Melyik bankot válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy számlát. Nem lenne nagy pénzforgalom rajta. 100 ezer alatti pénzek mennének oda havonta meg ha esetleg össze tudok kuporgatni némi pénzt, azt pihentetném ott. Mit ajánlatok erre a célra?
2017. szept. 9. 09:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha tényleg díjérzékeny vagy, akkor a kis bankok valók neked, akiknek nem költeniük bankfiókok üzemeltetésére. Például a Gránit Bank elég olcsó, cserébe 1 darab bankfiókjuk van az országban. A pénz pihentetését illetően mindenhol ugyanolyan sz*r a helyzet, kamat gyakorlat nincs, vagy ha van, az megalázóan kevés. Szóval ilyen szempontból tök mindegy, melyik bankhoz mész.
2017. szept. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
Gránit Bank, feltétel nélkül ingyenes számlavezetés. Online is megnyithatod a számlát. Lekötések is ott a legjobbak, 3 hónapra 2% feletti éves kamat akár.
2017. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Túlélem, ha kell némi pénzt fizetni nekik meg kamatra sem pályázok. Kizárt, hogy annyi pénzem legyen mostanában, amire már lenne releváns kamat. Ez alatt inkább csak arra gondoltam, hogy nem-e gond, ha a megtakarításaimat simán ott tárolom a számlán. Az Erste-t nézegettem, nem látok semmi olyat, ami miatt ne akarnék oda menni. Erről esetleg vélemények? Köszi a válaszokat!
2017. szept. 9. 10:51
 4/21 anonim ***** válasza:

Erste melyik számlacsomagjára gondoltál?


Ha meg tudod oldani, hogy legyen havonta min. 150 e ft jóváírásod max. két részletben, akkor a Privilégium L csomag szinte teljesen ingyenes.

Az is elfogadott, ha valakivel oda-vissza utaltok pénzt, mivel nem előírás, hogy munkabérként érkezzen a jóváírás.



Másik opció:

Esetleg takarékszövetkezetre gondoltál már?

Nem tudom, hogy melyik városban laksz és ott milyen takarék van, mert még mindig nem teljesen egységes a termékkínálatuk, de alacsony jövedelműek sokan választják. Főleg akik nem nagyon használják a számlájukat.

És a betétkínálatuk is kicsit jobb mint a kereskedelmi bankoknak. Igaz még így is nagyon-nagyon szerény.

2017. szept. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

És mi előnye lenne az Erstének a Gránit Bankhoz vagy egyébhez képest?


Évente lehúz 12 ezerrel számlavezetésre. Ha van ott mondjuk 500 ezred a számlán akkor további 10 ezret buksz évente. Bankkártya is drágább évente 1500 forinttal. Átutalás 50%-kkal drágább. EU-ból kapsz pénzt akkor is levesz 2+ ezret minden alkalommal.


Tehát mi az előnye?

2017. szept. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
Ja és nem látom hogy első évben díjmentes lenne a kártya az Esténél ami további -5000 az első évben, mert máshol díjmentes az első év.
2017. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

150 ezernyi forgalom biztos nem lesz. Most épp diák vagyok, de nagyon ingatag az, hogy meddig, ezért is nem akarok diákszámlát. A számlát használnám havi rendszerességgel netes vagy épp sima vásárlásra, a ráérkező pénz egy részét le is venném, tehát nem csak pénzpihentetésre szeretném. Az EgySzámla csomagot néztem az Erste-nél.


Ránéztem a Gránit Bankra is és nekem nem igazán tetszik. A videós ügyintézés meg ahogy látszólag az egész a levegőben lóg nekem furcsa.

2017. szept. 9. 12:05
 8/21 anonim ***** válasza:
28%

Videós ügyintézés akkor célszerű ha vidéki vagy. Akkor is egyszer kell amikor számlát nyitsz. Minden másra ott a netbank. Ha budapesti vagy akkor meg bemész a fiókba és 10 perccel később már ingyenes bankkártyával jössz ki.


Ja és hogy menne a számlára a pénzed utalással vagy készpénzbefizetéssel? Ha befizetni akarsz akkor lehet értelme a fióknak másra nem kell.


Ami olcsó még OTP Junior 24 év alattiaknak.

2017. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha még 24 alatt vagy akkor tényleg az OTP Junior a legjobb, függetlenül attól, hogy tanulsz-e. Eddig a korod nem írtad.


Ezért javasoltam feljebb az Erste Privilégium L-t.


Amire nem is reagáltál azután.

Látom, hogy te az EgySzámlát nézted, de az teljesen más.



Az 5-ös és 6-os választ író:


Nagyon divat lett mostanában a Gránit Bankot sztárolni, nem tudom, hogy mindig te írod-e vagy többen is reklámozzátok.


De az Erstenél milyen évi 12 000 ft-os számlavezetésről beszéltél. Privilégiumnál ingyenes.

A kártya évente nem 5000 ft, ha elektronikusat kérsz és az első évben díjmentes.


Legalább valótlant ne állítsd már, még ha neked vagy nektek az a célotok, hogy mindenkit a Gránit Bankra beszéljetek rá.



Kérdező, a 150 e ft-os jóváírást mint írtam, úgyis el lehet érni, hogy egy családtag utal neked, majd te visszautalod azonnal. Ezt eljátszva minden hónapban ingyenes számlád lehet.

A második évtől a kártyának van díja (3500 ft kb.) illetve az sms értesítő darabonként 16 ft, de be lehet akár úgy is állítani, hogy csak x forint felett küldjön.



Viszont ha még 24 alatt vagy akkor az OTP Juniort javaslom.



A takarékszövetkezetes felvetésem nem tudom olvastad-e, arra sem írtál semmit.

2017. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"A videós ügyintézés meg ahogy látszólag az egész a levegőben lóg nekem furcsa."


Mi lóg a levegőben?

2017. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!