Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudok tenni akkor, ha a...

Mit tudok tenni akkor, ha a bank egy tranzakciót többször von le?

Figyelt kérdés
Ez az utóbbi egy hétben 4x történt meg, olyan napra írták be, amikor nem is használtam a kártyámat. Felhívtam őket, de azt mondták kivizsgálják, és legalább 30 nap mire jóváírják az összeget. Az volt az indok, hogy "biztos rossz a terminál", na de 4 különböző helyen? A legnagyobb probléma, hogy ezáltal egy forint sincs a számlán (konkrétan mínuszba van, utaltatni se tudok rá, mert csak 0-ra jönnék ki) és úgy érzem meglopott a bank és lehet jóvá írják, de hónap végéig miből egyek, vegyem meg a gyógyszerem? Segítsetek, mit tehetnék, hogy megkapjam a pénzem???

2015. júl. 23. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
ott kell hagyni a bankot, és keresni egy másikat. Melyik bank volt ez?
2015. júl. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Erste
2015. júl. 24. 01:00
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Normál esetben ezt a bank észleli, és azonnal vissza is utalja a pénzt.

Ha ez nem történt meg, minél hamarabb menj be egy fiókba, és szólj.

2015. júl. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Biztos, hogy levonta? Nem csak zárolta?

Bár honap vegeig akkor se veszel ebbol kajat, de legalabb idovel feloldodik akár automatikusan is.


A minuszt viszont nem ertem hogy sikerult?

2015. júl. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

Nem biztos, hogy a bankkal van a baj, mármint lehet, hogy elköltötted azt a pénzt, csak nem aznap.

De egyáltalán nem biztos, hogy megloptak!

Nem egyszer jártam már így. Megnéztem egy egyenlegem, 2 nap múlva jóval kevesebb volt, pedig nem is használtam a kártyámat.

Annyi a megoldás, hogy 1-2 nappal később rögzíti a tranzakciókat. Nem tudom, mitől függ, van olyan vásárlás/utalás, amit arra a napra hoz, amikor történt, más tranzakciót meg csak 2-3 nappal későbbre dátumoz.


Tehát lehet, hogy te 10.-én használtad a kártyád, és 12.-ére könyveli. Te ebből csak azt látod, hogy hoppá, 12.-én nem is költöttél róla, és egyből balhézol, hogy miért vontak le aznap pénzt. holott igen, aznap levonták, de 10.-én, a tényleges költés napján meg nem!


Ez rendszeres. Én is Erstés vagyok, de ehhez már hozzászoktam.

2015. júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A bank meg tudja mondani, hogy hol és mikor használták a kártyádat. A tranzakció könyvelése történhet napokkal később is.

Ha a kártyádat valaki más használta általad nem ismert helyeken, időkben, le kell tiltani, és a banknál meg kell reklamálni ezeket a tranzakciókat.

2015. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem azon balhézok, hogy más napra van beírva, hanem hogy ugyanarra az időpontra, ugyanazon a helyen, ugyanazt az összeget KÉTSZER vonta le a bank. És nem én költöttem el kétszer ugyanannyit egy percen belül......ráadásul 5 helyen...
2015. júl. 24. 11:59
 8/13 A kérdező kommentje:
És mivel nincs hitelkeretem, nem is mehetne le mínuszba a kártya....
2015. júl. 24. 11:59
 9/13 A kérdező kommentje:
De mindenképpen bemegyek ma és megpróbálom elintézni a dolgot.
2015. júl. 24. 12:00
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy úgy működik, hogy először zárolja a bank és így nem is költheted el azt a pénzt másra, de ebben az esetben nem ez történt. Az összegek le vannak vonva, és ugyanarra az időpontra, ugyanazon a helyen, csak az a probléma hogy 2x.
2015. júl. 24. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!