Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges olyan hogy a bank...

Bandy1126 kérdése:

Lehetséges olyan hogy a bank követeli a felvett összeget az adóstárstól, adóstól, és a kezesektől egyszerre?

Figyelt kérdés

2018. febr. 11. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A hitel nem fizetése esetén természetesen igen, hiszen pont ez a szerepe egy szerződésben az adóstársnak, hogy egyetemlegesen felelnek a hitel visszafizetéséért.


A Kezes csak akkor felel, ha az adóstárstól nem tudják behajtani, de én már ezer éve nem láttam olyan kölcsönszerződést, amiben ne adóstárs, hanem csak kezes lenne valaki.

2018. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"A Kezes csak akkor felel, ha az adóstárstól nem tudják behajtani, de én már ezer éve nem láttam olyan kölcsönszerződést, amiben ne adóstárs, hanem csak kezes lenne valaki."


Ez csak akkor igaz ha sortartó kezességről van szó, ami nem jellemző.

Készfizető kezestől bármikor követelhetik.

2018. febr. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mivel az adóstól nem tudták vonni ezért a adóstárstól kezdték el.Aki ki is fizette.De most a kezestől is követelik.Van ilyen?
2018. febr. 11. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki már kifizette, akkor nem követelhetik senkitől.
2018. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pedig jelen pillanatban ez így van.Végrehajtás van folyamatban.Mi sem értjük.Ügyvédhez fordultunk majd kiderül hogy mi lesz
2018. febr. 12. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!