Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha felmondom a szerződésemet...

Ha felmondom a szerződésemet az OTP bankkal akkor ingyen kiadják a pénzt ami a számlámon van?

Figyelt kérdés
OTP Junior számlám van és a megtakarított pénzemet le szeretném venni. De az ügyintéző azt mondta, hogy az kb 30ezer forintomba fog kerülni. Utána azt tanácsolta egy ismerősöm, hogy mondjam fel a számla szerződésemet. A kérdés az, hogy ilyen esetben is kell 30 ezret fizetnem vagy akkor ezt megúszom?

2018. márc. 11. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ugyanolyan feltételekkel tudsz hozzájutni, mintha simán akarnád kivenni:

elutalod máshova, fizetve az utalási költségeket, és az adót, vagy felveszed pénztárból (drágán), ATM-ből (olcsóbban).


De ha van készpénz felvételi nyilatkozatod, akkor havi 150 ezrével ki tudod venni.


Bár 30 ezer forint az azért elég meredek, pénztári kifizetés nagyobb összegnél lehet, de junior számlán nem hiszem, hogy millióid vannak.

2018. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 millió forintról lenne szó és az ügyintéző azt mondta, hogy kb 30 ezer forintért tudom felvenni.
2018. márc. 11. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:

A dolog lényege, hogy csak nullás számlát lehet bezárni.

A számla megszüntetést akkor kezdheti el a bank, ha előtte az ügyfél nullázza az egyenlegét.

Ha pozitív, akkor felveszi vagy elutalja valahova, ha negatív, akkor befizeti a tartozást.


Utalás nem megoldás? Sokkal olcsóbb lenne.

2018. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Autót szeretnék vásárolni és az eladó ragaszkodik a kp-hoz. (Az eladók szinte 90%-a ragaszkodik a kp-hoz)
2018. márc. 11. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor a számlámat megszüntettem, már 2 hónapja más banknál vezetett számlát használtam aktívan. 1765 forint maradt a régin, amit csak kp felvételi díjért adtak ki, amikor meg akartam szüntetni (OTP Jump volt). Hát én ezt nem kommentálom, de tény, hogy gáz. Ki kell fizetni.

Egyébként az ügyintéző megkérdezte, hogy nem akarom-e átutalni inkább valahova, mert hogy az olcsóbb lenne. Kicsúszott, hogy "menjééé' mááá'". :D

Szóval ha ezt fel akarod venni, az bizony drága. Mi pl. lakásvásárlásnál ezért masszíroztuk addig a dolgokat, hogy ne legyen kp mozgás semelyik folyamatunkban, ahol nagyobb összegekről van szó.

2018. márc. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos a kp felvltelnek díja van, a felvett összeg bizonyos %-a. Én múlt héten vettem fel 65 000 ft-ot, ezért 850 ft-os díjat vontak le. Te kb 30x ekkora összeget akarsz felvenni, úgyhogy igen, több mint 30 000 ftba fog kerülni. Nem véletlenül kéri az eladó kp-ban. Esetleg próbálj mondjuk 10-15 000 ftal többet ajánlani, ha így elfodja az utalást.
2018. márc. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!