Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank felé tudatnom kell,...

A bank felé tudatnom kell, hogy mire költöm el a felvett személyi kölcsönt?

Figyelt kérdés
Párommal lakást tervezünk vásárolni. Mivel még nincs meg a teljes önerőnk, ezért arra személyi kölcsönt szeretnénk felvenni. Úgy terveztük, hogy ő veszi fel a lakáshitelt, én pedig a személyi kölcsönt, majd ezt a pénzt a rendelkezésére álljon. A kérdésem, hogy erre van e egyáltalán lehetőség? Olvastam, hogy az állam már az ajándéknak minősülő banki átutalások után is tartja a tenyerét. El lehet valahogy kerülni, hogy még a kölcsönből is lehúzzon minket, egyáltalán az APEH törvényes úton rájöhet az említett banki tranzakcióra?

2016. szept. 27. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A banki kölcsön nem ajándék. A NAV nem fogja a markát tartani és nem fog a banki kölcsönből még ők is levenni a részüket. Arról majd a bank gondoskodik, hogy szép összeget fizess vissza. A személyi kölcsönnél csak az igénylésnél szokták megkérdezni, hogy mégis mire kell. Vagy igazat mondasz vagy sem. De utána már a bankot sem érdekli mire költöd. Neki az a lényeg, hogy kamatostul visszafizesd amit kölcsönbe adtak.

De nem hiszem, hogy személyi kölcsönként kapni fogsz pár milliót. Az önerőhöz meg kell.(az ingatlan 20 vagy 30%-a kell, hogy legyen az önerő)

2016. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, de én ajándékként nem a bank és az én számlám közti tranzakciót értettem, hanem azt, amikor én utalom el a felvett összeget a páromnak az ő bankszámlájára, hogy ezzel fedezzük az önerő.
2016. szept. 27. 15:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Leírom az aggályaimat.

Lakáshitelnél a legtöbb bankban a házastárs/élettárs kötelezően bevonandó adóstárs, illetve ha tulajdonrészt is szerez mindkét fél, akkor egyértelműen adós-adóstárs lesz mindkét szereplő.

Amennyiben úgy döntötök, hogy csak a párod igényli a lakáshitelt, akkor Téged le kell tagadni és gyakorlatilag tulajdonrészed sem lehet így a lakásban.


Lesz hiteled magas törlesztővel, lakásod viszont nem. Háááát, te tudod.... Láttam már pár elkeseredett embert, aki így vett fel hitelt más lakáscéljára.


Igen csúnya helyzet alakulhat ki, ha esetleg megromlik a viszony és szakítotok.


Jobb megoldás, ha eleve tisztázzátok egy hitelezésben jártas független szakértővel, hogy nektek szükségetek lenne az önerő kiegészítésére személyi kölcsönre. Ha a részletes előszűrés alapján azt állapítja meg, hogy ketten együtt fel tudjátok venni a személyi kölcsönt és a lakáshitelt is, akkor bele szabad fogni a vásárlásba, de ha nem, akkor inkább halasszátok el a vásárlást és gyűjtsetek még önerőt pl lakáskasszában.

2016. szept. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!