Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan ember, aki befektetn...

Van olyan ember, aki befektetne egy egyedülálló magyar kezdeményezésbe tisztességes módon? Mármint tisztességes magyar embert keresek, nem maffiózót, uzsorást, stb. Van ilyen ember?

Figyelt kérdés
2014. júl. 10. 06:39
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy aki gyakorikerdeseken keres magának befektetőt, azt nem lehet komolyan venni. A másik miért nem egy bankhoz mész és veszel fel némi hitelt, a kamat 40%át még le is írhatod a taoból. Ha meg a bank nem ad neked hitelt, nos annak megvan a maga oka, konkrétan az hogy az elképzelésed abban a formában nem megvalósíthat vagy túl kockázatos, akkor pedig befektetők keresése helyett újra kéne gondolni a projektet. Gondolom én.
2014. júl. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:

"Elérhetőségeket ha adsz, mindent átküldök, ha komoly az érdeklődés!"---elnézést, de ennyi információval nem lettem előrébb, hogy véleményt tudjak alkotni.


Mindenesetre köszönöm!

2014. júl. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:

Én már ott feladtam, mikor a kolléga kifejtette, hogy ő bizony úgy szeretne FRANCHISE hálózatot létrehozni, hogy még egy tagja sincs az üzletláncnak.


Khm..

2014. júl. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

Istenenem. A sok hozzá nem értő. Fogalmatok sincsen dolgokról, de osszátok az nem létező eszeteket. Név nélkül akajátok, hogy kiírjam gyakorikerdesek.hu-ra, hogy mi az elképzelés? És én vagyok a komolytalan. Akik ide írogatnak, szerintem összesen nincsen 100ezer forintotok. Idióták. Most közel 40millióm van erre a bulira, 20 üzlet nyitása szerepel a platformon. A bank ad pénzt, további 40milliót sima folyószámlahitelként (biztos szar cégem van). A franchise hálózatot én megcsinálom, de tagokat keresek további üzletek nyitására. Ehhez 1,5-4millió kell/üzlet. Erről ennyit. Továbbá: a kérdést - nagy közgazdász guruk - értelmezni kéne: nem nekem kell a pénz közvetlenül, hanem a hálózat bővítésébe. Továbbá: 3 emberrel találkoztam ma. Nekik volt pénzük és elképzelésük, két ember elképzelésével a mi elképzelésünk elég sok közös vonást mutatott. De ők legalább megadták az elérhetőségüket, volt arcuk, mertek találkozni, egyeztettük az elképzeléseinket és az egyikkel jövő héten szerződünk is. Így megy ez "komolytalanéknál". Ti meg addig vesszetek össze egymással, hogy melyik bank fizet 20-30%-kat a 100ezer forintos fizetésetekre. Részemről a topikot lezártam. Máshogy nem tudom, így marad ez a forma.


ui: franchise hálózatot nem úgy szoktak nyitni, hogy nyitok egy boltot, és franchise leszek. :) Ennél kicsit bonyolultabb. De ugye ti ehhez is értetek.

2014. júl. 11. 17:08
 35/54 egy újabb válaszoló ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Ne haragudj ránk, amiért nem ugrottunk bele a fantasztikus üzletedbe. De nekem már 8-10 éve átlag 15-20% nettó hozamot hoznak, a befektetési alapjai.

Attól, mert megfontoltak vagyunk páran, és nem dőlünk be minden ismeretlennek, még nem 100 ezer forintot keresünk havonta. De sok sikert Neked, hajrá még a gyűjtés, hadd gyarapodjon az a negyven millió.

2014. júl. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:

Engedd meg, hogy elsőként gratuláljak.


Utána meg engedd meg, hogy egy pillanatig ne higgyem el ezt a szép tündérmesét :) Persze ha valóban belecsaptál a lecsóba akkor téged ez nem fog felizgatni különösebben ;)


Sok sikert, majd azért pár év múlva írd meg, hogy sikerült-e behálózni MO-t.

2014. júl. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

"nem nekem kell a pénz közvetlenül, hanem a hálózat bővítésébe"


Hát talán a hálózat első és egyetlen tagjának kellene bizonyítania előbb a működőképességét... Nem?


Amúgy meg azok a tervek, amik olyan szupertitkosak, hogy nem lehet leírni, hogy egy cipőkereskedést akarok, mert leszerződtem gyártókkal, és azok spéci, vöröshajúaknak tervezett termékeit fogom terjeszteni, azok tipikusan tündérmesék. Amikor ilyen szintű leírásnál félsz, hogy lenyúlják a tuti ötletedet, az tündérmese. Én vállalom, hogy napi fogyasztási cikkekre alapozom a vállalkozásomat, exkluzív szerződést kötöttem egy gyártóval, jelentős árelőnnyel kapom az 50 éve piacképes termékeit, és hogy ezek terjesztésére keresek embereket, mégsem fogja senki lenyúlni a tuti ötletemet! (Ja, az mondjuk nagy különbség, hogy te mások pénzét akarod, azért keresel befektetőket, én meg mások munkáját akarom, és fizetek érte, nem kell senki pénze.)

