Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek nincs meg az...

Ha valakinek nincs meg az önrésze egy lakáshitelhez, az önrészre felvehet egy másik hitelt?

Figyelt kérdés
2016. okt. 29. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Ha az illető annyira hitelképtelen hogy önrésze sincs, akkor hogy fog neki egy másik bank hitelt adni?
2016. okt. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem az ilyen ne akarjon házat venni.

Más se teheti meg, megoldja a lakhatást máshogy. Tudod, mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.

Spóroljon, takarékoskodjon és vegyen később lakást.

2016. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Pont ez történt mielőtt bedőlt 50,000 ilyen 0 önerős hitel MO-n pár éve...
2016. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 xswerdy ***** válasza:
78%

Hát elvileg igen. Felvehet egy szabad felhasználású személyi kölcsönt, ezzel a kötelező 20%-os önrész problémáját megoldotta. De van még egy feltétel, amit minden banknak figyelembe kell vennie, hogy jövedelem-arányosan mennyi lehet a törlesztőrészlet. Ezt pedig rontja, ha már van egy személyi kölcsön, hiszen itt minden egyéb hitel törlesztőrészletét figyelembe kell venni. Úgyhogy lehet, hogy akkor meg e miatt nem fogsz hitelt kapni.


De ha eddig semmit nem tudtál összespórolni, akkor most hogy fogsz két hitelt törleszteni (és a személyi kölcsön nem olcsó). Vagy éppen mostantól tettél szert egy jelentős stabil jövedelemre? Akkor meg inkább spórolj még egy kicsit az önrészre.

2016. okt. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%

Simán lehet, hogy a fizetéséből kitelik.

Nem kötelező az első fizetésedtől kezdve félretenni.

Lehet eddig egyéb dolgokra költötte a plusz pénzt, most jutott el oda, hogy lakást akar.

Nem mindenki bukja be.

Én így csináltam 2011-ben.

A "titok" annyi volt, hogy egyszerre indítottam el a kérelmeket, így a bankok még nem tudtak egymásról.

Tehát amikor a nagyobb hitelt megigényli, még nem fogják látni, hogy hopá, már van egy másik hitele is.

Van annak átfutási ideje, hogy bekerüljön a KHR-be.

Az aláírást meg lehet húzni, ha felhívják, hogy megkapta a hitelt, nem muszáj aznap vagy másnap bemenni.

"Véletlenül épp külföldön van."

1-2 hetet is nyerhet vele.

Mondjuk a másik hitel meg akár hónapokig is elhúzódhat.

Nyilván tudni kéne, hogy mennyi a jövedelme, meg mekkora összegű lenne a két hitel, milyen törlesztőkkel.

Nem feltétlenül igaz, hogy ha nincs megtakarítása, akkor ezt sem fogja tudni kigazdálkodni.

Egy 80 ezres fizetésből nem fog neki sikerülni egy 20 + egy 40 ezres hitel.

De ha lényegesen jobban keres, miért is ne férhetne bele.

Szóval nekem így lett az önerőm + a lakáshitelem 2011-ben, egyszerre. Az önerő egy erstés személyi hitel, 1 év, és le is telik.

2016. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Ja, csak ugye a hiteligénylésnél aláírtad, hogy nincs más hiteled más pénzintézménynél. Nagyon kellemetlen, hogyha bukta van és felmondja a bank a szerződést és követeli egy összegben vissza a hitelt, még KHR-re és elárverezik a házat...
2016. okt. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem, hogy írtam alá ilyesmit.


Nagyon gáz, hogy lepontoztok, mert szerintetek ilyen nem jöhet össze senkinek, én meg leírtam, hogy dehogynem, meg lehet ezt csinálni ügyesen, és működik is.

Ti életképtelenek vagytok, és ennyi örömötök van az életben, hogy másokat lepontoztok, mert nekik sikerül valami, ami nektek nem.

Gratulálok! :)

2016. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Senki nem mondta, hogy nincs ilyen. Technikailag lehetséges, ha valakinek elég magas a bére. De akinek elég magas a bére annak nem kell trükköznie, mint neked. Akinek meg nem elég magas az nem véletlenül nem kap így hitelt, saját érdeke is.


Azt meg garantálom, hogy nyilatkozatot tettél, hogy nincs olyan hiteled vagy igénylésed amit nem hoztál a bank tudomására.

2016. okt. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 xswerdy ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy manapság nagyon naprakész a KHR. Nekem meg éppen azt tanácsolták, hogy csökkentsem a hitelkártya kereteimet, mert az is számít. És a csökkentés állítólag napokon belül látható is a KHR-ben. Gondolom, akkor egy személyi kölcsön felvétele is.


És a két hitelt egyszerre indítani elég nehézkes. És amikor a másodikat igénylem, akkor nem csinálnék olyat, hogy az elsőt letagadom, mert talán még nem tudnak róla. Ha a jövedelembe belefér a két hitel, akkor persze OK. Az elvi lehetőség megvan, ahogy fent is írtam (amúgy engem is lepontoztak).

2016. okt. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hitelt annak szeretnek adni, aki bebizonyítja, hogy nincs rá szüksége. Tehát olyan jövedelemmel rendelkezik, amiből egyébként simán össze tudná rakni, csak nincs kedve évekig várni az eredményre. Ha két hitelt veszel fel (eltekintve annak technikai nehézségeitől) olyan stabil jövedelemmel kell rendelkezned, amiből futja a törlesztőrészlet, és amellett a megélhetésed is vastagon biztosítva van.
2016. okt. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!