Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol érdemes lakáshitelt felvenni?

Hol érdemes lakáshitelt felvenni?

Figyelt kérdés

A Fundamenta és a bankom (K&H) között vacillálok.

A fundi 17,5 évre fix 5,25%-os kamattal ajánl 16M forint hitelt. A havi törlesztőm 113ezer lenne. Ez 23,73M forint teljes visszafizetését jelenti.

A K&H 20 évre adna ugyanennyit (K3 besorolással), 5 éves kamatperiódussal, 5 évig fix 95ezer forintos törlesztővel, utána pedig ki tudja mennyivel (nyilván ki lehet számolni). Viszont a bankban a kalkulátor ugyanúgy 23M egynéhány százezer forint teljes visszafizetendő összeget adott ki, mint a fundi esetében.

A fundi fix, viszont fixen magas a törlesztő. A K&H jobb, de ott kérdőjeles nekem ez, hogy mi történhet 5 év után?! A kamat a jegybanki alapkamat változásának mértékével változhat, legalábbis ezt szeretnék elhitetni velem. :)

Két verzió között variálunk a feleségemmel:

1.) Funditól hitel.

2.) K&H-tól hitel és 6 évente előtörlesztünk fejenként 1-1 fundi lakástakarékkal (tehát nem hitellel nyilván)


Ti mit választanátok?



#Fundamenta #lakáshitel #lakástakarék #K&H #hitel #fogyasztóbarát lakáshitel
2017. okt. 16. 19:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Nekem 3 év múlva jár le a lakástakarékom, a páromnak 4, most kötötte."


Megosztásról nem hallottatok még? Sokan nem ismerik de jobban jártatok volna, mert akkor 3 év múlva a feleségednek is lejár. Nyersz egy évet. Utána lehet újat nyitni persze.

2017. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy az általad említett évi 1 millió "egyéb" megtakarítást miért így toljátok bele? Köthettek több lakástakarékot szülők, nagyszülők nevére (egy ember ugye csak egyet köthet) oly módon, hogy Ti lesztek a kedvezményezettek. Mi pontosan ezt fogjuk csinálni valószínűleg, mint Ti, hogy 5 évig amíg fix alacsonyabb és kiszámíthatóbb a kamat, addig 2-3 vagy akár 4 lakástakarékot fizetünk, mert ugye annyiszor jár az évi 72ezer "ingyen pénz", ami azért jobb, mint otthon vagy a bankban gyűjtögetni. Persze ha ez a vésztartalék is egyben, akkor jobb, ha ilyen formán nem kötitek le magatokat, akkor egyetértek.
2017. okt. 20. 23:52
 13/16 anonim ***** válasza:
Kérdező szerintem az se gond ha tartalék, mert az a pénz akkor is a tiéd. Kivehető bármikor csak az állami támogatást bukod. Ok, nyilván pár nappal lassabban férsz hozzá, mint a bankszámládhoz, de azért nincs az 4 évig teljesen elzárva tőled.
2017. okt. 21. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A válasz egyszerű, nincs olyan egyenesági rokon, akinek a nevére köthetnénk.

A szüleim nevén van, családi házban mindig jól jön 1-2 millió. Tesók szintén fiatalok, maguknak takarékoskodnak, nagymama nemtud az összes unoka nevére vállalni, így inkább senkinek, anyós nagyon idős, így ő már nem akar ilyenekbe belemenni.

Sajnos részünkről ennyi a max. A többit saját megtakarításból próbáljuk összerakni, hiába tudnánk párhuzamosan többet fizetni.

2017. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egyébként nem vésztartalék, külön gyűjtjük az erre a célra szolgáló pénzt és mellette van némi vésztartalékunk is szerencsére. Szóval ha valaki tud még valami jó megtakarítási formát, várom az ötleteket szeretettel. :)
2017. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ez butaság, hogy lenne két szabad adoszam, penzetek is lenne de nem használjátok ki. 4 évente 560 ezer "ingyen" pénzről beszélünk, szerintem érdemes lenne inkább megbeszélnetek, azért ez nem kevés. Ennyire nem tudtok családon belül megegyezni? Mindenki jól járhatna, így meg senki..


De amúgy gyerekekre is köthető, sőt megoszthato az éppen született gyerekre is, így egyszerre járhat le.

2017. okt. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!