Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektessem megtakarított...

Mibe fektessem megtakarított pénzemet? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van három millió forint megtakarított pénzem, amihez minden hónapban tudnék még hozzárakni a fizetésemből. Erre az összegre kb. 3 év múlva lenne csak szükségem és addig szeretném, hogy minél többet kamatozzon. Olyan befektetést keresek aminek a kockázata mérsékelt. Én az OTP optima kötvényalapot néztem. Szívesen vennék tanácsot a nálam jóval nagyobb tapasztalatú befektetőktől, hogy mibe tegyem a pénzem. Lényeg. hogy ne legyen túl nagy a kockázat és éves szinten legalább 6-7% kamatot hozzon.

#bank #befektetés #kötvény. kincstárjegy. kamat
2014. jan. 27. 17:07
1 2
 11/12 egy újabb válaszoló ***** válasza:
Nekem a privát vagyonkezelőm mondta a Concordnál, hogy piacon nem elérhető, csak privát ügyfeleknek. Akkor lehet nem jól mondta.
2014. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 SzarvasLászló ***** válasza:

Az előttem szólók java részével egyetértek. Vannak jól teljesítő alapok amelyekbe érdemes beszállni esetleg talán érdemes még mérsékelni a kockázatot némi állampapírral.


Ugyanakkor ezekbe csak több százezres tétellel lehet belépni, tehát ezekbe szét lehet osztani a 3MFt-ot.


Amit a fizetésedből félre tudsz tenni azt nem tudod ezekhez hozzátenni.

Ezt a problémát orvosolják a többek közt a folyamatos díjas megtakarítások/befektetések (van köztük bőven mérsékelt és alacsony kockázatú).


Annyit azért hozzátennék, hogy 6-7% éves hozam az ma már inkább a közepes kockázati kategória alsó része.


Én ebben tudok Neked segíteni.

2014. febr. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!