Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki tudok-e tolni a Bankkal?...

Ki tudok-e tolni a Bankkal? Egy őrült ötlet, ami a végső megoldás lehet.

Figyelt kérdés

Sajnos kicsit hosszú lesz a leirásom,de igy lesz érthető:

19 éves vagyok,a szüleim sajnos túl sok hitelt és túl sok helyről vettek fel,személyi kölcsön és egyéb hitelek széles skálája áll a listájukon,az élen pedig a jelzáloghitel.

Sajnos,azt szerették volna,hogy a nagyobb és kibővitett ház,ami nem egy palota,csak meglehet élni benne,az enyém lenne a késöbbiekben,ehhez pedig hitelt vettek fel,sajnos a pénzzel sem gazdálkodtak túl jól.

Már 3 bank mondta ki a szerződés végét,a jelzáloghitel még megy de az havi 150.000 Ft lenne,amikor felvették,nem ennyi volt ugyebár,de válság stb és nagyon felment,ráadásul azzal is vannak már elmaradva.

Közben édesapám 4 munkahelyen volt,sorra mondtak fel neki,de csak ment tovább és mindig talált valamit,de lemaradtunk a fizetésekkel.

Tehát 3 bank személyi és egyéb hitele,amiket már egyben kellen kifizetni és ez összesen 4 millio ft+ a házon van 12 millió ft jelzálog hitel.

Ne kérdezzék,egyáltalán,hogyan kaphattak ennyit,ezt a bankok tudják.

Tehát jelenleg napról napra élünk és minden a hitelekre megy el,az autónk,ami nem ér sokat,de most iratjuk át majd a nevemre,nehogy elvigyék stb.

Édesapám örökölt egy másik házat aminek az értéke kb 2-3 millió ft,de az itt van a közelben.

Nekem és mostmár igencsak a szüleimnek is elegünk lett abból,hogy minden hónapban kártyázunk a csekkekkel,hogy egy 10.000 ft-os csekk késéséért,8.000 Ft-ot számolnak fel és a stb... Édesapám havi 70,000-re van jelenleg bejelentve,de összese kb. 150.000-et keres,igaz,soha nincs otthon,édesanyám pedig kiskönyvvel dolgozik,kb. havi 40-50.000 Ft-ot kap. Ez havi 200-220.000 Ft,de semmire sem elég,Igy nekem a következő ötletem támadt:

1,Mivel minden bank,kivéve a jelzálogos,már felmondta a szerződést,igy azokat nem fizetjük tovább,csak a jelzálogosat és a házat nem viszik el,de havi 150.000 Ft elmegy a ház fizetésére,a többi bank pedig ugyis csak az édesapám fizetésének(70.000 ft) tudja vonni havonta a 33%-át,igy nyomorogva de tovább élünk a házunkban.

2,A másik házunkat eladjuk,ami persze az én nevemen lesz,és az árából valahol,valahogyan,de HITEL NÉLKÜL veszünk egy kicsike házat messzebb és élünk ott,a házunkat pedig otthagyjuk és kész,vigye el a bank,a többi hitel meg csináljon amit akar,DE havi 200.000 Ft-unk lenne egy kis házban,persze édesapámtól vonnák a 70.000 ft 33%át,de az csak havi 23.000 Ft,viszont maradna 180.000 ft-unk minden hónapban és milyen jól élnék....te jó isten...

Magyarul,az új ház az én nevemen,a kocsi is,édesapámnak csak a havi 33%-ot tudják vonni,édesanyámnak semmit sem,és nem tud a bank mit kezdeni velünk.

Eladja a házat,a maradékot pedig édesapám élete végéig fizetni,DE csak havi 20.000 Ft-tal,soha semmit nem vesz a nevére és kész.

3,lehetőség: ugyanez,tehát mindent feladunk,másik kisebb ház,semmit nem vesz a nevére stb, és havonta vonják neki a 33%-ot,DE úgy hagyjuk ott a házat,hogy teljesen "kifosztottuk", pl. a keritést lebontjuk és a lambériát is leszedjuk,sőt,az új és drága ablakokat,ajtókat mindent felszedünk,kiszedünk stb és eladjuk,vagy inkább az új házunkba épitjük be stb.

