Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha már nem vagyok egyedülálló,...

Ha már nem vagyok egyedülálló, a változást hogyan intézhetem a Magyar Államkincstárnál?

Figyelt kérdés

Van egy 18 hónapos kisfiunk,eddig külön lakcímen voltunk bejelentve a párommal, ezért (is) egyedülállóként szerepeltem hivatalos papírokon.

Most közös lenne a lakcímünk, így élettársi kapcsolatra szeretnénk átírni.

Van erre külön nyomtatvány, vagy nekem kell írni?

Köszönöm a válaszokat!


2009. okt. 16. 00:03
 1/3 anonim válasza:
14%
Miért vagy a pénzed ellensége? jobban mondva a kisfiatok pénzének ellensége...Kevesebb családipotlékot fogsz kapni meg ilyenek .... egyébként akkor sincs semmi gond ha azonos lakcimetek van... /albérlö vagy - ezt kell mondani.../
2009. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a párszáz Ft (1500 Ft) különbség nem éri meg, hogy később visszamenőleg kamatos kamattal megbüntessenek!


Ahogy közös lesz a lakcímetek, azonnal kérvényezd a változást a családi pótlékban!!!


[link]


Innen letöltheted a szükséges nyomtatványt :


[link]


Én úgy csináltam, hogy kitöltöttem ugyanazt a családi pótlék igénybejelentő űrlapot, amit előzőleg is, de most már a változott adatokkal és egy kísérő levéllel elküldtem a MÁK-hoz, amelyben 2 mondatban leírtam, hogy változott a helyzetünk.


Szeptember óta a munkahelyen is le kell jelenteni, ki kapja a családi pótlékot (a SZJA miatt!), nyilatkozni kell!

2009. okt. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak annak kell nyilatkozni a munkahelyén aki kapja, hanem az élettársnak is, hogy az élettárs kap. A fele családi pótlék az egyik félnél, a másikfele a másik élettársnál adódik hozzá a jövedelméhez adóterhet nem viselő járandóságként.
2009. okt. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!