Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így meg tudom venni a kocsit?

Így meg tudom venni a kocsit?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és ezért hitelt nem kapnék csak kezessel,de senki nem vállalja. 1,5 milliót meg biztos nem kapnék,csak a fizetésem 5-6 szorosát,ami kb 600 000 lenne. Az autókereskedő vagy magán tulaj abba bele menne,hogy mondjuk lerakom neki a 600-at és írunk egy hivatalos papírt,hogy a továbbiakban havonta fizetem az autó fenn maradó összegét? Hülyén hangzik :D de más esély nincs. Így akkor nekem lesz kocsim, az autó "hitel" megoldva a tulajdonos meg eladta a kocsit és kapja a pénzt!

2015. jan. 3. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fedezet nélkül kizárt. De azzal eggyütt se nagyon adhat ma már magánszemély kölcsönt, eléggé megszigorodtak a szabályok.
2015. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A fedezetet a 600 000-re érted vagy a kocsira? Legrosszabb esetben visszaadom a kocsit,bár az előző tulaj biztos nem erre vágyna! Sehogy nem lesz így kocsim vagy 25 éves koromnál hamarabb,mocskos világ rendesen ellett intézve,hogy senki ne tudjon előrelépni!
2015. jan. 3. 16:03
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Én biztos oda nem adnám úgy neked a kocsit. Adsz 600 ezret és a maradék 900 ezret honnan a rákból teremtenéd elő? Vagy havonta adsz 30 ezret és akkor majdnem 3 év után kifizeted a kocsit? :D
2015. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Havonta a fizetésemből abból a rákból és jóval többet,mint 30-at!
2015. jan. 3. 16:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Jó,hogy leírtam a kérdésben is..
2015. jan. 3. 16:10
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Mennyi kamattal fizetnéd az összeget? Csak mert ez a pénz inflálódik (hát még az autó értéke), s ha 3 év alatt fizeted ki, összességében a kereskedő sokkal rosszabbul jár, mintha egy összegben letudnád. Ha meg nem tudod fizetni, akkor méginkább, mert az egykoron 1,5 milliós autó helyett visszakap egy 900 ezreset. S még a pénze sincs meg. De ha túl nagy a kamat, akkor meg könnyen ráfogható, hogy uzsora - na ezért nem szeret már Magyarországon magánszemély vagy kis cég kölcsönt adni, pláne ügyeskedőknek.

Különben ha munkára kell az autó, akkor érdemes szétnézni pályázati lehetőségek között, kisteherre néha szoktak adni állami támogatást (gondolom valami ilyesmiről lehet szó).

2015. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Havi 100e fizetessel te ne akarj reszletre masfel millios autot, draga baratom, mert az elso tankolas padlora tesz (az elso szervizrol nem is beszelve).


Senki nem olyan hulye, hogy 900e forintot kockaztasson, amit rajtad effektive nem lehet behajtani, ha esetleg kesobb nem tudsz fizetni. Ebben a formajaban ezt a bulit felejtsd el, te egyszeruen nem engedhetsz meg magadnak autot.

2015. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Remélem nem!

Ne verd magad hitelekbe. Inkább vegyél egy kocsit pár 100E-ért. Az legalább a tied lesz, és nem kell rá hitelt felvenned. Ha meg nics pénzed, akkor gyüjtögess!

2015. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És szerinted melyik hülye magántulaj vagy kereskedő megy bele ebbe?
2015. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Az autókereskedő vagy magán tulaj abba bele menne,hogy mondjuk lerakom neki a 600-at és írunk egy hivatalos papírt,hogy a továbbiakban havonta fizetem az autó fenn maradó összegét?"


Én, mint magánszemély ebbe bizotsan nem mennék bele. De szerintem senki. A kereskedő meg pláne nem. Ettől tisztábban is el lehet adni autót. És szerintem te is sokkal jobban jársz, ha nem veszel fel hitelt, mert csúnyán meg fogod járni. Veszel a 600-ból autót és probléma megoldva.

2015. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!