4, A legdrasztikusabbnak arra gondoltam,hogy a ház kilett bővitve,egy előtérrel is,mi van akkor ha azt lebontjuk,de teljesen,tető,ajtó,ablak,téglák stb és elvisszük majd abból építünk az új házunknál egy másik szobát a házhoz.


Mindenkit kérek,hogy mielőtt megszólna,a sok hitelért,próbálja ki milyen a semmiből kezdeni,amikor a szüleim a semmiből kezdték.

Nem tanult emberek és nem gazdálkodtak túl jól a pénzzel.

Vegyék figyelembe,hogy nem mindennel vagyok teljesen tisztában,tehát akkor nem is irtam volna kérdést.

A 33%-on kivűl mit tudnak elvenni,ha a másik ház a nevemen van,a benne levő dolgokat nekem adjták,én pedig csak "befogadtam" őket?

Kérem irják meg ,melyik verziót lehet megvalósitani?

Pl. a házbontásért,mi is járhatna?

Kérem ne szóljanak meg...


Egy elkeseredett 19 éves,aki szeretne egy új életet,csekkek nélkül...


Köszönöm!


2009. nov. 14. 12:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, de arról már hallottam, hogy az átíratást nagyon meg lehet szívni, van erre valami szakszó, valami kivonás vagy elvonás, ami büntetendő. Nem állítom, hogy amit írtál ELVILEG nem lehet megvalósítani, de az 100%, hogy nem törvényes. Hogy ki az, aki ennek utána tud nézni, azt sem tudom, de manapság ezekre nagyon rámentek a bankok, ami érthető is, ők sem a kukába szeretnék a pénzüket lapátolni. Remélem, lesz majd itt olyan, aki tud valami biztosan használhatót mondani.
2009. nov. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Vagyonkimentés...lehetséges...

2009. nov. 14. 12:45
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt édesapád fizetésének az 50%-át tilthatják, hiszen több tartozás van.

Másrészt fedezetelvonó több művelet is.

A gépjármű átírása mindenképp, az ingatlan "értékes dolgainak" szétszedése pedig egyértelműen az - ha a banki hitel megállapításakor az adott dolgok be voltak építve.

A fedezetelvonás pedig ebben az esetben tuti, hogy szankcionálásra kerül, sőt, a rosszhiszeműséget is könnyen megállapíthatják. Ezzel pedig elegendő lenne két főre tervezni, mert édesapád valószínűleg egy-két-három évet más "otthonban" töltene. Nem éri meg.


Egy lényeges dolgot nem írtál: mennyi az ingatlan értéke, amelyen a jelzálog van. Ha az fedezi a rajta lévő hitelt, vagy esetleg többet, akkor ADJÁTOK EL TI, értékén, és próbáljátok újra kezdeni a kis házban. Ez az EGYETLEN jó megoldás.

Ha a bankra hagyod a jelzáloghitel alapján történő értékesítést, akkor az mire lesz jó? Eléred vele azt, hogy pillanatok alatt felduzzad a hitel, ráterhelik az eljárási és végrehajtási költségeket. És arra ne számíts, hogy "nem lesz a szüleid nevén semmi."

Ugyanis megkérdezik, hogy ugyanmár mi alapján lett a te neveden autó, ingatlan, ha 19 éves vagy és nincs is jövedelmed?

Ezzel eléred azt, hogy ha a szüleid ajándékba adták, akkor megfizetted-e az ajándékozási illetéket, ha adásvétel volt, akkor honnan a pénz, a nálad lévő "bevételeid" után meg lett-e fizetve az SZJA, mert ha nem, akkor busásan kiszámolja szívesen az adóhivatal.

Ha adásvétel volt és nincs mögötte semmi teljesítés, csak "papírforma", akkor a szerződés semmis, tehát minden újra a szüleidé - és már szalad is a végrehajtó. Ha ajándékozási szerződés volt, az pedig megtámadható, és elérhető az érvénytelenítése.

