Van itt olyan ember aki devizahiteles és beperelte a bankot a szerződése semmisé tétele érdekében? Olyanok válaszát várom akik belekezdtek, vagy nyertek esetleg veszítettek.

Figyelt kérdés
Mi 2008 decemberében vettünk fel devizahitelt 9millió Ft-ot.Az árfolyamingadozások miatt a havi törlesztőnk 65ezerről 114ezerre szökött,aztán árfolyamrögzítettünk és így havi cirka 80ezret kell csengetnünk.Kiváncsiságból felhívtam a bankot,hogy hol tartunk most mennyi a tartozásunk és azt hittem kitépem a hajam attól amit hallottam.A telefonba azt mondta nekem a bankos,hogy jelenleg 14millió-hatszázezer az egyenleg,de ez változhat az árfolyamingadozás miatt.Akkor 259Ft volt az árfolyam 1CHF-ra.Sok helyen olvastuk,hogy nyertek a bank ellen.Van közületek itt valaki aki belevágott már?Milyen költségekkel jár,és ha nyerünk akkor a bank fizeti ki a perköltségeket?

2014. márc. 27. 22:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

A spekuláció lényege, hogy az egyik fél nyer, a másik veszít.

A kérdés az, hogy az egyik mennyit nyer, a másik mennyit veszít.


Már meg sem lepődöm, hogy a befektetéseiket, bankbetétjeiket féltő befektetők mérhetetlen igyekezettel próbálnak mindenkit lebeszélni a perlésről.

2014. márc. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

"Egy pert meg lehet közelíteni úgy is, hogy a szerződés színlelt volt.

A te szándékod forinthitel felvétele volt és forintban is szerettél volna törleszteni."


És itt már bukott is a történet, tessék csak megnézni az akkori forinthitelek kamatait, khmm.

Hitelfelvevőnek esze ágában nem volt forinthitelt felvenni.


Egyébként ha forinthitelt akart felvenni az ügyfél, akkor vajon miért írta alá a devizahitel-szerződést? Ja, hogy feleakkora volt a kamat meg a törlesztőrészlet?


"A bank szándéka szintén az volt, hogy forintban nyújtson kölcsönt és forintban szedje be a részleteket. A bank sosem bocsátott a rendelkezésedre devizát."


Őszintén remélem, hogy nem osztogatsz jogi tanácsokat, maximum csak itt, mert halvány fingod nincs az egészről. (Bocs).

2014. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
(Időközben kiderültek a részletek, amit nem idézek, de bizony itt a hitelfelvevő is követett el apróbb hibákat...)
2014. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Bepereltem.

Költségmentességet, ill. illetékfeljegyzést kértem.

Az ügyvédnek eddig 40 eFt-ot fizettem.

Várom, hogy kitűzzék a tárgyalást.

Jogalap hitelpiaci törvény felvételkor hatályos állapotában 213. § (1) bekezdésének c) pontja.

Majd ha a bíróság kitűzi a tárgyalást adunk be kereset kiegészítést több pontra is.


Ha a bíróság kimondja a teljes szerződés semmisségét, akkor az elszámolás alapja a jegybanki alapkamat lesz.

Az persze rossz, hogy 12 % is volt a jegybanki alapkamat, de most 3 % körüli, ami nem olyan rossz.


Jelenleg semmi más nem indokolja, hogy a bank a jelenlegi magas kamattal hitelezzen, csak az, hogy az évente kb. 5 % bedőlt hitelek veszteségeit a jól fizető adósokon kompenzálják.

2014. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14. vagyok.

Az elszámolás folyósításkori árfolyamon történik, gyakorlatilag úgy mintha fel sem merült volna a deviza nyilvántartás.

2014. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!