Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ki tudok-e tolni a Bankkal?...

Ki tudok-e tolni a Bankkal? Egy őrült ötlet, ami a végső megoldás lehet.

Figyelt kérdés

Sajnos kicsit hosszú lesz a leirásom,de igy lesz érthető:

19 éves vagyok,a szüleim sajnos túl sok hitelt és túl sok helyről vettek fel,személyi kölcsön és egyéb hitelek széles skálája áll a listájukon,az élen pedig a jelzáloghitel.

Sajnos,azt szerették volna,hogy a nagyobb és kibővitett ház,ami nem egy palota,csak meglehet élni benne,az enyém lenne a késöbbiekben,ehhez pedig hitelt vettek fel,sajnos a pénzzel sem gazdálkodtak túl jól.

Már 3 bank mondta ki a szerződés végét,a jelzáloghitel még megy de az havi 150.000 Ft lenne,amikor felvették,nem ennyi volt ugyebár,de válság stb és nagyon felment,ráadásul azzal is vannak már elmaradva.

Közben édesapám 4 munkahelyen volt,sorra mondtak fel neki,de csak ment tovább és mindig talált valamit,de lemaradtunk a fizetésekkel.

Tehát 3 bank személyi és egyéb hitele,amiket már egyben kellen kifizetni és ez összesen 4 millio ft+ a házon van 12 millió ft jelzálog hitel.

Ne kérdezzék,egyáltalán,hogyan kaphattak ennyit,ezt a bankok tudják.

Tehát jelenleg napról napra élünk és minden a hitelekre megy el,az autónk,ami nem ér sokat,de most iratjuk át majd a nevemre,nehogy elvigyék stb.

Édesapám örökölt egy másik házat aminek az értéke kb 2-3 millió ft,de az itt van a közelben.

Nekem és mostmár igencsak a szüleimnek is elegünk lett abból,hogy minden hónapban kártyázunk a csekkekkel,hogy egy 10.000 ft-os csekk késéséért,8.000 Ft-ot számolnak fel és a stb... Édesapám havi 70,000-re van jelenleg bejelentve,de összese kb. 150.000-et keres,igaz,soha nincs otthon,édesanyám pedig kiskönyvvel dolgozik,kb. havi 40-50.000 Ft-ot kap. Ez havi 200-220.000 Ft,de semmire sem elég,Igy nekem a következő ötletem támadt:

1,Mivel minden bank,kivéve a jelzálogos,már felmondta a szerződést,igy azokat nem fizetjük tovább,csak a jelzálogosat és a házat nem viszik el,de havi 150.000 Ft elmegy a ház fizetésére,a többi bank pedig ugyis csak az édesapám fizetésének(70.000 ft) tudja vonni havonta a 33%-át,igy nyomorogva de tovább élünk a házunkban.

2,A másik házunkat eladjuk,ami persze az én nevemen lesz,és az árából valahol,valahogyan,de HITEL NÉLKÜL veszünk egy kicsike házat messzebb és élünk ott,a házunkat pedig otthagyjuk és kész,vigye el a bank,a többi hitel meg csináljon amit akar,DE havi 200.000 Ft-unk lenne egy kis házban,persze édesapámtól vonnák a 70.000 ft 33%át,de az csak havi 23.000 Ft,viszont maradna 180.000 ft-unk minden hónapban és milyen jól élnék....te jó isten...

Magyarul,az új ház az én nevemen,a kocsi is,édesapámnak csak a havi 33%-ot tudják vonni,édesanyámnak semmit sem,és nem tud a bank mit kezdeni velünk.

Eladja a házat,a maradékot pedig édesapám élete végéig fizetni,DE csak havi 20.000 Ft-tal,soha semmit nem vesz a nevére és kész.

3,lehetőség: ugyanez,tehát mindent feladunk,másik kisebb ház,semmit nem vesz a nevére stb, és havonta vonják neki a 33%-ot,DE úgy hagyjuk ott a házat,hogy teljesen "kifosztottuk", pl. a keritést lebontjuk és a lambériát is leszedjuk,sőt,az új és drága ablakokat,ajtókat mindent felszedünk,kiszedünk stb és eladjuk,vagy inkább az új házunkba épitjük be stb.

