Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van bank betétem akkor van...

Sanyike007 kérdése:

Ha van bank betétem akkor van bankszámlám is?

Figyelt kérdés
Minél hamarabb írjatok sürgős!

#számla #bank #bank betét
2018. jún. 30. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem feltétlen.
2018. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van agyad, akkor van koponyád is. A bankbetét úgy arányik a bankszámlához, mint az agy a koponyához.
2018. jún. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanakkor nem árt, ha a napi pénzügyeid intézéséhez folyószámlát tartasz fent. A bankbetétedhez is tartozik számlaszám, de azt nemigen szokás megadni, hogy lécci ide utald ezt vagy azt. Arra a folyószámla való.
2018. jún. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A takarékszövetkezeteknél lehetséges betétkönyv, amelyhez nem tartozik bankszámlaszám vagy ha igen, akkor sem lehet arra utalni, tehát csak a betét nyilvántartására szolgál.


Nem tudom, hogy a kettő közül melyik az igaz, lehet, hogy olyan már nincs, amikor nincs is számlaszáma, de ha van, akkor sem folyószámla.


Kereskedelmi bankoknál ilyen nincs.


Bankbetétet akkor tudsz elhelyezni ha van bankszámlád is.

Az lehet, hogy a bankbetétnek is van külön számlaszáma, ami úgy néz ki mint egy rendes bankszámlaszám, de az csak technikai nyilvántartást szolgál. Tehát azt a számot hiába adod meg.


Viszont mint írtam, bankszámlád is van ebben az esetben.



Melyik bankról van szó? Így pontos választ kaphatsz.

És pontosan milyen betét? Mert lehet valami speciálisabb termék, amihez nem kell feltétlenül bankszámla.


Továbbá tévedhetsz is. Pl. értékpapírod van a bankban, ahhoz nem kell bankszámla, igaz ez nem is bankbetét akkor.

2018. júl. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!