Noja97 kérdése:

Intrum Justitia?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Azèrt írok , mert megtudtam hogy az Intrum Justitia felè 2 darab tartozasom is van , az egyiket mar el is kezdtem reszletre fizetni , de utàna sajnos jott a masodik telenoros tartozas amit èn ugy tudok hogy ha van egy tartozàsom a telenorhoz akkor masodikat nem lehet kivenni.... Informàciot SE a telenorba se az intrumnàl nem adtak ki hogy milyen kèszulek meg hogy mikor hol lett kiveve... szerintetek àtverès lehet a dologban?? Se felszolitàst se szamlat nem kaptam a telenortol hogy tartoznek!!! Szeritetek ugyveddel sikerrel jarok??

..



#Behajtàs
2018. jan. 15. 20:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Azért arra csak kéne emlékezni, hogy a Telenornál volt-e valamilyen havi előfizetéses kártyád vagy telefonod részletre. Menj be személyesen egy Telenor üzletbe, és kérdezd meg. Szerintem volt valami, csak olyan régen, hogy lehet elfelejtetted. Az Intrum Justitia egy behajtó cég. Akkor fizess, ha dolgozol, vagy dolgozni fogsz a jövőben munkaszerződéssel. Mert a családi pótlékhoz, keresetpótló juttatáshoz, aktív korúak ellátásához (szociális segély), és egyéb segélyekhez nem nyúlhatnak hozzá! Ha megteszi a végrehajtó, hogy hozzányúl a számládhoz, akkor menj a bíróságra, mert nem teheti meg ha segély megy rá! És a bankba is azonnal, ki lehet kérni a 78 % mentes összeget. Én a helyedben mindent postára rakatnék, mert ahhoz nem tud nyúlni a végrehajtó.


A munkabérből, ha nem fizeted ezt a tartozást, abból is max 33%-ot vonhatnak le, és abból is van mentes összeg(bár ennél lehet kevesebb, nem emlékszem pontosan). De a többi dologban biztos vagyok.


Nekem is volt dolgom az Intrum Justitiával, nem kell ügyvédet fizetni, ingyen megmondják mi a helyzet a biróságon is(nálam így volt, amikor a csp.-t elvette az említett behajtó cég).

2018. jan. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az a baj èn emlitettem is a justitiànak hogy SE èn SE a pàrom nem rendelkezunk jovedelemmel , tehat a parom edesanyja tamogat erre nem szoltak semmit... mi van akkor ha nincs jovedelmunk? Hogyan tovabb? Vagy csak akkor kovetelhetik ha van beeso jovedelmunk vagyis dolgozunk?? A telenorba se mondtak semmit kerdeztem hogy hogy lett kiveve meg milyen keszulok azt mondtak hogy levan tiltva az informacio! Akkor mire fizessek???
2018. jan. 15. 21:54
 3/25 anonim ***** válasza:
27%

"A telenorba se mondtak semmit "

Személyesen mentél be? Mert telefonon nem adnak ki információt, ez elég egyértelmű.


Nem kell ügyvéd, a tartozásokat kell tisztázni - személyesen - majd fizetni.

Ha nem fizetsz, a Követeléskezelő (az INTRUM) átadja végrehajtónak és akkor még sokkal-sokkal többet kell fizetned, mert rájön a végrehajtó munkadíja is - plusz ha nincs jövedelmed, akkor akár kimennek lakásra is végrehajtani.

Szóval tisztázd mi jogos, mi nem és fizess.

2018. jan. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Igen szemelyesen mentem be a telenorba es a gepen levan tiltva az informacio ... tehat azt se tudom mire fizetek! Hivtam az intrumot o se tud semmit sem mondani... kertem toluk kuldjenek egy papirt hogy mikor milyen szerzodes vagy milyen jellegu keszulek egyaltalan azota is kuldik.

.

2018. jan. 16. 10:35
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván tudod, hogy van-e olyan dolog, vagy szolgáltatás amit nem fizettél ki a Telenornak.


Na, azt kérik most számon rajtad.


Ezt a "kivenni" dolgot nem értem, mit jelent. Az biztos, hogy a tartozásodat eladhatják szabadon követeléskezelőnek.

2018. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
35%

Nem értem miért pontoztak le, pedig amit írtam az igaz (tapasztalat). A tudatlanok pedig ne okoskodjanak szerintem, de ne is vegye ezt senki sértésnek!


"mi van akkor ha nincs jovedelmunk?"

Akkor nem tudják behajtani, sz@rd le magasról a leveleket, begyújtósnak jó lesz. :]


"Vagy csak akkor kovetelhetik ha van beeso jovedelmunk vagyis dolgozunk??"

Röviden igen, mert segélyekhez nem nyúlhat a végrehajtó! Mert MENTES A VÉGREHAJTÁS ALÓL, ezt törvény írja elő!

Ha van autó, motor, lakás.. akkor át kell iratni egy megbízható ismerősre, akinek nincs tartozása, esetleg kiskorú. Egy kiskorú gyerekre is rá lehet. Ha kimegy egy ügyvéd, akkor mond meg hogy nincs jövedelmed, és ha pl az Erste banknál van számlád és kérdezi, hogy hol van, akkor mondj mást, pl. FHB. És közöld vele, hogy segély megy rá, nem nyúlhatnak hozzá, mert az mentes a végrehajtás alól. De szerintem jobb, ha a postás hozza a pénzt, az nem számla, nem tudja a végrehajtó lenyúlni.


Ha véletlenül évek múlva (nagyon nagyon pici az esély rá) kiszállnak a behajtók, és vinni akarnak bútort, tv-t stb.. mond azt, hogy az nem a tied (ha neked van tartozásod), hanem az anyádé. És nem kell félni, mert nem vihetik el, nekik kell bizonyítani, hogy valamilyen tárgy(tv ágy stb.. ami nem neveken vásárolva van, mint a ház) a te tulajdonod.

2018. jan. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
*esetleg kiskorú gyermekre.
2018. jan. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
63%

"Igen szemelyesen mentem be a telenorba es a gepen levan tiltva az informacio ... tehat azt se tudom mire fizetek!"


Ezt sem tehetik meg. Ha te bemész, és kérdezed, hogy neked milyen tartozásod van, akkor azt meg kell mondaniuk. Fenyegetőzz bírósággal. Ha tényleg nem tudod miből van a tartozásod, és nem is mondják meg, akkor menj el a bíróságra a kiküldött papírokkal. És mond el, hogy nem mondják meg, hogy mivel tartozol, csak pénzt követelnek. Főleg ha biztos vagy benne, hogy nincs tartozásod. És ez nem kerül pénzbe, nem kell ügyvédhez menni, hanem menj inkább a bíróságra.

2018. jan. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
35%
6, számlán nem mentes a segély sem, inkasszó alá vonható a mentes összegen felül.
2018. jan. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Mindegy , befizettem azt a kèt szàmlàt de ezt nem fogom tudni teljesiteni se mivel nem adnak semmi informaciot meg nincs is mibol.... hivtak hogy fizessek en mondtam neki hogy nem fogom a 3 honapos kisfiam szajabol kivenni a kajàt!
2018. jan. 17. 07:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!