4, A legdrasztikusabbnak arra gondoltam,hogy a ház kilett bővitve,egy előtérrel is,mi van akkor ha azt lebontjuk,de teljesen,tető,ajtó,ablak,téglák stb és elvisszük majd abból építünk az új házunknál egy másik szobát a házhoz.


Mindenkit kérek,hogy mielőtt megszólna,a sok hitelért,próbálja ki milyen a semmiből kezdeni,amikor a szüleim a semmiből kezdték.

Nem tanult emberek és nem gazdálkodtak túl jól a pénzzel.

Vegyék figyelembe,hogy nem mindennel vagyok teljesen tisztában,tehát akkor nem is irtam volna kérdést.

A 33%-on kivűl mit tudnak elvenni,ha a másik ház a nevemen van,a benne levő dolgokat nekem adjták,én pedig csak "befogadtam" őket?

Kérem irják meg ,melyik verziót lehet megvalósitani?

Pl. a házbontásért,mi is járhatna?

Kérem ne szóljanak meg...


Egy elkeseredett 19 éves,aki szeretne egy új életet,csekkek nélkül...


Köszönöm!


2009. nov. 14. 12:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még az megoldás, ha kiadjátok a most örökölt házat, és azzal egészítitek ki a család jövedelmét. Vagy ha tényleg olyan nagy az a ház, ahol most vagytok, oda is fogadhattok albérlőt, ha több szintes, akár egy egész szintet kiadhattok addig, amíg a szüleid találnak olyan állást, amitől anyagilag egyenesbe jönnek.

Csekkek nélküli életről meg ne is álmodozz, ha más nem, rezsiszámlák mindig lesznek.

2009. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
48%
Édesapám, tanulni kellet volna.
2009. nov. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
kellett, na.
2009. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtó válaszoló jól leírt mindent, annyit fűznék hozzá, hogy eszetekbe se jusson az adósságot újabb hiteből fedezni (pláne, hogy már csak uzsorások adnak).

De azt a mai napig nem értem, hogy havi 200ezer teljes jövedelemre, hogy lehet bevállalni egy 150ezres hitelt, és ezek mellé 3 személyi és "egyéb" hitelt (melyek a legdrágább fajta hitelek). Gondolom, Providentes hitelek 300 vagy több %-os THM-mel, mert normális bank ilyenkor már nem adna...

És bankkal nem lehet "kitolni", mert a törvényeket az ő javukra alkották meg, szóval, ha elkezdesz packázni, biztos, hogy te húzod a rövidebbet. Mellesleg nem szorítottak fegyvert senki fejéhez sem, hogy vegyen már fel hitelt.

Az én szüleim is a 0-ról kezdték, és tudod, hogy jutottak előre? Nem akartak azonnal mindent(nem cserélgettek kocsit 2 évente, nem akartak házat hitelből, nem vettek plazma TV-t, mert a szomszédnak is az van stb) csak azt vették meg, amire szükségük van, a maradék pénzt pedig befektették...

Így eshet meg az a csoda, hogy az embernek van háza és befektetése, de nincs hitele, és mindez becsületes munkából...

(Azt, hogy apukád és mások adócsalásai miatt a többi becsületes ember szív, pedig nem is említem).

2009. nov. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kiadni nem tudjuk,senki nem venné ki.

Legyenek csekkek,a rezsi stb,de ne a hitel csekkek.


Igen tanulni kellett volna,de ennek a hátterét nem tudhatjátok,gondolom városban laktok,mi "falun" amikor a szüleim gyerekek voltak,nem engedték őket tovább tanulni,mert dolgozniuk kellett stb...


Tisztelt Utolsó!

Hitelt nem vennénk már fel többet,az biztos.

Nem egy 150,000 Ft-os hitelt vállaltunk be,ugyani a válság előtt az még csak 70.000 Ft volt.

Providentünk nincs,a legjobb,hogy a legnagyobb bankok adtak ilyen hiteleket,sőt,volt amikor ők hivtak,mert valamelyik szülő rendesen fizette a telefonszámlát és igy felhivták,hogy kölcsönt ajánlanak,igen nem volt kötelező elfogadni.

Sajnos a fő kérdést rosszul fogalmaztam meg,nem éppen kitolni akarok a bankkal,hanem csendben és nyugiban élni,csak hirtelen indulatomban használtam azt a szót...


