Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki tartozásom hogy szökhete...

Banki tartozásom hogy szökhetett így fel?

Figyelt kérdés

5 hónapja voltam utoljára bejelentkezve a netbankomba, akkor még nem voltam mínuszban, erre most küldtek először sms-t, hogy több mint 5000 forinttal tartozom...

Most beléptem és látom, hogy írnak valami éves díjat, de én ezt nem értem, mert amikor megkötöttem a szerződést, emlékszem, hogy száz valahány ft.-ot mondtak ott, hogy annyi a havi számlavezetési díj..

Jó, gondolom valami kamat is rájöhetett már erre, de azért ennyi... ?

Előre is köszönöm! (OTP Bank, amúgy és Jump számlacsomag)


2017. okt. 2. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kártya éves díja te kis észlény :) Amúgy miért nem jelentkezel be a netbankodba, és nézed meg, hogy mi az tételesen? :)
2017. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Életképességet tényleg nem tanítanak úgy látszik.
2017. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Te "nagyon okos"! A havi pàr szàz Ft az a szàmlavezetèsi dìj! Ezen felül van a kàrtyának èves dìja. Bank ès kàrtyàtól függően 4000-8000 Ft körül. Ha ennyire fogalmatlan vagy, miert nem kèrdezel?
2017. okt. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
bakker azt hittem milliós tartozásod lett. 5.000 Ft-ért kár volt kiírni a kérdést, főleg, hogy az előttem szólók elmondták a miértjét. Szüntesd meg a számlád ha nincs rá szükséged!
2017. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Erre nincs esély, hogy elévüljön?

2017. okt. 2. 12:49
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs. 5000Ft-ot nem tudsz kifizetni?!
2017. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor évülne el ha 5 évig a bank semmilyen formában sem tájékoztatna téged a tartozásodról és te bíróságon hivatkoznál az elévülésre. A banknak ekkor bizonyítania kell, hogy igenis tájékoztott téged.



Ha küld levelet, de a lakcímed megváltozott, ezért nem kapod meg vagy csak simán nem veszed át akkor is úgy kell tekinteni, hogy tájékoztatva lettél.

Tehát kivédeni nem tudod a szabályos értesítést.

A bank pedig nem lesz ilyen hanyag úgysem.



Az 5000 ft csak több lesz, inkább fizesd ki minél hamarabb.

2017. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a (végre) kedves és nem támadó választ!
2017. okt. 2. 15:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Majd ha küldenek felszólító levelet is arra majd felszámolnak vagy 1500 forintot.
2017. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem támad senki, fizesd ki és kész. Az okát már megírták.
2017. okt. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!