Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zálogházban elkérik a személyi...

Zálogházban elkérik a személyit? 18 éven alul el tudom intézni az ilyen jellegű ügyeket egyedül?

Figyelt kérdés
2008. júl. 20. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Én ismerek olyat, aki kiskorúként eladta a nevelőanyja ékszereit. Szóval nem feltétlenül kell hozzá nagykorúnak lenni. Bár a személyit lehet, hogy fel kell mutatni, de az sem biztos.
2008. júl. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én most voltam multhéten és elkérték a személyit.. 18 éven alul nem lehet ilyet intézni
2008. júl. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
4-5 éve, amikor utoljára zálogházban voltam, nem kérték a személyit. A nevedet se kérdezik. Persze, azért az nem árt, ha kinézel 18-nak. Ha nem nézel ki annyinak, lehet, hogy beszólnak (de a kinézeten lehet öregíteni, szemüveggel, sminkkel, kosztümmel, öltönnyel - vagy beküldöd egy olyan haveroddal, aki elmúlt 18, ha van ilyen). A zálogházban csak a cucc érdekli őket, amit odaviszel, nem a neved (az átvételi elismervényre se írják rá a neved - legalábbis 4-5 éve még így volt). Felbecsülik a cucc értékét, aztán megkapod kb. a felét. Ha visszaváltod fél éven belül, visszaváltod, ha nem, a zálogház eladja (így is, úgy is jól jár, hisz ha el kell adni, féláron jutott hozzá, ha meg visszafizeted, megkapja a kamatokat). A kamat amúgy nem durva (annyira), fél évre kb. 9-10%. Viszont mindenképp normális zálogházat válassz, ne valami kis szart. Ha pesti vagy, a Szent István körúton van az egyik kapualjban egy tök normális, nem kérnek személyit, és még alkudni is lehet velük (pl. mondja a nő, hogy ezért 10 ezret ad, te mondod neki, hogy neked 12 kell, akkor lehet, hogy megadja rá azt is - nekem már volt ilyen esetem is).
2008. júl. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Én vagyok az előző hozzászóló: most látom, hogy már nem az a rendszer, ami 4-5 éve volt. Bocs, hogy okoskodtam. Úgy látszik, már jobban "védik" a kiskorúakat, mint az én időmben.
2008. júl. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:D Am. 3 hónap, és 18 vagyok, szal nem járok olyan messze tőle..asszem megpróbálom egyedül:D
2008. júl. 21. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!