Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » OTP-s számlámra tettem fel...

OTP-s számlámra tettem fel pénzt, hogy online tudjak utalni egy szlovák számlára. Rámentem a deviza utalásra, de azt írja hogy csak HUF-ban utalhatok, de nekem szigorúan €-t kell, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyitnod kell egy devizaszámlát. Aminek van külön havidíja, plusz marha drága az utalás és a forint euróba váltása is a banknál.
2013. okt. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván neked forint számlád van, amiről csak forintban tudsz utalni.

Ha feltétlen euróban akarsz utalni, nyitnod kell egy devizaszámlát.


(Egyébként lehet, hogy ha a fogadó bankszámla eurószámla, akkor automatikusan átkonvertálja euróra az utalásodat.)

2013. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Komolyan nem értem, hogy miért tart valaki számlát az OTP-nél? Hogy lehet a legnagyobb bank a legtöbb ügyféllel?


Az első dolgom lenne ilyen banki rendszer mellett más banknál új számlát nyitni ahol forint számláról is tudok eurót utalni, ha akarok. Vannak még nagyobb bankok akiknek elég fiókja és automatája van.

2013. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megszokás :)


Nekem is ott van az egész családom (testvér, szülők, nagyszülők), hiába nyüstölöm őket évet óta, hogy váltsanak néha, menjenek egy olcsóbbhoz.


De hát sok lenne vele a papírmunka (szólni kéne mindenkinek kb. 1-2 helyre, hogy új számlára utalják a jövedelmét...)

2013. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!