Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem lehet pénzt gyártani...

Miért nem lehet pénzt gyártani? Úgy értem, ha egy állam gazdasági válságba kerül, eladósodik, miért nem gyárt csak simán magának annyi pénzt amennyit akar?

Figyelt kérdés
Komoly válaszokat, kérlek!

2017. júl. 13. 23:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 3 éves koromban volt az elképzelésem, hogy én fogom vezetni Magyarországot és nyomtatok egy csomó pénzt és mindenki jól fog élni, de 4 lettem és letettem az elképzelésről. Jelenleg 8 és fél vagyok, de a kérdése még nekem is vicces :)


Megkérdezhetem, hogy hány éves tetcik lenni?

2017. júl. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
"kisebb távú likviditási gondok" - A gazdasági válság és az eladósodás azért nem ez a kategória.
2017. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

" A gazdasági válság és az eladósodás azért nem ez a kategória."


Egy szóval nem írtam, hogy az. Azt írtam, hogy amit a kérdező írt, az egy létező jelenség, csak épp hosszú távon, nagy mértékben értelmetlen használni.

2017. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Na de ez volt a kérdés hogy ilyen esetekben miért nem állnak neki pénzt nyomtatni. Mire jött a duma hogy milyen alternatív vilagban élünk amiért leírtuk hogy ez nem megoldás.
2017. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Mindegyik válaszoló élből tagadta az egészet, hogy nincs értelme, úgy beállítva az egészet, mintha nem is létezne ilyen, mert élből baromság. Ezért írtam amit írtam, de ez látom még mindig nem jutott el az agyadig. Imádom, hogy ha adok egy 100%-ig pontos választ, akkor is nekiáll valami eszement kötözködni :D
2017. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem baj, akkor most én is élből végig mínuszoltam mindenkit, aztán boldogság. Gondolom te is ezt érzed mindig.
2017. júl. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"A gazdasági válság és az eladósodás azért nem ez a kategória."


Pont a gazdasági válságban szoktak pénzt gyártani, olvasgass USA a 2008-as válság után 4,5 milliárd dollárt gyártott (quantitative easing). Most kicsit leálltak vele.


A többi ország központi bankja összesítve jelenleg is havi 200 milliárd dollárt gyárt ennyi idővel a válság után is.

2017. júl. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nézzük másik oldalról.



van egy lovam s át akarok menni a kompon. de a lóért komp díjat kell fizetni.

mit teszek? otthagyom a lovat, de feliratom egy papírra hogy az az én lovam. átmegyek. másik oldalt mit látok? egy ember ép felíratja egy papírra hogy az a ló az övé, amit otthagy s a visszafele menő komppal átmegy.


odamegyek, van nekem is egy ilyen papírom ami egy lovat ér, adják oda a lovat adom érte a papírt. ezt teszi a másik is.


kitalálja a kereskedő: jaj de jó ötlet, tart sok lovat de kér pénzt az ügyletért, de nem annyit mint a komp díj. s mindenki jól jár.


egy a fontos: lennie kell annyi lónak amennyi papír van.


ha nincs ugyanannyi akkor többé kevésbé működik ugyan a rendszer de folyamatosan válságok lesznek, amin az csak részben segít, ha több papírt nyomtat.

2017. szept. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kicsit még konkretizálva:


Normál esetben annyi pénz van amennyi árú, s a pénz csak az áru szállítását és az értéke oszthatóságát, tárolását könnyíti meg. Tehát ha van egy kecském s elviszem a piacra nem kell azonnal levásárolnom az értékét, hanem egy részét vagy akár az egészet feljegyzem papírra. És a papírról levásárlom amikor akarom. Nem kell pl. megvennem 150 tojást és 75 zsemlét ami aztán rámrohad hanem vehetek belőle naponta x db-ot.


De ez a rendszer akkor működik, ha annyi van felírva a papírokra amennyi áru mögötte van.


Azonban vissza is lehet élni ezzel a rendszerrel, úgy hogy többet nyomtatok, s ha az nyomtatja aki az eredetit nyomtatta akkor nem tűnik hamisításnak, mert maga a papír eredeti csak ép áru nincs mögötte. De nem több papír jelenlétét érzékeli hanem az áruhiányt.


Mi történik áruhiánykor? Lesz aki felajánlja hogy két papírt ad egy kecskéért. Megindul a folyamat kompenzálása. Csakhogy a kereskedő ekkor rádöbben, eleve csak két papírért fog adni egy kecskét s ezzel megszűnik az áruhiány mert van aki lemond a kecskéjéről abban bízva hogy később újra 1 papírért adnék majd egy kecskét. Ha Ekkor újabb papírokat nyomtatnak, hogy még több legyen a papírból akkor elérik azt hogy 3 vagy 4 papír fog érni egy kecskét. Ezt nevezik inflációnak.


Szóval a probléma az, hogy ezzel vissza lehet élni. A megtévesztő pedig az, hogy a világ ezt meg is teszi folyamatosan. Lényegében ez történik, akkora mértékben hogy a ma forgalomban levő pénzek többsége mögött már nincs áru vagy szolgáltatás. Több mint 90% mögött nincs de van aki szerint 99% mögött vagy még annál is több mögött nincs.

2017. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!