Melyik bankot válasszam?

Figyelt kérdés
Egy bankkártyára lenne szükségem, amire a fizetésem kerül majd. Melyik bankot válasszam? Én OTPre gondoltam, de egyik ismerősöm azt mondta nézzek utána mert biztosan van "olcsóbb". Gondolom ez alatt azt értette, hogy kevesebb a kezelési költség. De igazából annyira nem értek az ilyesmihez, és nincs kedvem bankról bankra járni, hogy kiderítsem melyik a megfelelőbb.
2017. márc. 29. 23:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A # 6/10 Időpont 03-30 10:59 választ kik pontozták le?

Mi volt vele a hiba? Megindokolni esetleg sikerülne-e?

2017. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindegyik válasz 0% volt. De én is lepontoztam, mert ha nincs tranzakciós illeték akkor a többi ügyféltől szedik ezt be. Erste pl. levon 2000+ forintot amikor SEPA EUR-os átutalást kapsz többek közt hogy fedezze a te tranzakciós költséged. Mindeki fizesse a saját költségét!
2017. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg minden válasz 0%-os lett. Valami gond lehet a rendszerrel, mert ez biztos nem a valóság.


"hogy fedezze a te tranzakciós költséged. Mindeki fizesse a saját költségét!"


Ne haragudj, te mit beszélsz?

Mindenki a sajátját fizeti. Nézd meg a számlakivonatod. Hol van rajta, hogy XY tranzakciós költségét neked terhelték?


Azért van díja a te SEPA jóváírásodnak, mert én ingyen utalok át?

Privilégium L, bárki nyithat ilyet, aki akar.


A bankok működéséről, tevékenységi ágairól, eszköz-forrás menedzseléséről, költségallokációjáról és így tovább halvány fogalmad sincs.

Egy banknak sem csak tranzakciós kiadásai és bevételei vannak.


Olvasgass egy kicsit a hitelintézeti számvitelről és akkor talán nem 0%-ra értékelsz egy normális választ.


Az pedig, hogy egy ingyenes bankszámla miatt irigykedsz téged minősít. Atyaég, mi lehet az élet más dolgaiban!

2017. ápr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
32%

Hiába obégatsz, más bank nem vont le 2000+ forintokat amikor pénzt kapsz, de az Erste igen, te azt ajánlottad a kérdezőnek, hogy nyisson olyan bankszámlát mert nincs költsége. Ha neki valóban nem lenne vele költsége akkor a többi ügyféltől kell beszedni a tranzakciós adót amit nem fizet be.


Van normális bank is 0 forint számlavezetési díjjal és 0,3%-os tranzakciós díjjal, és 0 forintot számol fel ha SEPA átutalást kapsz. Itt mindenki a maga költségeit fizeti.


Az Erste meg trükközik, áthárítja a költséget egyik ügyfélről a másikra, ok nélkül felszámolt díj SEPA átutalásra, azért trükközik így mert ez a díj nem jelenik meg a bank összehasonlító oldalakon.

2017. ápr. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!