Tehát eljuthatsz oda ezekkel a "nem törvényes" manőverekkel, hogy a jelenlegi tartozást kb. megduplázod, és a végén nem marad semmid. Ne tedd.


Arról nem is beszélve, hogy ezzel lehet, hogy a "csekkektől" megszabadulnál, de az is biztos, hogy a végrehajtó lenne vacsoravendég nálatok. Inkább a csekket válaszd.


Amit tegyél, és ezt mint végrehajtásban dolgozói minőségemben mondom:

1. Kezdjétek el árulni a jelzáloggal terhelt ingatlant LEGALÁBB AKKORA összegben, mint amekkora a rajta lévő hitelállomány.

2. Valósítsd meg azt, amit írtál, hogy vesztek egy kisebb ingatlant, ezzel együtt - amíg a nagy eladásra nem kerül - próbáld BÉRBEADNI. Ha 20e Ft-ért, akkor annyiért, az is TÖBB, mintha üresen áll. A lényeg - megbízhatónak add ki. (Ismerős, haver, rokon stb.)

3. Amíg a nagy ingatlan nincs eladva, addig a jelzáloghitelt próbáljátok fizetni, hogy a hitelszerződés élő maradjon. Talán esélyes, hogy belátható időn belül normalizálódik a hiteltörlesztés.

4. A részedre történő "átírásokkal" kapcsolatosan: a bankbetétben adott ajándék illetékmentes. Tehát a szülők PÉNZT adjanak neked ajándékként, és ezt a BANKSZÁMLÁDRA történő befizetéssel vagy átutalással. Ez az egyik legbiztosabb dolog, így nem kell illetéket fizetned és IGAZOLHATÓ az eredet. Az ajándék visszakövetelése itt nem fog szerepet játszani, mert a te létbiztonságodat fogja a VALÓS AJÁNDÉK visszakövetelése veszélyeztetni, ekkor pedig nem fogja a bíróság megítélni, még ha perre is kerül a sor.


Nem mondom, hogy "jaj de jó" a helyzetetek. Mert nem az. De nem lehetetlen. Vannak benne lehetőségek, amelyeket OKOSAN kihasználva előre tudtok jutni. Nem vesszőcsapás-szerűen, tehát egyik pillanatról a másikra, hanem egy tartalmas és hosszabb úton.


De hülyeséget ne csinálj, mert egy ravasz végrehajtóval elérheted, hogy az utcára kerültök mindannyian. Ne az legyen a célod, hogy a bankokkal kitoljál, hanem az, hogy a saját életeteket normálisan rendbeszedd.


Amiket fentebb leírtál, azt nem javaslom, amit én tanácsoltam, azt már inkább.


Ne feledd, most a család bevétele lehet, hogy 220e Ft, de mi van, ha lerobban édesapád? És fog kapni 40e Ft rokkantnyugdíjat, amelynek a felét viszi a végrehajtó...

2009. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ezt a választ!!!

Úgy látszik van olyan ember,aki rám pazarolja az idejét és ilyen hosszan levezetve ir nekem egy választ,öszintén köszönöm! Már 3X olvastam el,de még elfogom,és lehet ,hogy már lenne is hozzászólásom,nemsokára kitalálom,mit is szeretnék mondani :)

2009. nov. 14. 13:31
 5/17 A kérdező kommentje:

Tehát a házbontást,nem néznék jó szemmel...De ez úgyiscsak egy ötlet volt.

A ház értéke kb. 16 millió ft lehet,tettszik tudni,értékbecslő bácsinak kicsit megszaladt a tolla szerintem,mert ahogyan néztem,legalább 20 milliót kellene érnie,hogy ennyit megadjanak rá,de mindegy.

A házat,olyan értékében,hogy legalább csak a jelzálogos bankot kifizessük,eladni nem tudjuk.

Egyszerűen nem ér annyit,mint amennyit ráköltöttük... nem értem...de ez van.

Viszont,utána néztem a fedezetelvonásnak és tényleg nem túl sok jót irnak róla,viszont,ha jól értem,akkor van egy lehetőség,ami kivitelezhető,kérem mondja meg,ha jól gondolom: kocsit,és az örökölt lakást eladni,majd a szüleim az árát,bankbetétben,illetékmentesen átutalják nekem a számlámra,hogy ez fedezze a megélhetésemet...