2014. júl. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 A kérdező kommentje:

35: te egy olyan ember lehetsz, aki csak a biztosba vág bele. Ezért vannak a befektetési alapjaid. :) Te szerintem félve mennél egy olyan céghez is, mint a Bank of China, mert mi van, ha becsődöl. Te ilyen vagy, én meg vállalkozó. A név sem véletlen: vállalkozó... :)

36: te full komolytalan vagy.

37: 12 éve nap 14-16 órát dolgozok, TOP5-ben vagyok a szakmámban. Most képzelt el, ha ide kiteregetem amit akarok. Szerinted ez normális? Ha annak idején Palásti József kiírta volna: gyerekek, fagyasztott péksüteményt akarok árulni, ehhez kellene nekem tőke - szerinted lenne ma Fornetti? Persze hogy nem írom ki. Ahogy te is csak általánosságokat mondasz. Leszerződtél egy gyártóval (melyikkel?), aki fogyasztási cikkeket gyárt (mit?), amit te forgalmazol (milyen csatornákon keresztül?), és ebből neked félelmetes árelőnyöd van. Jól hangzik, de mi ez? Egy 143. sampon márkát próbálsz bevezetni a piacra, mert akkor sok sikert. Te kereskedő vagy. Te eladod, amit kapsz. Nincs ezzel baj, csak a gyártó eredményeket vár el. Ha nem lesz eredmény, akkor mehetsz a sóhivatalba. Mi is gyártó cég vagyunk. És az értékesítési csatornákat is felügyelni akarjuk, ezért gondoltunk a franchise hálózat kiépítésére. Ahhoz, hogy Magyarországot lefedjük, ahhoz alsó hangon kéne 70-80 üzlet. Ennyit nem bírunk saját tőkéből nyitni. Ehhez kell a befektető. Semmi bonyolult nincs benne. Akinek meg 40 millió tündérmese, az üljön be a svájci frank hiteles Suzuki Swift-jébe, és ezen a szép hétvégén menjen ki a dunapartra kavicsot dobálni. Az ingyen van. :) Egy cég életében 40 millió az nem sok. Sajnos. Nekem is több pénzre lenne szükségem, ezért keresek befektetőt. Pont. Semmi bonyolult nincs ebben. Ha nem találok ennyi partnert, elindulunk első körben 20-40-60 üzlettel. És majd nő az később.


És hogy miért nem árulom el mi az? Mert könnyen lopható az ötlet. Nagyon egyszerű dolog.

2014. júl. 12. 10:46
 39/54 egy újabb válaszoló ***** válasza:
100%

Szerinted miből lett az a pár száz millió, amit a (szerinted) stabil befektetési alapokba raktam? Mondjuk ebből a hozzászólásodból már látszik, hogy komolytalan vagy és fogalmad sincs a befektetési alapokról. Elárulom, nekem is van vállalkozásom.

80 üzletre lenne szükséged, de ehhez nincs elég tőkéd, de első körben 20-40-60-hoz lenne? Figyelj, az én véleményem szerint, ne kezdj bele, mert a hozzászólásaidból lejött, hogy komolytalan vagy. A szakmai hozzáértésed nem kérdőjelezem, meg biztos jó vagy benne. Bár aki kijelenti magáról, hogy az ország TOP 5-je közé tartozik, inkább komolytalan. Aki tényleg jó valamiben, az nem henceg vele, hogy hűű, de Jani vagyok.

Több, Hozzád hasonló emberrel beszéltem már, akiknek csak tőkére lett volna szükségük, csak aztán kiderült, hogy hopp fedezet, az nincs, csak a két szép szemük....

2014. júl. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 A kérdező kommentje:

Most akkor te is komolytalan vagy, mert hencegsz a pár száz millióddal?


Én nem komolytalanoztalak le téged, pusztán annyit írtam, hogy van aki bevállalósabb, van aki biztosra megy. És szerintem te a 2. vagy. Ennyi. Te viszont minden 2. szavaddal lekomolytalanozol engem. Ha látnád az ügyfélkörünket, vagy a biztonsági adatlapot, hogy kik járkálnak ide, nem tennél ilyet. Most persze evidens, hogy nem fogom az ügyfeleimet felkeresni, hogy: "Te, adjál már pénzt, hogy bővítsünk!", mert akkor itt hagy a g_cibe. Talán ezért tolom név nélkül. Ennyi.


És miből gondolod, hogy nincs fedezet? Eljönnél hozzám, tátva maradna a szád, mint kisgyereknek a cukorkaboltban.


Azért mert vannak terveim, amiket meg akarok valósítani, és ehhez pénz kell, ettől még komolytalan vagyok?


Ha Demján kitalálná, hogy Mars-repülőt épít, és kell neki befektető, ő is komolytalan?


A logikádat nehéz követni.


Örülj a pár száz milliódnak, fektesd be ide, oda, amoda. Én is csinálom a dolgom. Azt a pár száz milliót, amit meg a gépeim, ipari ingatlanok stb érnek, meg vegyük semmisnek. :)


Aláírás: Mr. Komolytalan

2014. júl. 12. 11:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!