Maga honnan gondolja ,hogy mi 2 évente cseréltük a kocsit?

Eddig 1 zsigulink,1 ladánk volt,mind tönkre ment,és aztóta van egy 18 éves autonk,az értéke kb. 250.000Ft,vagy még annyi sem.

Plazma tv,mert a szomszédnak van? Az sincs kérem,sőt semmi luxusunk nincs,egyszerüen csak az a rohadt ház.

Maradék pénzt ők is befektették,de amikor egyösszegben jött meg ez mindig volt 7-800.000 Ft,ez volt már 2 X is,mindig elment a villanyszámlára,vagy lemaradásokra.


Ez pedig kicsit gúnyos volt Öntől,hogy csoda a ház hitel nélkül,+ befektetés,ezt külön köszönöm,gondolom tudja az előzményeket...


Adócsalásról szó sincsen,maga szerint nem lett volna jobb régebben is,ha teljesen be van jelentve? Talán lenne nyugdija is késöbb,de maga szerint ki jelenti be ma az embert teljes bérre?...

Mi is becsületesek vagyunk,sajnos túlságosan is,régebben is mondtam édesapámnak dolgokat,hogy más is igy csinálja csak 1 X csináljuk meg mi is hogy kicsit könnyebb legyen,erre:

Nem lehet fiam,engem becsületesnek neveltek,ráadásul,amilyen szerencsénk van pont minket fognak meg,azon az egy alkalmon,mikor más ebből él folyamatosan.


Köszönöm!

2009. nov. 14. 20:40
 16/17 anonim ***** válasza:

Aki említette, hogy van adósok börtöne hazánkban, annak üzenem, hogy akkor nem igazán lenne aki dolgozzon Magyarországon...

Ilyen jogintézmény már nincs. Az adók módjára behajtható tartozások azok, amelyeket "átválthatják" elzárásra vagy közmunkára. De a banki hitelszerződésből eredő igény polgárjogi kötelem, így SEMMI KÖZE az adók módjára behajtható tartozásokhoz. Abból SOHA nem lesz adósok börtöne. (Amúgy hozzáteszem, hogy sok "önkéntes adós" lenne, ha leülhetné a tartozását. 1 millió forint három év. Egyszer apuka, egyszer anyuka, egyszer az egyik gyerek, egyszer a másik gyerek ülne, és mily' szép élet is lenne ez, nem?)


Az adócsalásos részhez: Teljesen jogos azon válaszoló kijelentése, aki megjegyezte, hogy bizony itt fennáll az adócsalás tényállása. Édesapád nem kevés jövedelmet titkol el, amely járulékait és egyéb közterheit nem fizeti meg. Most itt nem morális vitát kell ebből indítani, perpill törvény szerint meg kell fizetni a jövedelem megállapított adóját.

Említetted, hogy édesapád 70e Ft-ot keres (papíron), édesanyád kiskönyvvel dolgozik. Akkor mi a garancia arra, hogy nem fogják egyszer feltenni azt a kérdést, hogy vajon miből telik a 150e Ft-os hiteltartozás megfizetésére (mert azt még fizetitek, azt mondtad). Pláne úgy, hogy a jövedelmének 33-50%-át még tiltani is fogják.

Tehát ez nem "egyszerű" történet. Van benne sok buktató, sok dombocska, amelyet meg kell mászni még benne. Hiszen egy vagyonosodási vizsgálat, és kb. egy életre elmeszeli az adóhivatali eljárás az egész családot. Utána pedig akár személyesen is találkozhatunk - ne adja Isten.

2009. nov. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Amint mondtam ő is szerette volna,ha teljesen bejelentik,de ez manapság nem megy:S

Viszont,eddig még senki nem kérdezte,miből fizettük a hitelt... a lényeg,hogy fizettük,de ugyebár neki is sokszor volt állásváltása,és ott is volt,olyan amikor csak 80.-100.000 ft-ot kapott,de a hitelek egy részét fizettük.

Szerencsére valamennyire,anonym az oldal,most kicsit megijesztett...a személyes találkozót pedig ,végképpen hanyagolnám.

Köszönöm!

2009. nov. 15. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!