Igy igazoltan és illeték nélkül lesz a számlámon 2-3 millió ft,AMIBŐL vehetek házat,ugye?

Hiszen az összeg legálisan van meg,házat miért ne vehetnék,szüleimet miért ne fogadhatnám be ?

Igen,akkor 50%-ot vonnának le,de akkor is kapna havi 35.000-et+mellé legalább akkor még 70.000 ft-ot,állást mindig talált, ő megmondom kamion sofőr,és a fizetésük mindig 150-200.000 Ft körül van,édesanyám is dolgozgat,és nemsokára én is munkába állok,akkor már csak lenne annyink,hogy szépen éljünk,mert jelenleg én fizetem az internet,a tv csekket,sokszor én vásárolok be a boltban is a pénzemből.

Sajnos még mindig azt a megoldást variálgatom,amikor a bank viszi a házat...

De köszönöm,hogy tájékoztatott,főleg,a banki átutalásos ajándék dologról :)

2009. nov. 14. 13:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A bank NEM viszi a házat. A bank végrehajtás alá vonja. Aztán vagy sikerrel jár, vagy nem.

De akkor miért hagyd a bankra ezt a manővert? Mert az plusz a végrehajtási költségek, eljárási illetékek...

Adjátok el TI olyan áron, amilyen áron elviszik. Ha 16 milliót ér, és van rajta 12 milliós hitel, akkor hirdessétek meg 14 millióért, hátha kell valakinek. És akkor ott még marad kétmillió a másik hitelek fedezésére. Vagy az új ingatlanba történő betétbe.

Két-három millió forintért nem igazán látom reális esélyt egy ÉLHETŐ ingatlan megszerzésének.


Ne hagyd, hogy a bank vigye az ingatlant. Nézd meg a zálogszerződést: ha van a banknak vételi opciója és JÓ ÁR van beleírva (azaz fedezi a hitelt), akkor be kell menni a bankba, és közölni, hogy ÉLJEN opciós jogával, és akkor vigye ő. De ha ilyen nincs, ne engedjétek végrehajtani, mert az csak plusz költség. Nem éri meg.


Az meg, hogy kamionozik édesapád az nagyon jó, arra mindig van munka. Aztán neadjisten jön egy baleset, és többet már nem kamionozik... NE ALAPOZZ bizonytalan jövőre. A jelent oldd meg a LEGJOBBAN.

2009. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem is tudom,hogy sajnos-e vagy szerencsére,de elég magas a havi biztosítási összege,kb 20-000 Ft.igy gondolván a jövőre,halál eset esetén a biztosító fizet 17.millio ft.ot,egyébb esetekben is magas összeget.
2009. nov. 14. 14:16
 8/17 anonim válasza:
68%
Az adósok börtönét elfelejtetted...... Az adósokon a bank így is, úgy is, de behajtja a tartozást. Sok tévhit van arról, hogy megszűnt az adósok börtöne. Nem igaz... jelenleg is üzemel és aki a tartozását nem fizeti, azt leültetik. Napi 300-700 forintjával lehet leülni, de ezt a bíróság állapítja meg. Ha nálatok is ez lesz a helyzet, akkor jó időre elbúcsúzhatsz apukádtól. De gondolom, hogy anyud volt a kezes, így akár tőle is.
2009. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az adósok börtönében nem hiszek... Erről még nem hallottam,hogy valóban létezne a tartozás ezen megadásának ezen formája.

De Köszönöm!

Viszont,a legegyszerűbb és tényleg leghitelesebb az lesz,ha kifizetek egy órát egy jobb ügyvédnek és elmond mindent nekem,mit tehetek stb,csak jobban tudja mint én.

Azért várok még válaszokat! :)

Köszönöm mindenkinek!

2009. nov. 14. 14:59
 10/17 anonim ***** válasza:

Adósok börtöne, mint olyan nem létezik.

Hitel-fedezet elvonásnak nevezik, azt viszont büntetik keményen.

2009. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!