Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a véleményetek a magánszemé...

Mi a véleményetek a magánszemélytől felvett hitelről?

Figyelt kérdés
Azért fordulok hozzàtok mert ugy érzem hogy a tesom rossz irànyba ment. Hitelmindenkinek.hu oldalt talàlta meg oda is adta az adatait a tesom és ha elvileg sikerül neki pénzhez jutnia akkor mibe bukhat bele vagy mi lesz ebben a pofàra esés?
2016. szept. 14. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Én vettem már fel hitel magáncélra, mert meg akartam venni valamit. Nyilván ezzel fizetem a "hülyék adóját", vagyis a kamatot, de mindent mérlegelve úgy döntöttem, hogy ez nekem megéri.


Annak, aki nem tekint át minden feltételt, teljesen tudatlanul vesz fel hitelt, ráadásul esetleg biztos jövedelme sincs, amiből törlessze, annak 99% a pofára esés esélye.


Nyilván abba bukhat bele, ha nem fizeti vissza.

2016. szept. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze ez igaz. Jó jövedelme van neki. Csak a kèrdèsem az volt hogy magànszemélytől vesz fel hitelt nem banktol. Ebben mi a bukta? A magànszemélytől felvett hitelnek mi a hàtrànya?
2016. szept. 14. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez törvénytelen, az oldal pedig egy átverés.

Jó, ha tudod, hogy Magyarországon magánszemély nem hitelezhet.

Adhat kölcsön (jellemzően barátnak, rokonnak, és érdemes lepapírozni, hisze ezer eset van, hogy megromlik a viszony...), de magánszemély nem kérhet kamatot.

Tehát ha én adok neked 10 évre 10 milliót, mert nagyon jó barátom vagy, és megtehetem, hogy adjak, akkor neked 10 év után is 10 milliót kell visszaadnod, hiába lehet, hogy addigra a politika miatt az már 20 milliót fog érni.


Szóval ha ez az oldal adná, azt nem magánszemélyként tenné.

Pénzintézetként pedig nyilvánvaló, hogy nincs engedélye.

Jó esély van rá, hogy ez egy külföldről üzemeltetett oldal, és eleinte kérni fognak ilyen-olyan díjakat.

Csak most egy keveset a hitelbírálatra, csak most egy keveset erre, most arra, stb.

Amikor pedig már rájön az ember, akkor késő, mert a pénzt kifizette, és nincs kitől visszakérni, rendőrséghez meg hiába fordul, ha mondjuk egy Kajmán-szigeteki bankszámlához vezetnek a szálak.


Gondolkodj már ép ésszel, ha a bank hitelképtelennek ítél meg valakit, az nem véletlen. Nincs annyi jövedelme, amiből a saját létfenntartása után még törlsztőt is tudna fizetni.

Egy ilyen esetben pedig miért adna egy vadidegen pénzt? Hiszen nem tudja behajtani.

Ki az a hülye, aki bárkinek ad kölcsönt?

Mindenki felvetetné a legcsóróbb családtaggal a pénzt, akinek nincs a nevén semmi, aztán így nem kell visszafizetni.

Értsétek már meg, hogy semmi sincs ingyen.

2-3 naponta benézek erre az oldalra, és mindig van egy kérdés erről a hitelmindenkinek oldalról.

Keress rá, és meglátod, hogy senki sem biztat semmi jóval.

2016. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat megmutattam a tesomnak hogy mi a hàtràny ebből és ràtuttam vezetni arra hogy ne vegyen fel magànszemèlytől pénzt. Töröltette az adatait és elvileg vissza is irtak neki h mindent töröltek. Köszi mégegyszer. Sziasztok
2016. szept. 16. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!