Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen jó érvet tudnék mondani?

Milyen jó érvet tudnék mondani?

Figyelt kérdés

10 éve küzdök az OTP-s A hitellel. Ha valamennyit vissza is tudtam fizetni, a következő hónapokban elúszott, újra igénybe kellett vennem.

Most van lehetőségem, hogy mind a 800.000 ft-ot egyösszegben kifizessem, és megszüntessem az "A" hitelt.

Az OTP-ben viszont azzal érvelnek, ha nem veszem igénybe, akkor nem kerül semmibe, tehát mért ne lehetne "A" hitel keretem.

De én tudom, ha több van, többet költünk és megint minuszba fogok menni.

Mit csináljak, hogy ne adjanak hitelkeretet?


2015. dec. 17. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A hitelnél Te kérheted a hitelkeret beállítását és tényleg nem kerül semmibe a lehetősége. Ha nem akarsz túlköltekezni, akkor kérd a hitelkeret csökkentését mondjuk 100 ezer ft-ra.


Én szeretem, hogy van, bár szinte soha nem szoktam lemenni negatívba, de néha jól jön: egyszer elmentem függönyt venni és egy ággyal jöttem haza :D (na jó, csak megvettem, később szállították házhoz) Azóta is megvan az ágy - nem bántam meg és gyorsan vissza tudtam fizetni :-) Pár száz ft volt csak rá a kamat...


Szóval nem árt, ha van, csak arra kell figyelni, hogy ne tekints rá felhasználható keretként, hanem inkább maradjon mindig pozitív az egyenleged.

2015. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Vissza tudod fizetni a hitelt, és kérheted a megszüntetést.


Persze az ügyintéző próbálkozik meggyőzni, hogy tartsd meg, de nem azért, mert szent meggyőződése, hogy neked ez jó lesz, hanem mert ez a munkája, értékesítenie kell a szolgáltatásokat.


Nem kell érvelned, elég, ha megmondod, hogy köszönöm, nem kérném.

2015. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a francba lehet túlfutásból 800 ezres adósságot összeszedni?

Öregem, neked nem A-hitel kellene, hanem valami életvezetési tanácsadó.

De ez egy jó teszt lesz: ha bemész, lemondod, mégsem halsz végén fizetésig, akkor egy felelőtlen marha voltál. Ha így nem tudod kihúzni következő hónapig, akkor meg ideje lenne jobban fizető állás után nézni.

2015. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mihelyst nulláztad, kérd a banktól a hitelkeret megszüntetését. Mondd fel a hitelszerződést!

Nem csökkenteni kell a keretet, hanem megszüntetni.


A bank, ha kéred, természetesen megcsinálja. Rábeszélni persze, hogy próbál, de rajtad múlik, hogy belemész-e.


Ha annyira eleged van már belőlük, főleg ha találsz neked jobb bankszámlát is akkor pedig a bankszámlát is szüntesd meg és válts bankot!

2015. dec. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ez a hitel 10 év alatt jött össze. 200.000-ig csak ugy adták a keretet, utána pedig állandóan ajánlgatták, mindig volt mire költeni, építkezés közben, azután a gyerekek egyetemre mentek. De már ez mindegy is.

Takarékszámlát nyitottunk és oda fizetés után rögtön elutalták a pénzt, így most összejött a800.000 ft.

Visszafizettük a hitelt, a keret viszont maradt -így a kísértés is- hiába kértem a megszüntetést, az érv, hogy nem kerül semmibe, még ki is lettem oktatva, hogy "tessék odafigyelni" és akkor nem fog mínuszba menni a számla!

Mit kellett volna csinálnom, üvölteni, szó szerint az asztalra csapni?

Azt mondtam elviszem a számlát másik bankhoz, de erre az volt a válsz, hogy akkor az építési kölcsönt egy összegben kell visszafizetnem.

2015. dec. 18. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Általában ha bemész egy bankba, minden lehúzós hitelterméket megpróbálnak rád tukmálni, mint cigányok a zoknit a piros lámpánál.

Határozottan NEMET kell mondani! Az ügyintézőknek jó pszichológiai érzékük van, megérzik a határozott fellépést és akkor nem is próbálkoznak.

2015. dec. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, mint írtam első hozzászólásomban: kérheted a hitelkeret csökkentését, akár 100 ezer ft-ra is.

Én a Te helyedben nem mondanám fel, hiszen ez egy olyan hitelkonstrukció, ami tényleg nem kerül semmibe, de vész esetén mégis jó, ha van mihez nyúlni (pl. egy váratlanul elromlott hűtő, mosógép, stb.

Ezzel szemben egy hitelkártya éves díja akár 7-10 ezer ft is lehet...

Szóval én egyszerűen bemennék és megmondanám: oké, marad, de csökkentsük - és kész :-)

2015. dec. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem tudom ki pontozott le, nem én.

Igen, nem vagyok elég határozott, ők meg nagyon rutinosak :(

2015. dec. 18. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!