Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy kis megtakarított...

Van egy kis megtakarított pénzem, mibe fektessem?

Figyelt kérdés
Nos lenne kb. 400.000ft-om amit szeretnék befektetni. Betehetném bankba hogy kamatozzon de azon nem túl sokat nyernék. Arra gondoltam veszek részvényt de rájöttem hogy ennyi pénzért alig kapnék valamit tőzsdézni pedig nem érek rá mivel tanulok.
2010. okt. 1. 16:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Hogy takaritottál meg ennyi pénzt?én azon agyalok hogy szerezzek pár tizezret neked meg 400E-d van:Ohát lemegyek hidba.
2010. okt. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Első! Hidd el, ha a legtöbb ember konzekvens és mértéktartó lenne, nem volna olyan nehéz spórolni (nehogy félreértsd, nem tudom, hogy te hogy kerültél ilyen helyzetbe, így nem is szeretnék ítélkezni)


Kérdező! A nagy kérdés, hogy mikor lesz szükséged erre pénzre, mert ha tudod, hogy az elkövetkező 5 évben nem nyúlsz hozzá, akkor az más, mintha bármikor felszabadítható konstrukciókban kellene gondolkozni.

2010. okt. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Hát már kb 5 éve gyűlik ( szülinapok,nagyobb ünnepek pl. : karácsony, húsvét meg ha meg meglátogatjuk nagyit ő is szokott adni :D )

Hát végülis szükségem úgy lenne rá hogy szeretnék 1 új gépet venni, most is megehetném de akkor elkölteném a pénzem és kész. De ha befektetném akkor megvehetném a gépet igaz később aztán meg ez is egy plusz bevétel lenne. Amugy köszi a válaszokat

2010. okt. 1. 16:37
 4/17 A kérdező kommentje:
*megtehetném :D
2010. okt. 1. 16:38
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Hogy csak egy példát mondjak az én párom külfödi alkatrész autókat vesz kb 100 ezerért és annak a cuccait árulja neten és ismerösök körében is, hát neki szokott ez így fialni de ehhez az kell, hogy érts is hozzá!
2010. okt. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ne halgass a tőzsdébe csábítókkal, az most nagyon kockázatos, az öt év alatt szorgosan összerakott pénzed hamar elúszhat. (Persze ha szerencséd van meg megsokasodhat, de ennyi erővel el is kaszinózhatod...)

Ha nyitsz egy bankszámlát, akkor lekötheted, kb évi 4%-ra, az 16000-adó=12800 ft hozam. Ha nem akarsz bankhoz menni (éves kártyadíj, számlavezetés stb kb el is viszi nagy részét), akkor a Magyar Államkincstárnál teljesen ingyenesen nyitnak számlát, és diszkont kincstárjegybe, vagy állampapírba is rakhatod. Azt bármikor visszaválthatos, ha meg kivárod a végét (1 év, vagy több) akkor az összes kamatot megkapod, most 6-7% nagyjából az éves hozam. Beviheted a kp-dat, és ott berakhatod, szerintem ez a legjobb most.

Ha több mint 3 évig félreraknád akkor meg tartós befektetési számlát nyiss, pl ugyanott az államkincstárnál, mert akkor megúszhatos a kamatadót vagy egy részét.

2010. okt. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél belőle olyasmit, ami további befektethető pénzt termel! Vagyok annyira jó emberismerő, hogy képes vagy rá, mert van önfegyelmed! Ha gépet akarsz venni akkor vegyél gépet, legalább tanulsz belőle (mármint hogy mennyi értelme volt)!
2010. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20:09 vagyok, amit elfelejtettem, hogy járj belőle TANFOLYAMOKRA AMI ÉRDEKEL. Sok sikert!!
2010. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát én először arra gondoltam hogy veszek 1 játékautómatát és berakom az egyik kocsmába :D De 1: nem tudom mennyibe kerül 2: mennyi a részesedésem vagyis hogy mennyit kap a kocsma tulajdonos és mennyit én 3: még adózni is kell :S
2010. okt. 1. 21:27
 10/17 anonim ***** válasza:

kaszinósdi nem igy megy

bűntanya...

2010. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!