Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szüleim hitelt akarnak felvenn...

Szüleim hitelt akarnak felvenni a nevemre, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A történetem röviden:

Szüleim vállalkozók, van egy festékkazetta gyártó cégük, ami most már nem nagyon megy, és emiatt (+a házunk miatt is) van vagy 20 millió adósságuk. A NAV folyton inkasszózza a bankszámlájukat, a 20 millió az nem csak hitel, hanem kölcsönök is (barátoktól stb.). Alig tudják ezeket is fizetni, és még az egyik nagyszülő nevén is van hitel. (nagyjából fizetik, csak van amikor 1 hónapig nem, de utána azt is visszafizetik)

Úgy néz ki javul a helyzet.


Énrólam annyit, hogy 18 éves vagyok, most kezdek dolgozni, de a munkáltatóm azt mondja hogy lehet hogy egyéni vállalkozóként vesz fel (és fizeti a járulékaimat)

Na ezt elmondtam a szüleimnek, erre ők egyből kaptak hogy jó lenne mert akkor tudnának a nevemre venni kocsit vagy akár hitelt.

Ti mit tennétek a helyemben? Én nagyon nem akarnám így kezdeni az életem...


2016. júl. 10. 14:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%
Ott megbukik a történet, hogy 18 évesen, pályakezdőként nem is kapnál hitelt.
2016. júl. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
haleluja. köszi mindenki ez kicsit megnyugtatott.
2016. júl. 10. 19:11
 13/14 anonim ***** válasza:
77%

Ugyanazt akartam írni, mint a 11.


Ki adna hitelt egy (gondolom) nincstelen 18 évesnek, akinek még rendszeres fix jövedelme sincsen? (Legalábbis papíron, hiszen egyéni vállalkozóként akarják alkalmazni.)

2016. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Viszont ha mégis találnak valami megoldást, akkor én is azt mondom, hogy ne menj bele. Az egyik okot már leírták a többiek, a másik ok pedig, hogy gondolom min. 10 évre vennék fel. Akkor már 28 éves leszel, amikor is ugye már akár családod is lehet, alapozgatnátok az életeteket, vennétek a saját lakásotokat, elképzelhetően azt is hitelre, és ott lenne a bukta, hogy nem kapnátok hitelt, mert a te neveden már van egy. Tehát a te életed alakítását akadályoznák vele, még ha fizetnék is rendszeresen.
2016. júl. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!