Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek nincs meg az...

Ha valakinek nincs meg az önrésze egy lakáshitelhez, az önrészre felvehet egy másik hitelt?

Figyelt kérdés
2016. okt. 29. 12:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Az utolsó válasz egy nesze semmi, fogd meg jól.

Semmi konkrétum.

Az nyilvánvaló, hogy telljen ki belőle mindkét hitel, és még maradjon is.

Ezzel a kérdező is tisztában van.

2016. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 TXCowboy ***** válasza:
91%

Sok oka lehet annak, hogy valaki önerő nélkül vesz fel hitelt magas fizetéssel. Például, hogy a karrierje miatt csak most van olyan magas fizetése és eddig nem tudott félretenni a kevés pénzből albérlet mellett.


Nekem például 500 nettó megvan (ezelőtt 200 körül kaptam vidéken), de már lassan 40 éves vagyok és nem akarok 10 évig gyűjtögetni. Egy bankon belül megoldható az önerő hitele és a ház is, semmit se kell trükközni. Még erre a fizetésre is max 10 millióig adnák meg az önerő és a ház hitelét egyszerre, annál magasabb összegre már nem. Mivel én családot szeretnék lehetőleg a főváros közelében így inkább kimegyek külföldre és pár hónap alatt összegyűjtöm az önerőt, vagy akár 2-3 év alatt az egész házra valót, majd még elválik.


Szóval, hacsak nincs valakinek extra magas milliós nettó fizetése nem igazán fog kapni normális árú házat hitelre önerő nélkül sajnos. Gyűjtögetéshez meg sok-sok év, vagy évtized kell és mellette még élni is kell, családot alapítani stb. Nem biztos, hogy megéri az egész cécó, én inkább a külföldi munkát javaslom, persze ott se mosogatást.

2016. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Önerő nélkül lakáshitel azt jelenti, hogy az önerőre is veszünk fel hitelt, vagy azt, hogy egyáltalán nem kell önerő?

2016. okt. 31. 19:50
 14/15 anonim ***** válasza:

Két út áll előtted. Az egyik, hogy még egy házra rakatsz jelzalogot (pl szüleid háza), ha annak tulajdonosai is beleegyezés.


Másik, hogy veszel fel egy személyi kölcsönt, amit majd onerokent használhatsz. Megoldható, hiszen semmi nem tiltja, hogy valakinek több hitele legyen, de az összes törlesztőreszlet nem haladhat meg a fizetesed 50%-át. Ha 400 ezer ft felett keresel, akkor a 6p%-át. Játszhatsz azzal, hogy egyszerre indítsd el, de egyrészt a személyi kölcsön atfutasi ideje van, ahol ossz-vissz két óra, de amugysem nagyon húzzák, maximum egy-két nap. A jelzálog hitelét pedig hetek, de sokszor hónapok. Ráadásul annak igenylesekor már sokszor kérik az önerőt, a kor pedig már egy jó ideje naprakész, minden reggel küldik az adatváltozásokat a Bisz zárt felé, és jelzálog hitel folyósításakor többször is lekéreldezik a khr-t. Emellett nyilatkoznak is kell róla, hogy van-e más hiteles (a korábbi válaszoló figyelmét elkerülhetetlen valószínűleg, ami nem csoda, mert ezek a szerződések igénylőlapokkal és minden mással együtt simán elérik a 100 oldalt,n ráadásul rendszeresen hivatkozik aszf-re, uzletszabályzatra, hirdetményekre). Így a banknak tudnia kell arról, hogy van egy szabadfelhasználású személyi kölcsönös. De neked nem kell megmondani, hogy ezt önerőnek vetted fel, mondható bármi mást, csak a bank nem hülye, hogy jé, most akár tőlem 8 millió Ft-ot, de önereje van 2 millió és pont egy ekkora hitelt vett fel egy hónapja. Kell nekem olyan ügyfél, aki most indult el az adósságlejtőn? Mert ugye az a baj, hogy neked nem 2-3 millió jelzálogjitel kell, hanem ennek többszöröse, ugyanis nagyon olcsó házakra (eldugott falvakban található házak, már-már osszedolo házakra) nem adnak hitelt. Van olyan bank, akinél ez az alsó hatar 5 millió Ft, máshol 3 millió Ft, megint máshol 6 millió Ft.

De érdeklődj több banknál, hogy hol milyen szabályok vannak, nem kell megmondanod, hogy nincs önerőd. De a helyedben inkább gyűjtenék, nem ugranék ebbe bele.

2016. nov. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Tehát alapesetben muszáj önerő is (készpénz vagy jelzálog egy másik ingatlanra vagy szocpol vagy ezeknek megfelelő valami), csak egy darab hitel (a lakáshitel) nem elég a lakásvásárláshoz.
2016. nov. 1. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!