Némileg lehet a likviditást javítani azzal, hogy a lakás kiadható, eladható, ha úgy alakul, hogy máshová kell költözni, de ezek a megoldások nem biztos, hogy zökkenőmentesen működnek, azt is be kell kalkulálni, hogy lehetnek átmeneti időszakok, amikor igen sok teher jöhet egyszerre, én mégis inkább vállalnám ennek a rizikóját, mint hogy albérletre dobáljam ki a pénzt.

2009. okt. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én azt mondom inkább ALBÉRLET!


Jóül írta valaki ha felveszel egy lakás hitelt, akkor min. 3x!!! fogod visszafizetni!


Az albérlet, sokkal kisebb költséget (ha jó helyet választasz) jelent és kisebb kötelezettséget is.


Gondold át, a pénzt amit lakhatásra fizetsz, azzal a bankárok zsebét akarod tömni, vagy másik magyar honfitűrsadnak adod a lakhatásért cserébe.


Én az utóbbira szavaznék.

2009. okt. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!