Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan ember, aki befektetn...

Van olyan ember, aki befektetne egy egyedülálló magyar kezdeményezésbe tisztességes módon? Mármint tisztességes magyar embert keresek, nem maffiózót, uzsorást, stb. Van ilyen ember?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 06:39
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
84%
Nyilvan van. Megis mi lenne az a nagyon egyedulallo nagyon magyar kezdemenyezes?
2014. júl. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos az a valós magyar helyzet, hogy sokkal több tisztességes befektető lenne, mint "tisztességes, valós egyedülálló" magyar befektetési lehetőség. Egy komoly befektető óvatos. Először megvizsgálja az ajánlatadó személyét, annak képességeit, referenciáit, majd megnézi a megtérülési mutatókat, az esetleges kockázatokat és csak az alapján dönt, hogy az üzleti ajánlat életképes, vagy csak egy álmodozó légből kapott ötlete. (Az utóbbiból sajnos sokkal több van.)
2014. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
44%

Egy ici picit több részletet ha megosztanál...


- Mennyi pénz kéne (nem mindegy, hogy 10 vagy 500 millió)

- Mi az egyedülálló kezdeményezés?

- Megtérülési ráták?

- Kockázatelemzés?

- Piackutatás eredménye?


Ha ezek nincsenek akkor ne nagyon várj senkitől pénzt...

2014. júl. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
27%
Persze :D Gondolom valami MLM :D
2014. júl. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
12 éve vagyok a szakmámban. Ez idő alatt alatt lehet, hogy nem álmodozásig jutottam. A magyar befektetők, akikkel eddig találkoztam ilyenek: 30-40%/év + garancia, hogy a pénzét visszakapja bármikor. Ez komolytalan. Mint az is, aki 30-40%-t ígér...
2014. júl. 10. 08:11
 6/54 anonim ***** válasza:
55%
Milyen szakmában? :)
2014. júl. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy akit érdekel, annak a privát üzenet gomb használata mellett, telefonszám csere után, egy megbeszélt személyes találkozó után az irodámban szívesen elmondok mindent. :) Ez a fórumnak nem kell hogy része legyen, a kiírásnak pusztán annyi volt a célja, hogy felhívjam a figyelmet magamra és cégünkre. Nem MLM, nem akarom "kinyerni a vízből a zoxigént", nem marsjárót tervezek, ahogy nem találtam fel a rákgyógyszert sem. Sajnos. Sokkal egyszerűbb, földhözragadtabb dologról van szó, amit ha nem baj, nem szívesen tennék közszemlére.
2014. júl. 10. 08:18
 8/54 anonim ***** válasza:
56%

Ne is haragudj, de amikor a Quantis 6 hónap alatt 39,4%-ot, az OTP Trend (szintén 6 hónap) alatt 12%-ot hozott akkor miért is irreális elvárás az éves 30%-os kamat magánbefektetőtől? Pláne úgy, hogy ezek az alapok kvázi tőkevédettek, míg egy magánbefektetőnek pénzt adni kb. 10x nagyobb rizikó, mert polgári per ha xarik rád, amivel nem sokra mész.


A kockázati tőkebefektetés nem államilag támogatott lakáshitel, hogy 7% legyen a THM-je...


Az ilyen elképzelések inkább a komolytalanok. Battyogj be akkor egy bankba és kérj onnan pénzt - ott sem fogsz jobb kondíciókkal. (Sőt...)

2014. júl. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Azért bizonytalanok a magyar befektetők, mert a sok gyökér, aki 30-40%-ot ígérget (a pénzéhez befektető meg beleugrik) - aztán úszik a pénze... Hagyjuk már. Ígérek neked 200%-ot havonta, csak add a pénzed! Ettől hitelesebb leszek? Tudod, akinek van cége, tudja, hogy egy cég működése kiadásokkal jár. Bérleti díjak, rezsiköltségek, alkalmazottak bére, járulékok, szállítási díjak, beszerzési költségek, banki költségek stb... Tehát a piaci értelemben vett bevételből (ami ahhoz, hogy a céged életképesen működjön minimum 30%, de nem lehet több 80%-nál a mi szakmánkban) elég sok minden lejön. És amikor ott maradt rajta neked a tételezzük fel 20-25%-od, mint nyereség - akkor abból ne felejts el társasági adót és IPA-t fizetni. Persze, mondhatok én ilyeneket, ha valaki nem tisztességesen jár el. :) De aki tisztességes, az tudja miről beszélek.


Summa: garantált 10-15% az a kamat, amiért én még nem dolgoztam ingyen, és a befektetőnek is megéri. Azért ez a banki kamat duplája. Akinek ettől nagyobb pénz kell, menjen forest-ezni, vagy adja a Kulcsár Attilának. :)

2014. júl. 10. 08:36
 10/54 anonim ***** válasza:
55%

egyedülálló magyar kezdeményezésbe


ha ilyened lenne és pl. közszemlére tennéd ezt a dolgot, elvinnének a rendőrök és eljárás lenne ellened és el is ítélnének érte.

2014. júl. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!