Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek mit csináljak?...

Szerintetek mit csináljak? Szüntessem meg az egyik lakástakarékomat?

Figyelt kérdés

Szüleimnél lakom és amikor megnyitottam 2 db 20ezres otp lakástakarékot, jó ötletnek tűnt. Jól kerestem és úgy voltam vele, hogy pár évig még jó lesz itthon lakni.


Most már úgy vagyok vele, hogy szívesen különköltöznék. De nem tudom megtenni anyagilag, hiszen havi 40 ezer kapásból elmegy. De ha megszüntetem, még kevesebb önerőm lesz. Lehet sose lesz lakásom...


Ti mit tennétek?


2018. jan. 30. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy és mióta fizeted a lakástakarékot?

Együtt nyitottad a 2-őt?

2018. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

22 vagyok kb fél éve fizetem.

Igen egyszerre.

2018. jan. 30. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy megfontolt döntés volt. :D

Szerintem maradj még otthon egy picit és fizesd a takarékokat.

2018. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Most már úgy vagyok vele, hogy szívesen különköltöznék."


Ezt elhiszem, de kezdj el számolni: Ha keveset akarsz költeni albérletre, akkor másokkal kell összeköltözni - akkor megint nem egyedül élsz.

Ha önállóan, akkor albérletre rezsivel együtt min.havi 100-at kb ki kellene fizetned. Mert ugye nem csak az albérleti díj van, hanem plusz a rezsi!!

Ha még 3 és fél évig a szülői házban maradsz (amíg a lakástakarék lejár) és a havi 100-akat összerakod, amit albérletre fizetnél, akkor simán lenne 3-4 millió ft-od önerőnek, ami már elég szép kezdés egy lakásvásárláshoz.

Albérletben ennyit összerakni sokkal esélytelenebb.


Szerintem egyáltalán nem "szégyen" 25 évesen saját lábra állni - sőt, szerintem sokan cserélnének Veled. nem kell annyira sietni kifelé a szülői házból - inkább örülj, hogy van lehetőséged spórolni egy lakásra és ragadd meg az alkalmat. Semmiről nem fogsz lekésni 25 évesen sem :-)

2018. jan. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!