Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit lehet csinálni, jogos ez?

Mit lehet csinálni, jogos ez?

Figyelt kérdés

4 éve vettem fel euro hitelt akkor 5,8M Ft volt. Kifizettem 2,25M-ot és most jeleztem hogy kifizetném az egészet de még mindig a felvett euro összeget kell fizetnem (kb 6,6M) +175000Ft. Fundával kombinált és míg nincs a számlámon 6,1M addig nem indítják el a végtörlesztési kérelmem így a fundáról (1M) sem veszik le a zárolást de én azzal fizetném ki.

4 évre ez több mint 3M kamat



2013. szept. 12. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvető probléma ott van a számolásnál nálad, hogy nem vetted figyelembe, EURO alapú a hiteled.


4 évvel ez előtt Neked nem 5,8M Ft tartozást jegyeztek fel, hanem pl 250 Ft-os árfolyamon kb 23.200Eurót. (A pontos értéket megtalálod a 4 évvel ez előtti folyósítási értesítődben.)

Azóta eltelt 4 év, viszont Te a bankba csak kamatot fizettél, mert Fundamentával kombinált hitelt választottál, tehát te most is 23.200 euróval tartozol, ami a mai árfolyamon (290 Ft) sajnos valóban tőketartozásod azért nem fogyott euróban, mert Fundamentával kombinált hitelt választottál, tehát a 23.200euró semmit nem fogyott, viszont az árfolyam emelkedés miatt (kb 290Ft) felment 6,7-6,8 Millió Ft-ra és még van lezárási díj is, ami a hitelösszeg 1-2%-a lehet.


Te jelenleg csak akkor tudnád ezt a hitelt végtörleszteni, ha írásban bejelentenéd a bankba a végtörlesztési igényedet és egyúttal befizetnél a hitelfedezeti számlára annyi pénzt, amennyit a Fundamenta megtakarításon felül előírt a bank.


Ekkor a bank kiállít egy igazolást erről a Fundamentának, engedélyt ad a zárolás feloldására és a Fundamenta átutalja a nála összegyűlt pénzt a hitel lezárására.


Azt javaslom, várj ezzel egy kicsit, legalábbis addig, amíg eldől, milyen újabb mentőcsomagot állítanak össze a jelzáloghiteleseknek, mert pl ha az a verzió valósul meg, ahol forintosítani szeretnék a hiteleket és még elengednek a tőketartozásból is, az neked milliós összeget jelentene.

2013. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

javítás:


ez a rész törlendő:)



"sajnos valóban tőketartozásod azért nem fogyott euróban, mert Fundamentával kombinált hitelt választottál, tehát a 23.200euró semmit nem fogyott, viszont az árfolyam emelkedés miatt (kb 290Ft)"

2013. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!