Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás vásárlás, vagy albérlet?

Lakás vásárlás, vagy albérlet?

Figyelt kérdés

Budapesten lenne jobb munkahelyem, amihez ott kellene albérleteznem.

Van némi spórolt pénzem és a fizetésem nem túl sok.

Nézegettem a Budapesti albérleti árakat, és azt, hogy egy albérlet kb annyi lenne havonta, mintha hitel segítségével vennék egy kisseb használt Garzon lakást és annak törlesztő részletét fizetném.

Mégis csak a sajátomat fizetném, még ha a banknak is.

Szóval nem tudom, játható-e ez az út, meg persze az illeték, értékbecslés, és nem is első lakáshoz jutó lennék. Az előző elment amikor elváltam.


2009. okt. 12. 19:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
nem vagyok pénzügyi tanácsadó csak van józan paraszt eszem... és mostanság érdeklődöm a téma iránt mert lakást szeretnénk venni a párommal, de az összes "kedves pénzügyes" le akar beszélni róla, mármint akik a megtakarítások megszállottjai. Én albérlet ellenes vagyok bár még abban lakok mert még nem gyűlt össze annyi hogy jó legyen. Először is szerintem ne garzont vegyél, hanem legalább valami 1,5 szobás különnyílósat, mint írtad te is jöhet egy társ.. társ után a gyerek. DE ha nem jön társ lesznek rászoruló vagy épp csak új vagy régi vidékről felköltözni vágyó kedves barátok, barátnők akiknek a szobát ki lehet adni. Másik jó tanács nehogy 20évre vegyél fel hitelt max 15 találsz googleben néhány kalkulátort pl 8 milla(10évre 100, 15évre 80, 20évre 70, 25évre 65) Én csak néhány milliót vennék fel és 2-10 évre attól függ mi jön be a terveimből, és akár hogy számoltam az éves kamat nem rosszabb mint az albira kidobott éves 600ezrem.
2011. jan. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!