Melyik bankot válasszam?

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy számlát. Nem lenne nagy pénzforgalom rajta. 100 ezer alatti pénzek mennének oda havonta meg ha esetleg össze tudok kuporgatni némi pénzt, azt pihentetném ott. Mit ajánlatok erre a célra?
2017. szept. 9. 09:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
28%

"De az Erstenél milyen évi 12 000 ft-os számlavezetésről beszéltél. Privilégiumnál ingyenes."


Annyiba kerül az Este Bankszámla ez van kint a weboldalán ezt hirdetik. Privilégum nincs is kint a weboldalán, de még a hirdetményben se láttam most és feltételhez kötött, havi 150 ezer jóváírás.


"A kártya évente nem 5000 ft, ha elektronikusat kérsz és az első évben díjmentes."


Melyik díjcsomagban? Az Egyszámlánál nem láttam ilyet.


"150 e ft-os jóváírást mint írtam, úgyis el lehet érni, hogy egy családtag utal neked, majd te visszautalod azonnal. Ezt eljátszva minden hónapban ingyenes számlád lehet"


Nem tudom igaz-e de mutyizás az egész, a családtagnak is ingyenesnek kell lennie az utalásnak ehhez az idejét is rabolod, és nem árt ha egyenesági rokon az illető. Gránit Banknál ingyenes mutyizás nélkül.


Inkább kifizetem a havi 75 forintos utalási költséget (ami visszajön azon amit az éves kártyadíjon spórolok meg) mint hogy havonta mutyizgassak meg többezret bukjak az alacsonyabb kamatok miatt.


Amúgy te látod az Erste hirdetmény oldalán annak a csomagnak a leírását?

2017. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

Na megtaláltam a privilégumot a nem értékesített díjcsomagok között és neked is meg fog szünni 2018-ban vagy 2019-ben attól függően hogy mikor kötötted és átkerülsz másik csomagba.


Nem mintha nagy veszteség lenne amikor más feltétel nélkül adja ugyanazt.

2017. szept. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"Ha még 24 alatt vagy akkor tényleg az OTP Junior a legjobb, függetlenül attól, hogy tanulsz-e. Eddig a korod nem írtad. "


Közel vagyok a 25. életévemhez. Tudtommal csak az UniCredit és az Erste, aki 26 éves korig diákszámlázik, de egy vagy fél évre nem akarok belevágni meg ahogy már írtam túl ingatag lábon áll ez a diákos dolog, nem tudom meddig lesz jogviszonyom. Az Uninál van egyébként most diákszámlám, de nem csak én használom, ezért akarok egyet, amit csak én használok! Ez nagyon fontos számomra.



"Ezért javasoltam feljebb az Erste Privilégium L-t.


Amire nem is reagáltál azután.

Látom, hogy te az EgySzámlát nézted, de az teljesen más."


Igen, mert ott a 150-es keret. Azt nem tiszta számomra, hogy ennek kötelezően meg kell lennie vagy csak olcsóbb/ingyenes ha megvan, de nekem nem lesz meg. Teljesen független akarok lenni anyagilag és minden téren, így senkit nem fogok megkérni arra, hogy utalgassunk oda-vissza, egyébként nem is tudnék kit megkérni erre.


"A takarékszövetkezetes felvetésem nem tudom olvastad-e, arra sem írtál semmit."


Olvastam, de őszintén megmondom fogalmam sincs arról, hogy mi az a takarékszövetkezet és hogy hogy működik. Most idő híján gyorsan rákerestem, de semmi értelmeset nem találtam róla csak emberek egymásnak ellentmondó leírásait, ahogy az mindig is lenni szokott.



A Gránit Bank azért sem tetszik, mert most halottam róla először. Egyszerűen nem szimpatikus az, ahogy működik.


Köszönöm a válaszokat!

2017. szept. 9. 13:56
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

"Egyszerűen nem szimpatikus az, ahogy működik."


Hogy működik?

2017. szept. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ida-vissza utalgatás pénzbe kerül
2017. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15/15:

Oda-vissza utalgatás Erste Privilégium L-nél nem kerül pénzbe mivel minden belföldi átutalás teljesen ingyenes.

2017. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
18%

11-es és 12-es választ írók:


Nem nagy kár érte?

Egy országos lefedettségű nagy bank, egyike a "nyolc nagynak".

Nem ilyen kis valami Gránit Bankocska.


Fordítva lehetne mondani, hogy nem lenne nagy veszteség.


Látom, hogy teljesen bele vagy bolondulva a Gránit Bankba.

De fogadd el, hogy nem mindenki ilyen pénzintézetet akar használni!


Te vagy az aki máshol is annyira erőlteti?

2017. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, sosem hallottál még a takarékszövetkezetekről?


A takszövök is pénzintézetek, akár csak a kereskedelmi bankok, pusztán szövetkezeti tulajdonban vannak.


Korábban voltak velük problémák, de komoly állami segítség (nem pénzbeli támogatás) révén konszolidálták őket és most már egyre inkább egységesülő többszörös betétgaranciával ellátott pénzintézetek lettek.



Van belőlük kb. 50 országszerte.

Egyre inkább fogynak, de ne tévesszen meg, hiszen összeolvadnak, amitől éppen, hogy erősebbé válnak.


Kerestem neked egy listát róluk:


[link]

2017. szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon egyszerű ahhoz hogy te ingyen utalgattál engem húzott le az Erste 2000+ forintra amikor egyszer pénzt kaptam külföldről. Mert a te igyen utalásaidon keletkező veszteséget a többieken hajtják be.


Szerencsére a mutyizosok is elkezdték használni meg különben is egy beetető számla volt, így már nem is árulják és te is fizetheted majd az egyszámla díjait.


Ezzel szemben a Gránit Banknál mindenki fizeti maga után a 0,3% tranzakciós adót. Nincs trükközés, másra áthárítás. Nincs rejtett költség és trükközés.

2017. szept. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
28%
Másrészt a bankfiókok fenntartása pénzbe kerül ezt az ügyfelektől fogják beszedni, mivel én nem járok a bankfiókba naponta így nem is fogom azt fizetni hogy minden sarkon legyen egy fiók. Nagybankhoz menjen olyan aki naponta a fiókba mászkál annak biztos megéri cserélbe fizetni a pluszköltségeket.
2017. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!