Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme az előzetes...

Van értelme az előzetes hitelbírálatnak?

Figyelt kérdés
Mi az előzetes hitelbírálaton megfeleltünk, már bent vannak a papírjaink és várjuk a végleges elbírálást, DE sokan írjál,hogy az előzetes hitelbírálat nem jelent semmit, attól még nem biztos a hitel. Kérdezem én, hogy akkor minek az előzetes? Az én véleményem az, ha az előzetes hitelbírálatnál valósak az adatok akkor nagy meglepetés nem érhet senkit. Kinek mi a véleménye a dologról?

2016. jún. 9. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szakmabeli vagyok és sajnos meg kell cáfolnom az utolsó mondatodat.


Az előminősítés után sajnos dönthet úgy a központi bíráló, hogy neki mégsem tetszik így az ügylet, kér még adóstársat, vagy kevesebb hitelt ajánl, vagy plusz fedezetet kér.

Nem állítom, hogy ez gyakori, de azért elő szokott fordulni minden hónapban egy-egy ügyletemnél, hogy eltér az előbírálat eredménye a központi eredménytől.

2016. jún. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előzetes hitelbírálat egyébként mindenképpen hasznos,mert ki lehet vele zárni a biztos "nem"-et.

Van 3 olyan bank is, ahol az előminősítés központilag megigényelhető, azok eredménye biztonságosabb.

2016. jún. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Olyan létezik esetleg,hogy pl: 15 év futamidőre kéri valaki a hitelt és a bank azt mondja,hogy ő csak 20 évre adja?
2016. jún. 9. 15:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen. Akkor szokott ilyen előfordulni, ha a jövedelem nem teszi lehetővé a rövidebb futamidőhöz tartozó magasabb törlesztőrészletet, de ez lakáshitelnél nem nagy probléma, mert indítani kell mellé lakástakarékot és azzal még hamarabb is kifizethető a hitel, mint 15 év. (Én eleve hosszú futamidővel indítom a hiteleket és mellé annyi lakástakarékot illesztek, amennyit csak tudnak fizetni a hiteligénylők. Sokkal jobb lesz a végeredmény, mintha eleve rövid futamidővel indítanák a hitelt.)
2016. jún. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos információt!! :)
2016. jún. 9. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!