Gabenor kérdése:

Otp faktoring kiut?

Figyelt kérdés
Én olyan ügyben szeretném segitségeteket tanácsotokat kérni,mivel a szüleim nem tudtak megájt parancsolni maguknak így súlyosan eladósodtak,időközben édesapám elhunyt,és még régebben én is vettem fel nekik pénzt,amit fizettek is egy darabig mint kiderült már rég felmondták akkori követelés 750000 most kaptam levelet 1600000,szerintetek hogy lehetne elrendezni,vagy valamennyit lefaragni belőle,én se élek valami fényesen sajna nem mindig van rendes munkám,gondoltam már valami féle adosság rendező hitelre de mindenhol azt írják negatív bárosként kizárt ,lenne valami kiút? 0 örökség mivel sajna a ház is az eszközkezelőhöz került válaszotokat előre köszönöm
2016. jún. 18. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Amíg nem kezdeményeznek fizetési meghagyást a teljes összegre, addig általában lehet egyezkedni, hogy engedjenek el valamennyi kamatot, illetve el kell kezdeni a folyamatos részletfizetést. Meg kell keresni a felszólításokon szereplő ügyintézőt, és elmondani neki a helyzetet.
2016. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyezkedni kell szerintem is, mást nem tehetsz. Anyucit meg gyámság alá helyezni, és magadhoz kérni a nyugdíját, ha nem tud magának megálljt parancsolni pénzügyek terén.


Az eszközkezelő meg nem olyan rossz, sőt. Azt a házad attól, hogy az eszközkezelőnél van a ház, még életed végéig használhatod. Nem kéne veszni hagyni. Nem túl etikus megoldás az adófizetőkkel szemben, de van olyan lehetőség, hogy visszavásárold az eszközkezelőtől az ingatlant kb. harmadáron.

Persze tudom, nincs pénzed, szóval kiskapuzni kell. Keresel egy valódi vevőt. Papíron előbb te veszed meg, majd tovább adod, kvázi eladod a valódi vevőnek, ezzel pénzhez juthatsz. Pl. ér az ingatlan 10 milliót, te megveszed 3 millióért, de azonnal tovább is adod az igazi vevőnek pl. 9 millióért, így marad 6 milliód - adóra tegyél majd félre, mert lesz.

Kérdés persze, hol laktok majd utána.

2016. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!