Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel 2 valóban Megéri,...

Diákhitel 2 valóban Megéri, vagy Adóságcsapda? Valakinek tapasztalata, vélmeménye?

Figyelt kérdés

Sok hozzászólásnál olvastam, hogy a Diákhitel 2 nagyon megéri, meg hogy gyorsabban romlik valahogy a forint mint a kamat ... és kb még a diák jár jól, hogy ha mindenképpen önköltségesnek kell lennie...

Azt mondják, hogy fix 2%.


Egyszerű fejjel azt mondanám, hogy 1 millió felhasználása után is kb ugyan annyit kell visszafizetni. És ez olyan jól hangzik.



Az adóságcsapdáról olvastam, hogy a Diákhitel 1 nél kb egy életen át kellett visszafizetni.


A DH2-nél miért más a helyzet? Miért annyira jó vagy éppen miért nem??


Az adóságcsapdát nem nagyon tudom, hogy mit takar, de nem igazán értem, hogy miért ne érné meg felvenni a DH2-t. Hiszen nem elherdálásra megy a pénz, nem is látom az összeget hiszen egyenesen az Egyetem kapja..

(Esetleg elmagyarázná valaki az adóságcsapda mibenlétét?)



Olyan szakmám lesz amivel el lehet helyezkedni, akár vállalkozásként is megérheti, azonban átkerülök fizetősre, mert nem lesz meg a kredit minimum.(most fejezem be a 6.félévet, és legalább 9, de lehet hogy 11 félév lesz a 7 féléves képzésből.)

(BME, Gépészmérnöki szak, gépgyártástechnológia érdekel.)


MSC-ben is gondolkozok (tervezek), de attól még azt csinálhatom államilag támogatotton, csak legyen meg a pont és kész. (gondolom)


Mik-Makból nem voltam jó, de a tanár azt mondta, hogy ha most diák lenne, és fizetnie kellene, akkor megérné...)



2017. máj. 22. 00:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért szidják sokan a Diákhitelt, mert fiatalkorodban bármiféle feltétel nélkül hozzád vágják, és utána évekig nem is keresnek. Utána meg végzés után jönnek a gondok, hogy "mé' kell fizetnem, ha nincs is munkám", "mé' rakódott rá ennyi kamat", "mé' nem csökken a tartozásom, pedig már x éve fizetem", stb.


Ergo arról van szó, hogy az emberek tájékozatlanok, plusz elég laza konstrukció, így nem tudatos mindenkiben, hogy ez is egy hitel. Pedig minden információ rendelkezésre áll, és elvileg felsőoktatásban tanuló, értelmes emberekről van szó, tőlük elvárható lenne a dolog átlátása, mégsem sikerül mindenkinek.


Ennyi a történet, egyébként marha jó konstrukció, később, amikor már nem vagy jogosult rá, egy bank sem fog neked ilyen könnyen ilyen kamattal pénzt adni.

2017. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
2017. máj. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A Diákhitel jelenleg a legkedvezőbb forrás, ha nincs pénzed, illetve pénzre van szükséged.

A lényege az, hogy akkor jársz a legjobban, ha mielőbb visszafizeted, ugyanis az előtörlesztésnek nincs külön díja, az bármikor megtehető.

Tehát ha szerződés szerinti havi minimum összeget fogod csak törleszteni, akkor akár 2-2,5 millával is többet fogsz visszafizetni, mint amennyit felvettél. De ha annyit törlesztés vissza, amennyit csak tudsz minden egyes hónapban, akkor lehet, hogy csak 1 millával fizetsz többet vissza.

2017. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk a diákhitel 1-ben nagyobb csapda van, ezt sokkal érdemesebb mielőtt visszafizetni, előtörleszteni.

[link]

2017. máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!