Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visa, Mastercard vagy Maestro?

Visa, Mastercard vagy Maestro?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb kártyaválasztás Európán belül? És melyiket hanyagoljam mindenképp?
2017. jún. 21. 08:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Leginkább interneten vásárolnék: repülőjegy, szállásfoglalás, rendelés..
2017. jún. 21. 08:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Maestrot hanyagold.


Visa vagy Mastercard. Mindkettő megfelel.

Nem muszáj dombornyomottat, van belőlük elektronikus, az is jó.

2017. jún. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A dombornyomott is elektronikus, nem? Vagy mi a különbség akkor?
2017. jún. 21. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A dombornyomott az másnéven offline.

Az elektronikus másnéven online.


Dombornyomottnál a kártyaszám és a többi adat kiemelkedik a kártyából. Lehet tapintani.

Elektronikusnál nem.


Ma már szinte mindenhol megfelelő az elektronikus is. Régen nem így volt.

Bár én találkoztam már olyannal, ahol valakinek az elektronikus kártyáját nem fogadták el. Szerintem nagyon kínos.



Dombornyomott:

Visa Classic, Mastercard Standard


Elektronikus:

Visa Electron, Mastercard Unembossed, Maestro


Ha nem írják ki a teljes nevüket, akkor pedig a leírás mindig jelöli, hogy elektronikus-e vagy dombornyomott.

2017. jún. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előbb az kimaradt, hogy éppen amiket írtál, hogy repjegy foglalás, netes vásárlás, hotelfoglalás, éppen ezeken a területeken sokszor nem jó a Maestro.



Régebben az elektronikusak egyáltalán nem voltak jók a felsorolt helyeken, ma már nem így van.


De egyes szállodákban, vagy nem európai légitársaságoknál lehetséges, hogy még mindig csak a dombornyomott kártya a jó.

Hotelfoglalásnál kaució zárolása esetén dombornyomott kell. A fizetésnél már általában jó az elektronikus is.


Tudom, hogy így nagyon bonyolultan hangzik, de ez azért van, mert nagyon sok esetben változó, hogy egy-egy azonos típusú elfogadóhelyen jó-e az elektronikus kártya is.

Illetve az évek alatt is változott.



A dombornyomott kártyák éves díja sokszor kb. kétezer forinttal több. Persze nem tudom melyik banknál vagy.


De ha ezen múlik a használhatósága vagy csak tartani kell tőle, hogy az elektronikus nem mindenhol lesz jó, szerintem megéri.

2017. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!