Melyik bankot válasszam?

Figyelt kérdés
Egy bankkártyára lenne szükségem, amire a fizetésem kerül majd. Melyik bankot válasszam? Én OTPre gondoltam, de egyik ismerősöm azt mondta nézzek utána mert biztosan van "olcsóbb". Gondolom ez alatt azt értette, hogy kevesebb a kezelési költség. De igazából annyira nem értek az ilyesmihez, és nincs kedvem bankról bankra járni, hogy kiderítsem melyik a megfelelőbb.
2017. márc. 29. 23:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
bankmonitor összehasonlítja ha jól tudom
2017. márc. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Ha 24 év alatt vagy az OTP Junior a legolcsóbb, ha nem akkor van olcsóbb bank, pl. a Gránitbank ha bpi vagy.
2017. márc. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
5%
Tök mindegy, hogy melyiket választod, mert egyik bank se fogja neked a fizetésed bankkártyára rakni. Maximum összekapcsolja a bankkártyádat egy bankszámlával.
2017. márc. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

hány éves vagy?

mennyi lesz a fizetés?

2017. márc. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Itt tartunk 2017-ben, hogy az emberek többsége azt hiszi, hogy a bankkártyájára érkezik a pénz... nem csoda, hogy a legtöbbjüket át lehet verni. Semmi pénzügyi kultúra, tudás. Te is azt várod, hogy idegen emberek döntsenek helyetted egy ilyen fontos kérdésben.
2017. márc. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
40%

Megoldható, hogy havi 150 000 Ft érkezzen max két részletben a bankszámládra minden hónapban?


Nem muszáj munkabérnek lennie, családban oda-vissza utalgatva is lehet.


Mert akkor Erste Privilégium L csomag a legjobb szerintem. Sms-eken és kártya éves díján (második évtől) kívül minden ingyenes.

2017. márc. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

CIB ECO csomag egy évig tökéletesen ingyenes, aztán sem vészesek a díjai.

A feltétele jelenleg a nettó minimálbér (kb. 73 eFt), nincs tranzakciós illeték, kártya éves díja első évben ingyenes.

Egy év után meg lehet váltani hasonló akcós termékre más banknál is esetleg.


A msik nekem is az Erste Privilégium lett volna.

2017. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
0%

Én 17 év után menekültem az erstétől a magnethez, de a gránit bank is jó lehet. Ezek már full elektronikus bankok, ha arra kell, hogy érkezzen valahova a pénz, amit fel tudsz venni ATM-ből vagy kártyás fizetéssel el tudod költeni vagy át tudod utalni az interneten, erre ezek teljesen ideálisak. Ja és ált. olcsóbbak: nem kell fenntartaniuk mindenhol hatszáz bankfiókot.

A magnetnél az alap bankkártya (mastercard) ami mindenre jó, havi 200 ft (azaz 2400 évente), de nem egy összegben vonják, hanem havonta, a dombornyomott kártya meg 300 ft/hó. A számlavezetési díjat te választhatod: ha nem vagy fair, nullát is beállíthatsz. Az első két kp. felvétel meg ugye alapból mindenhol ingyenes 150ezerig havonta.


Amúgy a számlákat érdemes összevetni, nem a bankokat, mert minden banknak van több számlája más és más feltételekkel és akkor érdemes még a reklámokon kívül jól átnézni az apróbetűseket is - pl. reklám: 0 Ft-os számlavezetési díj!, apróbetű: ha min. 150 ezer érkezik a számlára havonta, vagy van rajta 5 állandó átutalási megbízás stb, vagy csak az 1. évben stb. Vagy reklám: bankkártya ingyen az első évben, apróbetű: aztán meg évi 8000 Ft.


Ilyen költségei általában vannak a számláknak, hogy

- számlavezetési díj

- kártya éves díja

És ezen felül még rendelhetsz szolgáltatásokat - pl. sms értesítés és egyenlegközlés bankkártya-használatnál. Illetve az egyéb tranzakcióknak is vannak költségei - pl. kp. felvétel 150.000 felett, vagy 2-nél több felvételtől, meg az átutalások költségei stb.

El kell döntened, hogy te mit használnál, mi a fontos és azoknak a feltételeit összevetni.

2017. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
57%
Csak ennyit írj a keresőbe: bankszámla összehasonlító. Máris megtudod, hogy a te bankolási szokásaiddal melyik a legolcsóbb. Nem akarom reklámozni az OTP-t, de amennyire fújnak rá, nekem annyira bevált, egyszerűen nincs olcsóbb opció számomra, az én szokásaimhoz. Ez azt jelenti, hogy neked egyáltalán nem biztos, hogy megfelel.
2017. márc. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

OTP Juniort választottam. Köszi mindenki.


#5-nek üzenem: nekem tökmindegy, hogy itt melyik szót használtam, a bankkártyát vagy a bankszámlát xD Érthető volt a kérdés annak aki segített valamilyen módon, te meg csak beszólni tudtál. Ezen a szinten tartasz emberileg 2017-ben és ezen is fogsz maradni szerintem 20n7-ben is szerintem.

2017. ápr. 1. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!