Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyiben van hatással a...

Mennyiben van hatással a venni kivánt ház értékbecslése a hitel kimenetelére? Milyen irányba képes terelni az elbírálást?

Figyelt kérdés
A többi dolog már megvan. Jövöhétre jön az értékbecslő. A ház 1800000-ba kerül de 2007-ben 2millió 700 ezrre becsülték. Azóta persze romlott az állapota bár nem annyira. Ha kijön az értékbecslő és pl 2millió 200 ezerre értékeli akkor hogyan fog tovább működni?
2013. aug. 21. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb az értéke,annál több hitelt adnak rá. Persze ha van jövedelmetek.
2013. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre felénk 4 millió alatti ingatlant el sem fogadnak jelzálognak.

Amúgy meg ha el is fogadnák, 1,8 millió Ft-nak nem lesz elég a 2,2 milliós fedezet, az is biztos.

Ha van hozzá kb. 1 millió önerőtök, de legalább is a közelében, akkor esetleg, de 1,8 milliót biztos nem adnak 2,2 milliós fedezetre!

2013. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1.5-öt vesszünk fel 500 ezer önerőnk van. A lakást vidéken vesszük.
2013. aug. 21. 17:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyent feltétetel bankot nagyon nehezen fogsz találni.
2013. aug. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb bank (kb. az összes) putrit nem fogad el fedezetként. És már meg ne haragudj, de egy 1,8M-s "ház" az inkább valami sárputri.
2013. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lesz elég.

Szerintem másik ingatlant kell fedezetbe felkínálni, különben ugrik a hitel. Én legalább is ezt gondolom.

2013. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi az a "többi dolog", ami már megvan? Óvatosságra intelek, mint hozzáértő, mert ilyen kis értékű ingatlant a legtöbb bank alapból elutasít, nem fogad el fedezetnek.


Az OTP kivételével gyakorlatilag az összes bank 4-5 millió Ft érték alatt nem ad jelzálog hitelt, de az OTP is elutasíthatja a kérelmet, ha úgy ítéli meg, az ingatlan nem megfelelő fedezet, ez viszont sajnos csak utólag derül ki, tehát ha már megfizetted a 30.000Ft becslési díjat.


Az OTP-nél viszont nem hiszem, hogy egy ilyen kis értékű ingatlan esetében az 500.000Ft, mint önerő elég lesz.


Nem szoktam ajánlani az ingatlanfedezet nélküli hiteleket, mert magas a kamata (20% körüli), de a Te esetedben, mivel csak 1 millió Ft-ról van szó, valószínűleg jobban megérné ebben gondolkozni, mint lakásvásárlási hitelt igényelni, ahol igen nagy a valószínűsége az elutasításnak.


Javaslom, hogy alaposan érdeklődj a bankban, mielőtt egy fillért is kifizetsz feleslegesen az értékbecslésre, ami 30.000Ft és csak akkor téríti vissza a bank, ha megvalósul a lakáshitel...

2013. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocs, most vettem észre, nem 1 millió a hiteligényed, hanem 1,5 millió, de a többi stimmel, amit írtam, tehát nagyon kockázatos a hiteligényed.
2013. aug. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!